Kupovina novog ( polovnog) automobila

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila

Post by dejca »

Gago wrote:Kakva dnevnica :evil:
Trazio je da mu POKLONIM Samaru da bi mi pomogao oko kola... ...
:mrgreen: ucenjuje šta ćeš, ali vredi da ga povedeš, onaj je nazan sa trista boje, a tvoju samaru i pametno si odlučio u otpad. Ako niko neće prenos da uradite nemoj ni da je daješ da je taj vozi na tvoje ime.
WV ti je u startu skuplji jer se traže ta vozila a dali su bolji u istoj klasi od konkurencije to će nam reći ucenjivač, oko hoće, al teško njegova reč je skupa.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Miljan wrote:
IlijaGM wrote:Ja stvarno ne znam koju kilometrazu(pravu kilometrazu)ocekujete od auta od 17god.
Normalnu kilometrazu, do 5000km godisnje.
Normlano je eventualno za nekog penzionera kome su sve radnje, ustanove, deca i unuci u komšiluku. I koji vikendom ne odrađuje standardan manevar za EU zemlje tj. izlet što dalje od grada.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

5000 predjem s bajsom :-D

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

Miljan wrote:
IlijaGM wrote:Ja stvarno ne znam koju kilometrazu(pravu kilometrazu)ocekujete od auta od 17god.
Normalnu kilometrazu, do 5000km godisnje.
normalna kilometraza, neki prosek otprilike - 20 - 25 000 godisnje...
nije laku izracunati za auto sa 17 god... kilometraza min. 350 000 km...
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

skora

Post by skora »

dejca wrote:a dali su bolji u istoj klasi od konkurencije to će nam reći ucenjivač
:D ucenjivac,mufljuz ....doooobroooo :D
dejca wrote:WV ti je u startu skuplji jer se traže ta vozila
U principu si sam dao odgovor na postavljeno pitanje .....skuplji su jel se traze ,a traze se jel su bolji...i sad tu dolazimo do momenta kada treba definisati sta zapravo znaci - BOLJI

Ako bi sada celu pricu sagledavali kroy prizmu prosecnog kupca iz Nemacke ,Svajcarske itd ,mislim da bi prica bila bezveze,jer mi ipak nismo na toj razini.Ona vozila koja oni izvozaju nama su interesantna,tako da oni svoje ocene i sudove donose na osnovu kilometraze od 0 do 250.000km .....a mi od 250 do 400+
Tu je ustvari pocetak nase price....na 250.000km pa na dalje .Da nebude zabune ,ja sam se fokusirao na dizele jer su definitivno trazeniji kod nas u nekom odnosu 70-30%
Ajmo grubo neko poredjenje cisto da izdvojimu sustinu .

- Neki svaba kupio novog fokusa TDCI tamo neke 2002ge,vozio ga do danas 2018te ,radio samo redeovne servise na vreme ,i vas neki rodjak ga nalazi tamo ,probro ga samo za vas ....auto tip top spolja .unutra ,sa pravom pravcatom kilometrazom nekih 276000km ,skuplji je malo u odnosu na ostalu ponudu tamo jer ima servisnu istoriju PRAVU (Scheckheftgepflegt) ,i prvi je vlasnik.Vama se svidi ,i kupite ga .Krecete da ga vozite ....treci mesec vi ujutru na posao ,on vergla i mi da cuje .Dizne !!!! ...vi u potragu ,srcka vas udara provereno ....cena otrov za nove .Stacete ,nema druge ,daj samo da ga upalim i odmah u oglas .Nalazite polovne za par stotina evra ,srafite ,kodirate ,ode brdo para ,i eto fokusa u oglasima sa opisom najstrasnijim - Kupljen po preporuci ,deda jedan vlasnik ,imao kracu nogu nije mogao da dodaje gas do daske itd itd .....Prodajete ga ,malo ste izgubili para u odnosu kolko ste dali od momenta od kad vm je rodjak javio ya znjega ,ali nema veze ....Vodite se logikom - to je polovan auto ,to je kvarljiva roba ,jbga yadesilo vas je tako ,vozili ste ste u krajnjem slucaju sa njim ,a prava istina je ustvari sledeca - TRI MESECA VOZNJE ,GUBITAK 1000e !!!!! da ste iznajmili renta kar ,manje bi vas kostao !!!
Pazite sad dalje .....u vasu avliju Ford nikada vise nece uci nijedan!!! .... jer ste skupo platili skolu ....ali kad vas prvi komsija pita - STO PRODADE auto ,koji si tek uvezao ,vi nikada necete reci pravu istinu ,vec cete vesto situaciju predstaviti ovako - MA JA DAO OGLAS IZ ZEZANJA ,NAIDJE KUPAC ,DADE KOLKO SAM TRAZIO BEZ RECI ...pa znas da mi ga je rodjak gore pirao ,znas da je auto ko zmaj !!!!.....i vi sa tom pricom odajete utisak yadovoljnog prodavca ili bivseg vlasnika forda ....
Ajmo dalje .......Tog forda je kupio neki Gago !!! Dosao momak na oglas ,video na satu km 156000km ,oterao auto u servis ,ovi ga istresli ....sve ok .Nema gresaka ,nema skrivenih mana ,vi yadovoljni odabirom ,pitate majstora dali je km realna ,on onako pravi neku zamisljenu facu posto je strucnjak i kaze - PA ZNAS DA SU SVE VRACENE ...PO SVEMU OVOME STO VIDIM OVA MI DELUJE PRAVA ,AL JBGA,KO TO ZNA ...IAKO JESTE ,NIJE MNOGO!!!! Vi u kola i gas .....prede ....4.5 - 5L nafte do Kraljeva...za ladu svemir ...vama puno srce ......Jedan mesec ,drugi mesec ....treci pred kraj PAP - plivajucu set kvacila .Vi kazete jbga ...evo skoro ce 200 hiljada na satu ...pa kad ce ako nece sad ....Vi u radnju - boli !!! Vi alternative neke izmisljate ,jer kad sve to radite ,radicete normalno i veliki servis da bar prebrinete to sve odjednom .Cifra da se yavrti u glavi ......Uradite vi sve to ...opet ode skoro 1000darka,i tako dok vam zvoni u usima ,vi kazete sebi ,cek da ga stavim u oglas da probam ....Ostalo jos tri meseca registracije ,ceka vas prenos uy to jer ste dogovorili sa onim prvim do isteka reg ....i eto fokusa u oglasima ,Sve mirno ,nista se ne desava mesec dana jer ste normalno krenuli sa idejom SAMO da povratite ulozeno !!!!Kad shvatite gde yeka pije vodu ,ostalo je jos desetak dana do isteka reg,i vi ga dajete nekom mufljuzu za malo para.Magareci usi vidite u ogledalu ,JEL STE PALI NA OPIS I STANJE od predhodnog prodavca ,a prava istina je da ode jedno gala letovanje za vasu porodicu za taj izlet koji ste imali sa vasim fokusom .Mufljuz koji ga je kupio sacekuje nekog Gagu na lepu pricu i stanje kola ,neki treci Gago to uzima ,njega sacekuje turbina i to tako redom .Nakon nepune dve godine ,taj auto je promenio 4-5 ruku ovde ,kroz papire vi to nevidite ,i dalje je na onog prvog sto ga je nasao u svabiji ,i vi sad kao posmatrac sastrane kazete
- BEZI BRE ,TO JAHAO KO JE STIGAO ,a auto spakovan sve po PS-u jer su ga sve dovatali platise koje su menjali sve kako sta crkne . ;)

Uzeo sam primer fokusa ....sa njim je ovaj redosled kvarova ,kod renoa Dci je pumpa visokog pritiska ,pa valeo dizne koje se krune ,pa turbine kojima pucaju osovinice kao staklo,kod opelovih DTI ona famozna elektronika koja stoji na pumpi ,a ustvari je to motorni kompijuter pa se tu greje i pravi shranja itd

OVAKO sagledavajuci i slusajuci kuloarske price o polovnjacima ,radjaju se tekstovi na mojoj garazi ,forumima raznim ,itd ,ali 100% prava istina ne izlazi na videlo jer svako favorizuje onu marku koju vozi (iako masa njih znaju da su se zjbali)

E tu sad ....bas tu ....dolazi VW do izrazaja na nasim prostorima ,jel nezaboravite mi smo narod Golfa 2,pa je tako logicno da je Golf 4 ono pravo .....Ne 5,6 ili 7 ...ne!!! Samo Golf 4 !!!! Zasto ...pa zato sto je 2-3 soma ,i zato sto ga popravlja svako jer ima vise majstora za VW nego pekara u svakom gradu Srbije .

I sad da vidimo ono sto smo zapoceli ...jel bolji VW od konkurencije

Hmm ....Golf 4 tdi - Astra G DTI ..... po meni je bolji
....Golf 4 tdi - Megan 2 DCi ....Po meni je bolji
.....Golf 4 tdi - Fokus Dci ....po meni bolji
Dizne mu vare najlosije nase gorivo ,ovi svi osetljivi ....ima se opcija bey plivajuceg ....turbine traju duze od renoovih x2,od fordovih skoro isto ....sa opelovim su tu negde egal ....itd

Kod benzinca je to poredjenje malo drugacije ,golf 4 1.4 je govno ,renoov je odlican ,opelov odlican iako troskare ulje od starta (opelovi) .....Reno je plastican ,vw limen ,opel je isto limen ali truli brze ....astra g svaka druga rubovi itd .....

Sve gore navedeno ,i jos mnogo toga nenapisonog NIJE striktno pravilo ,ali na osnovu nekog uzorka ispitanika ,svakako dodlazite do ovakvog odnosa ....Uvoze se brdo i 4ki ,i fokusa i astri G ....prodaju se svi ti automobili ....svi oni nadju kupca .....Svi oni imaju i mane i vrline .....a jedinstveno za sve njih je samo jedno

- Kad kupujes polovnjaka ,sedas za sto da igras Ruski rulet ...ako te prokenja ,pobedio si ...ako ne ...svaki ce te sahraniti ako neznas da ga izaberes ....sto kvalitetniji odabir na pocetku price ,manje boli glava kasnije ...pa kako se kome zalomi ....I naravno ,ne palite se oko kilometraza .....ta je prica smesna ....ILI ...ako je km PRAVA sa argumentima ,onda je auto bio udaran .....treca opcija nepostoji ...jer ta opcija koja postoji neide u Srbiju ,a i ako biste vi sami za sebe to hteli da realizujete ,onda to kosta vise nego ovde ,pa plus sve ostalo sto ima od dazbina kod nas .....Internet imate ,mali niste ....ako neznate sta je dobro ,vidite sta je skupo i greske nema
Last edited by skora on Wed Mar 07, 2018 12:26 am, edited 1 time in total.

IlijaGM

Post by IlijaGM »

golf vs astra nema neke preperane razlike,nije golf nista nesto bolji od astre,vise je izvikan samo.

skora

Post by skora »

Jok ...neslazem se .....Golf 2 je bolji auto od Kadeta suze ...golf 3 od astre F....isto je i kod 4ke i astre G .....Ja nisam neki zagrizeni fan vw ,ali bolji je ....u svakom poredjenju za pomalo ,ali je bolji

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago »

Skoro, posto vidim da si veliki poznavalac automobila, da li bi mogao da mi kazes kakvi su SDI motori?
Da li je SDI brzi od Samare?
Koja je prednost TDI motora u odnosu na SDI osim brzine? :)
Samo Samara Srbina Spasava

skora

Post by skora »

Nisam ja nikakav poznavalac ...nego keva jos nije legla ,pa mi prica a ja samo kucam po tastaturi :lol:

Nema coveka na ovom svetu koji ce ti reci kupi SDI pre nego TDI ......ALI !!!!!!......JA TE POZNAJEM ( u svemu),i odgovorno te savetujem ,da kupis VW- Seat - Skodu SDI ......Ako poslusas ,nakrivi kapu ,ako neposlisas ....onda crveno DI ,sest brzina ,munje gromovi ....i spremi se na giros niz ledja

Jbga ....Ja te znam od kad si radio domaci zadatak ....znam sve .....znam sta ti pricam ......a onaj sa moje garaze te nezna ,pa je logicno da te trpa da kupis TDI ,ili astru 16V itd

Najlakse je tudjom k---m mlatiti po koprivama ;)

skora

Post by skora »

Gago wrote: Da li je SDI brzi od Samare?
Ma cekaj bre zemljace ....Sto je to bitno ??? Pa kad si ti vozio auto preko 120????Nebitno koji ............aj ne kenjaj ....jeste sporiji u odnosu na TDI logicno jer nema sta da napumpa ,ali putujes bre najnormalnije na more s njim recimo .....Nemoj da me teras da se kladimo do zlatibora ti sa TDI ja sa SDI ....Sta ti vredi sad sto ti imas i turbo i konje i cip ,kad nemas muda da das levi migavac...aj nepali se nego trazi DOBAR auto ....pa sta zabodes ....

Cuj ti svacije misljenje naravno ,pa donesi sud .....
Koliko si SDI automobila vozio ?? Kolko ?? Nijedan !!! Koliko si km presao sa sdi? Pa sta kenjas onda ???

skora

Post by skora »

Sta ovde nije uredu ??? :? .... Najnormalnije putujes na kraj sveta nekom optimalnom brzinom 120-140

https://www.youtube.com/watch?v=aVTkN59SkPo

:!: ne brze od zivota :!: .... peta,i samo laganeze https://www.youtube.com/watch?v=JItRO8uUVVY ;)

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Eeee, sad ga udesi. Gago ce tek sad da razmislja, i kupovina ima da se otegne .....
A pezo 307 HDI gde bi se on tu nasao na tabeli golf 4, astra g.
Pitam da vidim koliko sam se ja zaebao :roll:

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

skoricu, bravo. svaka ti je ka Njegoseva. delim misljenje sa tobom. rekao si sve sto treba i kako treba, i onako kako jeste. samo sto vecina to ne mogu da shvate i zive u ubedjenju da se mogu kupiti jeftina a dobra kola.

ja VW ne volim, Golfa od miloste zovem Gnojf ali kad god se vozim u nekom Golfu (pogotovo ako je sa malo bogatijom opremom) shvatim zasto drze cenu, jednostavno je u svakom pogledu kvalitetniji od Astre G i to niko ne moze da ospori. jedino ne bih mogao da se slozim s tim da preporucim nekom SDI (ili bilo koji obican dizel motor). dugotrajniji jesu i jeftiniji za odrzavanje ali perfomanse su smesne. najbolja varijanta Golfa 4 koja je jeftina za odrzavanje, izdrljiva a nema famozni plivajuci koji je za Srbe najveca nocna mora posle promaje, i koji nudi koliko-toliko pristojne perfomanse jeste TDI od 90ks.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Ili jednostavno kupi benzinca korejske ili japanske proizvodnje kupljenog ovde i sit se voza dok vlasnici glofova i kojekakvih evropljana traže polovne module koječega jer ni bravu ne mogu da otvore bez canbus-a

skora

Post by skora »

dejca wrote:A pezo 307 HDI gde bi se on tu nasao na tabeli golf 4, astra g.
Pitam da vidim koliko sam se ja zaebao :roll:
:shock: Kad si uzeo 307 :shock: Nisi mi pricao nista o tome .......Ja volim HDI i smatram da su jako dobri motori ....dugotrajni,mrcine,nisu kvarljivi tako lako ,prelaze lepe kilometraze,ali danak uzimaju na potrosnji u odnosu na neke iz klase .
Svom detetu sam uzeo HDI pre nesto vise od godinu dana ,i evo ....negasi ga skoro 40.000km.Skolu je ucila na samari (namerno),a P vozacku je izvozala na SDI-u.Dakle sve sto sam svoje dete ucio ,ucim i savetujem i Gagu stipsu :mrgreen:

Neznam koji ti je motor u pezou ,ali ovako stoje stvari s njima:
- Ja sam tatinoj princezi uzeo 2.0hdi 90ks .Nema plivajuci ,i nema pumpu u rezervoaru.Ideala po meni ....ali su zato Simens dizne. Nije najsrecniji izbor ,ali druga opcija u 90ks ne postoji...
- 2.0 hdi ovaj jaci ,ima plivajuci ,ima pumpu u rezervoaru ,ali su dizne Bosch .Odlicne su ,ali zato ove dve stvari uzimaju danak
- 2.2 hdi govno neopevano ,nista nepase ,sve je kvarljivo .....skupo.Zaobilaziti
- 2.7 hdi bi turbo - uh .....imao sam ga u C6....ide mamu mu j---m.Skup je za odrzavanje ,potrosac je u odnosu na ove konvecionalne ,ali je i osmeh na licu kad je noga na gasu .Odlican je kad je u tudjem dvoristu ,ali to neznaci da je los

--------------------------------------------------------

Slazem se Boki sa tobom da je TDI 90ks ideala u balansu ulozeno dobijeno ....i nikad ga necu odvuci od dobrog primerka sa turbinom ....ali sam ga drugarski posavetovao sagledavajuci sve njegove paremetre ,da se fokusira na SDI ,kao sto sam ga posavetovao da kad trazi astru G ,gadja 8 a ne 16V......zato sto je suzio krug na Astru G benzin ,Golf 4 dizel,i Megan kacket benzin ....Sta ce ispasti na kraju videcemo .... prvenstveno dobar primerak ....pa nek je i Dacia Sandero ,nemam nista protiv

-----------------------------------------------------------------------------------
bruyoni - dzabe ga krstis kad je to raslo pored ovaca .....koji je to auto bolji od Opeeela :mrgreen:
Za njega je Hyndai smesan ,Kia je bulja ,Tojota i honda su preskupe za odrzavanje jer su japanci ......
Jbga ....a da ih je bar provozao svaki po 200km ,pa doneo sud ....nego ga sve truju na onom nekom sajtu moja garaza
:evil:

Post Reply