Fabricki alat

Moderators: BokeYGTi, dejo, Miljan

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Fabricki alat

Post by Marko » Thu May 10, 2007 8:17 pm

Evo malo fotografija, da uporedite sta se dobijalo sa Ladom, a sta sa ostalim automobilima... :lol:

http://koti.mbnet.fi/lada1971/lehti_198 ... kalut.html

SERZAS

Post by SERZAS » Thu May 10, 2007 10:41 pm

Pre mnogo godina je isla sala, kao, zasto kada kupujes ladu dobijas sav alat, pa da bi je sam popravljao.... Smesno ili ne ali u pravu je neko bijo. :D
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,
TO ROLL IT TILL THE WHEELS FALL OFF!!!
http://public.fotki.com/SerzasLive/

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Fri May 11, 2007 6:53 am

Мој ћаћа, по његовој причи, је давних шездесетих са Москвичем 408 добио и више алата. Ал'тако је било упоште са свим совјетским макинама у то доба, па ни Лада није изузетак.
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

SERZAS

Post by SERZAS » Fri May 11, 2007 8:08 am

a sto mi se najvise svidza to je da taj alat vredi. rusko staro gvozdze moze da nadzivi sve ostale i ako nije neki proxon :D
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,

Goxxy

Post by Goxxy » Fri May 11, 2007 8:20 am

Naravno, alat je majka. Ja ne mogu da verujem da su dali čak i malu štek lampu, kurblu za paljenje, i čini mi se da je ono mala kantica sa nekom mašću. Fenomenalno. I nije opet stvar u tome da imaš gomilu alata (kao, pogledajte, ja sam dobio više alata uz auto nego ti) već da sve uz malo znanja možeš da popraviš. Zbog lakoće održavanja i poporavljanja je meni Lada osvojila srce. To se tako lako popravlja i održava da to nije normalno. Ali, recimo da ja i danas imam kutiju alata, set gedora i jednu malu kutiju sa raznim šelnama, šrafovima, svim i svačim.

Ali mislim da su nas na okupljanju prejebali Česi kada im je crkla leva donja viljuška. Onaj alat su izgleda spakovali iz svoje radionice i doneli ovde. Carevi.
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

SERZAS

Post by SERZAS » Fri May 11, 2007 10:09 am

za neke radote je potreban i unikalni alat. imam neke primerke pa ciu ih slikati ako nekog interesuje....
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Fri May 11, 2007 3:00 pm

Imam ja tri torbe s kompletnim alatom. Na 2101-2107 se ispod volana nalazi dzek za stek lampu sa 10m kabla, kao i manometar za gume, pajser, kurbla,i drugi alat. Cak i kluc za otpustanje sisica na kocnicama.

Na samari je pomenuti dzek za lampu ispod haube, negde pored kutije sa osiguracima, ali mislim da se nije dobijala lampa uz auto, ali torba sa alatom jeste.
Last edited by josif visarionovic on Wed Aug 01, 2007 1:23 am, edited 1 time in total.

SERZAS

Post by SERZAS » Fri May 11, 2007 3:23 pm

Meni se dopada kako je BMW resijo problem pakovanja alata. Nesto se domisljam kad budem bijo u zavrsnoj fazi radova, da i ja tako napravim kod sebe. Sta vi mislite na to? Mozda je neko to i uradijo. :wink:
IF YOU CANT BUY IT,
BUILD IT!
IF YOU CANT BUILD IT,
LEARN IT!
SO YOU CAN BUILD IT,

Marko
Site Admin
Site Admin

Post by Marko » Fri May 11, 2007 3:53 pm

Ne znam kako je na BMW-u... :?

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Fri May 11, 2007 5:48 pm

Ni ja. Kako je na BMW-u?

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Fri May 11, 2007 6:07 pm

Хтедох да кажем "манометар", за онај уређај којим се мери притисак у гумамама, ал' ми памет одлутала да назовем то, но свеједно - знате шта је. И тога је било у комплету алата ћалетовог првог аута - Моце 408. Шизење-лудење!

А што се паковања алата тиче, у "Алеку" су га баш сакрили (а и није га било пуно).
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

Wolf66

Post by Wolf66 » Mon Jul 30, 2007 11:12 pm

Ja u gepeku imam alata da bih slobodno mogao da idem na Kamčatku. :lol: Pored alata koji je raspoređen u zavisnosti od veličine u dve vojne alatničarske kutije (one metalne u dva reda) imam i neophodne delove za dug put kao što su razvodna ruka, kapa, po jedna gornja i donja kugla, jedna spona, oba ramena i donje viljuške, alnaser i alternator. :lol: Vi vozite ladu a za nju uz put ima delova (skoro i u potoku) :wink: , ali za Simku nema pa uvek treba biti spreman za najveće izazove iako do sada nisam imao problema. 8) Moja Simca je za četiri godine od 55000 km kada sam je kupio došla do 132000 km. Novu Ladu gotovo i da ne vozim (za dve godine prešla 5500 km), a kupio sam je zbog toga što je najjeftiniji novi auto (u auto ne računam Maruti i Zastavu - unapred se izvinjavam se njihovim vlasnicima) i što su rezervni delovi relativno dostupni. U igri je bila i Dačija ali kada joj vidiš zadnji deo pomisliš da voziš orman a ne auto:lol: a čuo sam da deru za delove. Istinu za volju, Lada je kruta i po meni u krivinama dosta nestabilna, završna obrada u kabini katastrofalna. Čuo sam da se krive diskovi i propada lamela na 30000 km, da otkazuju elektrićni podizači, da su se neke zapalile zbog anlasera (njegov zupčanik nije odvojio posle paljenja) itd. Ali koliko para toliko i muzike.

Alekre

Post by Alekre » Tue Jul 31, 2007 2:51 am

E, svaka druga Lada ima razvodnu kapu u gepeku, kod mene ima dve u kaseti :)

Marko
Site Admin
Site Admin

Post by Marko » Tue Jul 31, 2007 9:39 am

Kod mene NIKADA nije promeljena razvodna kapa. Niti imam rezervnu... :mrgreen:

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Tue Jul 31, 2007 12:54 pm

Nemoj onda da zoves negde kod Beceja i da kazes salji kapu. :lol: :lol: :lol:

Post Reply