Prokuvavanje

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Re: Prokuvavanje

Post by Gago » Thu Jan 30, 2014 2:11 pm

Pa ne bih bas voleo da mi preko leta ne gasi ventilator :roll:
Original je 99- 94 video ja na autu. Osim ako Rusi nisu stavljali razlicite u sta ne verujem :D
Samo Samara Srbina Spasava

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago » Sun Jun 29, 2014 1:59 pm

Da li onaj mehanizam na cepu ekspanzionog suda treba da pruza neki otpor kada se pritisne? Bas sam gledao kod mene. Ako cep obrnem za 180 stepeni u odnosu na ono kako stoji na autu, onaj mehanizam se spusti kao da ga nista ne pridrzava? Zar ne treba da ima neka opruga koja se sabija samo pod pritiskom a ne ovako da se izrazim da landara kako obrcem cep? Kako je to kod vas?
Samo Samara Srbina Spasava

popaj81
Automobil: lada samara 2108

Post by popaj81 » Mon Aug 03, 2015 9:35 pm

Ajd i ja da napisme nesto na ovu temu posto sam imao i ja imao slicne probleme. Kuvao mi je auto leti cim stanem na semafor nije se gasio ventilator,nisam smeo na duze uzbrdice da idem jer mi prokuva samara i moram da se zaustavim.
Resio sam taj problem prvo sam istocio svu tecnost jer je u hladnjaku bila obicna voda,zamenio sam termostat jer me opn zezao i zimi, kupio sam originalan,ukrajinski, sipao destilovanu. upalio da razradim sistem i sve je ok, nisma imao problema. Sto se tice pumpe za vodu, rikava i te kako,moj tast i ja smo isli u selo,pod velikim usponom, i on vozi samaru,prokuvao mu je motor samo tako da sam morao da ga slepam nazad. Nije mu radila dobro pumpa,pa je zamenio i sad nema problema. Pozdrav svima...

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Mon Aug 03, 2015 9:36 pm

kakva crna voda, voda kljuca na 100 stepeni a antifriz na 120 i nikad ti nece kuvati

Post Reply