Kupovina novog ( polovnog) automobila

Moderators: dejca, Shone89, stalker92

Post Reply
aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Kupovina novog ( polovnog) automobila

Post by aleko-2141 »

Dobru ženu i dobar auto teško je naći, ti si ženu našao još samo auto :-D

IlijaGM

Post by IlijaGM »

Za auto u njegovnom cenovnog rangu uopste nije bitna marka ni model,nego generalno stanje auta.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Na servis ne obracajte paznju, on mora pa mora da se uradi kad se kupi polovan auto. Ja nikad ne bih verovao predhodnom vlasniku sta je sta, gledas i odlucujes sam, a servis ja ga zovem reset se uradi u narednih mesec. Nemora da se zuri ako nema daljnjeg puta.
Za ulepsavanje automobila za prodaju tu radi cela industrija, svi habajuci delovi se prava, da ne nabrajam primere jer bice off.

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago »

Aleko daj neki konstruktivan predlog, a ne samo zajebancije :)
LM, nasao sam i zenu, a pravi auto imam i sada, samo je prestar... Novije lade mi se ne svidjaju...

P.S. Boki i Travi su kupili automobile :kez
Samo Samara Srbina Spasava

IlijaGM

Post by IlijaGM »

Pominjao sam ti moj auto,nemoj misliti da navodim vodu na moju vodenicu,a bice i jos jedan Scenic 1.6 16v benzin na ime kupca po primerenoj ceni...

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan »

Svaki normalan vlasnik koji odrzava auto ce da namaze gume, to samo u ovoj raspaloj zemlji gde se automobili mrcvare do zadnjeg atoma bez ulozenog dinara moze da bude cudno.

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi »

Gago wrote:P.S. Boki i Travi su kupili automobile :kez
kako ih isterase sa foruma tako presli na nove automobile (pretpostavljam da nisu kupili Lade) :D

Golf jeste spartanac sa slabom opremom i malo ga godine ubijaju (ono o cemu sam pisao vec u prethodnim postovima, i ovo je jedan od primeraka gde nema cak ni prozori na dugme) ali vidi se da je veoma dobro odrzavan, vidi se da nije akan i da je vlasnik dosta truda ulozio u njega kako bi odoleo godinama. kilometraza nije mala ali ako je prava (a deluje da jeste) mislim da ti nemas razloga za brigu, ovo su veoma dobri motori, a i kako vlasnik kaze sto se vidi i na slikama uglavnom je vozen na otvorenom i mislim da je motor u punoj snazi. imao sam prilike da vozim ovakvog golfa sa identicnim motorom, prilicno dobro vuce. sto je najbitnije odrzavanje mu nije preterano skupo i za majstore vise nije bauk tako da svaki normalan servis moze da ga odrzava. ono sto ce ti nedostajati jeste 6. brzina.

za 307 nemam sta da kazem, ne izdvaja se uopste od vecine na oglasima, plus sto ima plin meni licno moze samo minus da bude.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Svako traženje auta je muka, kad sam gledao novo do 12 000 eura isto muka, drugar je krenuo od 4000 pa završio na 5500 al opet auto staro 13 godina i svašta ga sacekalo.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

I šta kupiše ona dvojica samardžije. Boki se kleo u njegovu, najavljivao velike radove, i mene beše učio kako i šta da radim a sad BAP trenutak istne, drugo vozilo se kupilo.
Za Travija sam i predpostavio da će menjati ladu.

Gago

Post by Gago »

Ici cu da pogledam Golfa, da vidim kako to izgleda uzivo...

Kratak oftopik: Sto si od Travija ocekivao da zameni Samaru? :-x

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Miljan wrote:Svaki normalan vlasnik koji odrzava auto ce da namaze gume, to samo u ovoj raspaloj zemlji gde se automobili mrcvare do zadnjeg atoma bez ulozenog dinara moze da bude cudno.
Ja sam primetio da gume više ispucaju iznutra nego spolja. Uvek ih namažem posle pranja ali naravno ne s unutrašnje strane. Možda zato razlika postoji.

IlijaGM

Post by IlijaGM »

Ljudi Golf ce da ga izadje preko 3000e,pa ima li logike dati za punoletan auto 3000evra,pri tom sa nikakvom opremom,pa neka je golf po 100x mnogo je.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni »

Mazati gume?! Normalno? Šta je onda na VFR-u da radim, šta da mažem? To je čisto kozmetisanje za gume koje se kotrljaju na vozilu. Čime god da se namažu spašće nakon ni nedelju dana vožnju što zbog kiše što zbog abrazije i deformacije. Svaki normalan vlasnik će da promeni gume kada se oštete ili razumno potroše a ne ko kod nas da se voze dok ima bilo kakvu naznake šare.

Po meni ni golf ni 307 nisu vredni truda golf je na izmaku snage, turbina pre svega, ma kako bio održavan jer 400k km je 400. 307 je nalickan, nekada je bio renta car ili flotno vozilo jer se na zapadu 307 iz salona nije mogla izvesti bez zadnjih podizača stakala, takođe ima TNG ugrađen preko što odmah povlači ogromnu kilometražu, pride ne verujem tipovima koji ne umeju isključiti caps lock

Limuzina?
https://www.polovniautomobili.com/putni ... ford-focus

Gago

Post by Gago »

Kod Golfa me najvise i plasi sto turbina nikada nije radjena, odnosno 2-3 puta je ociscena, jer nije imalo potrebe da se radi bilo sta drugo... Verovatno bi mene zadesilo da radim nesto sa njom... :mrgreen:

Nisam vidjao Focus limuzine, nije bas da mi je prelepa, mada i ovaj konkretan primerak mi je malo musav, ali je bar u BGu pa se moze pogledati :)
Kakvi su Fordovi uopste kao automobili? Znam samo da jedan poznanik ima Fiestu i cini mi se da nesto poskupo placa delove, ali se mozda i varam..

I ja iskreno mrzim kad neko pise velikim slovima, kad pise NOV NOV i kad je elementarno nepismen.

Gago

Post by Gago »

Peugeot prodat... :)

Post Reply