Kupovina

Moderators: dejo, bgzoka

skora

Re: Kupovina

Post by skora » Sun Jan 31, 2016 10:51 pm

Ako vec volis takvu liniju ,a preferiras novo vozilo ,baci pogled na novog Fiat Tipa ......manje boli glava a cena je tu negde ...... :)

Tole
Automobil: Lada

Post by Tole » Sun Jan 31, 2016 11:01 pm

Da ne prepravljam post od malopre o5 ne govorim o isplativosti nego o papirologiji i realnoj mogucnosti. NAPRIMER neko hoce da vozi .... nebitno koji model automobila iz VAZ programa medju prvima (nekazem da takvih ima na pretek) sa kojim problemima moze da se suoci. Mozda je glupo sto sam ovu temu poceo pricom sa vestom ali je u temi noviteti koji su nedostupni na nasem trzistu. Da pojasnim malo zbog cega je nastala ova tema: za 6-6.5k evra mogu da kupim stranca na invalida nigde u bibliji nije pisalo da mora biti polovan. Zasto bi ja cekao da mi neko uveze auto za te pare plati carinu, pdv, dazbine... uracuna u cenu klada sam ja oslobodjen dela toga?? Pa bolje da ga uvezem sam za tu razliku dobicu bolji auto. Sada ce neko reci da, da, da decko od 40 godina imam potvrdu da je invalid LOOOL. Ali ja je imam a 12posto nije malo kod nas (otprilike deo transporta novog auta iz rusije). pa ko konta konta :D

Tole

Post by Tole » Sun Jan 31, 2016 11:01 pm

Fijat Tipo?? baci link

Tole

Post by Tole » Sun Jan 31, 2016 11:02 pm

U bre Skoro stvarno me bacas u rebus :D

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Sun Jan 31, 2016 11:14 pm

A šta mislite za Nivu? Jeftinija je oko 4000€ nego ovde.
Održavanje nije problem.

Boki78

Post by Boki78 » Sun Jan 31, 2016 11:21 pm

To je vec prica :)

Tole

Post by Tole » Sun Jan 31, 2016 11:30 pm

Niva je po meni auto bez konkurencije ali na terenu nije nesto kao porodicni auto. A verujem da ce se dosta njih sloziti sa mnom. Inace batalimo modele daj da vidimo sta cemo sa novitetima.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Sun Jan 31, 2016 11:42 pm

Meni bi Niva super legla jer mi (još uvek) i ne treba porodični auto. Ali cena kod nas je 9500 + plin + kuka, a o klimi da i ne pričam.
Onaj x-ray mi se iznutra sviđa više nego svi zapadnjaci u toj klasi. Spolja tu i tamo, u nekim bojama je lep, u nekim baš i ne. Vesta je lepša.

Tole

Post by Tole » Sun Jan 31, 2016 11:47 pm

x-ray citas mi misli burazeru. Ali....

skora

Post by skora » Mon Feb 01, 2016 1:33 am

Tole wrote:Fijat Tipo?? baci link
http://www.netcarshow.com/fiat/2016-tipo/
Tole wrote: Sada ce neko reci da, da, da decko od 40 godina imam potvrdu da je invalid LOOOL. Ali ja je imam a 12posto nije malo kod nas
Ja se secam kako imas tu potvrdu (negde si svojevremeno napisao),tako da znam da prica nije suplja .
Sto se tice ustede od 12%,svakako nije zanemarljiva ......
Dare wrote:A šta mislite za Nivu? Jeftinija je oko 4000€ nego ovde.
Pa namensko vozilo ....za ljude sa potrebama za tako necim ......a 4000e svakako treba ostaviti u svom dzepu nego li ih dati dilerima ......ili bar veci deo tog novca ....tako da podrzavam ideju .
Dare wrote:Održavanje nije problem.
Fama oko odrzavanja Veste ili Priore ,pa cak i Kaline u nekim momentima,predstavlja bauk nama koji smo se fokusirila na Samare/kocke/i 11x,gde vecinu stvari kupujemo i resavamo sami u letu.
Ako bi povukli paralelu izmedju nove Veste i bilo kog drugog novog automobila ,slozicete se da svuda ima cekanja na isporuku novog dela iz segmenta REDOVNOG odrzavanja .....a nedaj boze da treba svetlosna grupa,limarija ili nesto od aksesoara .......Dakle vozili novu Vestu ili Citroena,Volvoa,Saab-a,Hondu ,BMW-a ista stvar ......cak je sa ladom i za nijansu lakse jer je Madjarska na sat vremena od kuce .....pa biras sam

Boki78

Post by Boki78 » Mon Feb 01, 2016 8:55 am

Jao Strumpfe, lupas za medalju. :P :mrgreen:

Za razliku od Volvoa, BMWa i sl kamarile, za Vestu nemas dilara, nemas obucene servisere, nemas garanciju i nemas ni delove redovnog servisa. Za bilo koji ucestaliji auto zapadne proizvodnje ne cekas delove redovnog servisa vec one sa slabojim potraznbjom, a kako ti je Madjarska na sat voznje za ladu tako ti je i za bilo koji drugi auto.

skora

Post by skora » Mon Feb 01, 2016 10:59 am

Boki78 wrote:Jao Strumpfe, lupas za medalju. :P :mrgreen:
A ko bi drugi vrsio opstrukciju osim dajguza :kez

Nauci se da ako ti nesto kazem ,onda bar 50 posto toga uzmi zdravo za gotovo ako neces celih sto !!!!

Jel Citroen siroko rasprotranjena marka kod nas ???? JESTE !!!!

Jel ima zvanicnih uvoznika,ovlascenih servisera ,privatnih servisera,prodavnica??? IMA !!!!

Jel najobicniji spaner spada u redovan servis ???? SPADA !!!!

E pa pametni (posto kazes da ja lupam),TOG spanera nema nigde na stanju ,niti su ga ikad imali ,
i ceka se 15 dana na isporuku !!!!!! .....prema tome fack you,
....i ne pametuj oko kola jel nije sve u Ladi ,Ima i po nesto drugo (cisto da znas) :P ......ali sustina onoga sto napisah gore je sledece:

- Ja spaner za Citroena cekam 15dana (verovatno stize iz Dubaia :evil: ) ......koliko treba spaneru za Vestu da dodje iz St.P.????

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Mon Feb 01, 2016 11:33 am

Koji citroen, godište i koji agregat?

skora

Post by skora » Mon Feb 01, 2016 4:39 pm

C 6 - 2008mo - 2.7 hdi - bi turbo.......spaner pk kaisa (sa oprugom je)

Boki78

Post by Boki78 » Mon Feb 01, 2016 7:27 pm

Boki78 wrote:Za bilo koji ucestaliji auto zapadne proizvodnje ne cekas delove redovnog servisa vec one sa slabojim potraznbjom, a kako ti je Madjarska na sat voznje za ladu tako ti je i za bilo koji drugi auto.
Strumpfe obrati paznju na nagleasenu rec. U srpskom jeziku to obicno oznacava pojave koje nisu retke, u kontekstu recenice i svetu automobila bi to bio neki koji postoji u vise od 3 primerka u zemlji npr. :)
skora wrote: Ako bi povukli paralelu izmedju nove Veste i bilo kog drugog novog automobila ,slozicete se da svuda ima cekanja na isporuku novog dela iz segmenta REDOVNOG odrzavanja .....a nedaj boze da treba svetlosna grupa,limarija ili nesto od aksesoara .......Dakle vozili novu Vestu ili Citroena,Volvoa,Saab-a,Hondu ,BMW-a ista stvar ......cak je sa ladom i za nijansu lakse jer je Madjarska na sat vremena od kuce .....pa biras sam
Daklem tvoj tvrdnja da kod svih ima cekanja na delove za redovno odrzavanje veze s mozgom nema. Ima samo kod egzotike, kao sto je to tvoje veliko francusko kljuse :)

Post Reply