Карбуратор

Moderators: dejca, dejo, Miljan

Post Reply
ivanjez
Automobil: 2107 1.5

Карбуратор

Post by ivanjez » Sun Oct 06, 2019 12:36 pm

Наиме, шраф за подешавање ваздуха уопште не реагује на одвртање и завртање оборе се мало обртаји само кад скинем скроз и извадим шраф ... Да ли се неком дешавало то и имате ли можда идеју где је могао настати проблем ,шта би могао да погледам ,јер је скидан код мајстора замењене мембране и дихтунзи и очишћен . Хвала у напред :) ово је слика мог карбуратора

https://img.halooglasi.com/slike/oglasi ... 497244.jpg

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Карбуратор

Post by Dare » Mon Oct 07, 2019 5:43 pm

Rasklopiš karburator skroz i ispereš lepo Abro Carb cleaner-om. Meni se dešavalo da od vožnje na plin počne loše da radi na benzin i da ne mogu da naštelujem ali posle ispiranja tim sprejem sve radi kao novo (a tako i izgleda).

ivanjez
Automobil: 2107 1.5

Re: Карбуратор

Post by ivanjez » Thu Oct 10, 2019 11:44 pm

zanimljivo je sto ja zavrnem sraf za smesu i za vazduh do kraja i nista ,on radi jedva da se promeni nesto... e sad ,nasao sam ovo na ruskom sajtu ,samo sto ja ne mogu da skinem tu metalnu zaptivku

Evo teksta preveden :

Најстабилнији рад мотора постигнут је потпуним затезањем вијака за квалитет. Теоретски, на нормалном карбуратору, у овом положају вијка, мотор треба да застане. То значи да се успоставља или богата или „скоро“ нормална смеша.

Копајући по Интернету, открио сам да разлог за то може бити:

- загађење млазног ваздуха;

- повећана величина млазног горива;

- празан млаз горива није потпуно уврнут;

- не потпуно затворени вентил за гас при првој или другој комори;

- растргану дијафрагму.

Након провере свега горе наведеног и не постизања позитивног резултата, користио сам горњи трим вијак, који додаје ваздух у неактивни систем.
https://a.d-cd.net/be3ea68s-960.jpg

Црвена је означена сликом
Овај вијак, успут, треба да буде испод металне заптивке.
Одврнуо сам га неколико обртаја и покренуо мотор. Моје изненађење није знало границу - вијак за квалитет почео је да делује како треба!

Post Reply