Lada Priora

Moderators: dejo, bgzoka

Imre
Automobil: Honda Civic Tourer

Post by Imre » Sun Sep 06, 2009 10:24 pm

Senzor za kisu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TuQygobMrBo[/youtube]

aleksa

Post by aleksa » Sun Sep 06, 2009 11:03 pm

8)

Iggy

Post by Iggy » Fri Sep 25, 2009 4:12 pm

Uskoro Priora karavan na sajmu u Banja Luci.

Po riječima vlasnika LADA Auta cijena sa PDV ispod 17000KM (8720€).

Očekujem da ću biti u prilici fotografisati i postaviti slike prije sajma.

:)

Iggy

Post by Iggy » Fri Sep 25, 2009 4:29 pm

Nešto mi u cijeloj priči o LADA Priori u Srbiji nije jasno?

U BiH se Priora prodaje i vozi skoro 2 godine. Prvo se na tržištu pojavila Limuzina 2170, izvjesno vrijeme ide prodaja skraćene varijante 2172 (hečbeka po vuku), a za oktobarski sajam je najavljena karavan varijanta.

Ovo auto po meni zaslužuje da bude na tržištu Srbije, zbog same činjenice da postoji tradicija vožnje LADA auta na tim prostorima, pristupačno je cijenom, povoljno za održavanje, a auto samo po sebi zadovoljava sve forme koje nameće sadašnja autoindustrija.
Modeli u sebi imaju klimu, ABS, 2 vazdušna jastuka, gomilu opreme koja se u drugim modelima doplaćuje (pr. Alu felne su sada dio standardne opreme).

Zašto kasni skoro 2 godine??? :sad:

BKS_tmo

Post by BKS_tmo » Fri Sep 25, 2009 5:32 pm

Zato što su dileri za Srbiju kao ulični preprodavci piratskih diskova u odnosu na one u Republici Srpskoj. Žalosno ali istinito.
[img]http://i220.photobucket.com/albums/dd85/BKStmo/CopyofA002.jpg[/img]

atropin
Automobil: VAZ 2103

Post by atropin » Fri Sep 25, 2009 5:58 pm

nije bas bajno sto se tice lade u srpskoj, ali da se priora prodaje i da nikad nije bila jeftinija - to je istina. cini mi se da bolje ide kalina nego priora.
zasto u srbiji kasni dvije godine? to pitanje za one koji su napravili bescarinski sporazum izmedju srbije i rumunije. rumuni vam uvaljivali daciju, a vi njima floridu. ne vjerujem da je u pitanju samo ekonomska nepragmaticnost, ima tu i politike.

sabulj

Post by sabulj » Fri Sep 25, 2009 6:07 pm

OK, prodaja Priore u Srbiji kasni dvije godine za BiH, ali sto bih tek ja trebao reci sto cu ju u Hrvatskoj moci kupiti valjda tek za narednih dvije godine. :evil:

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Fri Sep 25, 2009 8:35 pm

to sve zavisi od gen. uvoznika, kod nas je to impex naslednik legendarnog progresa i jos legendarnijeg cika mirka marjanovića sta reći... :x
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Iggy

Post by Iggy » Fri Sep 25, 2009 11:25 pm

atropin wrote:nije bas bajno sto se tice lade u srpskoj, ali da se priora prodaje i da nikad nije bila jeftinija - to je istina. cini mi se da bolje ide kalina nego priora.
Tu si u pravu. Kalina je jeftinija od priore, napravljena je dobra reklama u autoshop magazinu i na TV, i činjenica je da je specifično tržište onih koji kupuju LADA automobile. To su uglavnom ljudi koji su imali ranije lade (bio sam u servisu kad je došao čovjek od svojih 65-70 godina i rekao da mu je kalina deveta lada koju je kupio), ljudi kojima treba nov, prostran a jeftin auto, oni kojima luksuz i pretjerana udobnost nije toliko bitna, firme koje koriste službena vozila i mjenjaju automobile svakih 3-5 godina (mada nisam još vidio da je neka od firmi prodala lajku iako ih ima starih od samog početka modela 11x) i naravno zaljubljenici u lade. Sebe bih 2005. svrstao u drugu grupu, ali sada je to definitivno ova poslednje navedena. Tržište je poremećeno time što svi lete da kupe neko polovno zapadno smeće koje jeste udobnije, luksuznije itd., ali me interesuju reakcije takvih kad dođe do prvog kvara pa čuju cifru za popravak. Lade koje mi vozimo možda češće idu na servis ali su djelovi desetorostruko jeftiniji od većine zapadnih modela. Računica je jasna kad uporediš bilo koji ladin dio sa ostalim modelima.
Jbg malo sam se raspričao.

Uglavnom,
Za Prioru nisam primjetio neku pretjeranu reklamu te smatram da je to jedan od bitnijih razloga, osim razlike od 3000KM u odnosu na Kalinu.
U svakom slučaju ako bih se odlučivao između Kaline i Priore definitivno bih izabrao Prioru jer za malu razliku novca dobiješ veći, udobniji, opremljeniji i po mom mišljenju sigurniji auto.

Priora ostaje u opciji mog sledećeg auta, i smatram da će tek tržište u Srbiji pokazati pravu vrijednost nove generecije LADA automobila.

Sačekajmo koju godinu, da tržište ponudi svoju ocjenu, jer ono je po meni najbolji pokazatelj.

MAGICMASTER

Post by MAGICMASTER » Fri Sep 25, 2009 11:44 pm

Evo da vam objasnim zasto se u Bosni Priora prodaje vec dve godine. Cak je i Priora koja je bila na sajmu u BGu bila dovezena iz Bosne.

Razlog su Euro standardi. U Srbiji za prodaju novih automobila vazi EURO 4 standard, dok u bosni vazi Euro 3, koji takodje vazi i u Rusiji. A ljudi iz VAZa nisu bili nesto zainteresovani da rade motore i standardizaciju za Euro 4 i evropsko trziste i to je glanvi razlog. I nace Priora je sada pocela da se prodaje i u zemljama EU. Tako da je Srbija u rangu sa Evropom...

@jeronima: ocigleno ne znas kako stoji situacija u Srbiji. U Srbiji imas 4 ovlascena uvoznika koji imaju prava da uvoze vozila i rade homologaciju: Jugo Lada, Impex IB i Manik iz Beograda, kao i Auto Kuca Lazarevic iz Kragujevca. Svako od njih je mogao da uveze Prioru do sada i radi homologaciju, ali nikom nije u interesu da radi nesto od cega ce drugi kasnije imati koristi. Takva ti je konkurencija. A ljudi najvise ispastaju...

Inace koliko sam ja primetio razlike izmedju priore i kaline su znatne... Impex IB mi je obecao da ce mi ustupiti i kalinu i prioru na uporedni tast za LADA FAN CLUB Magazin... Tada cemo videti sta ce i kako biti... :xixi :xixi :xixi
[url=http://www.ladafanclub.com][img]http://h.imagehost.org/0889/468x60.gif[/img][/url]

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Sat Sep 26, 2009 12:25 am

nista zovi kad budes testirao, da prisustvujemo.... :)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

MAGICMASTER

Post by MAGICMASTER » Sat Sep 26, 2009 12:45 am

Pa promocija ce biti na prvom LADA FAN CLUB skupu iliti Velikom Skupu LADA Smederevo 09., tako da su svi dobrodosli, cak bismo voleli da se okupimo u sto vecem broju jer su svoj dolazak najavili belorusi i cesi... A nadam se da ce i neki rumuni i cesi da dodju na skup... :cool :cool :cool
[url=http://www.ladafanclub.com][img]http://h.imagehost.org/0889/468x60.gif[/img][/url]

atropin

Post by atropin » Sat Sep 26, 2009 12:46 am

priora se u njemackoj prodaje preko godinu dana, a vec nekoliko godina u EU su u ponudi bile 110-111-112 sa euro4 motorima.

MAGICMASTER

Post by MAGICMASTER » Sat Sep 26, 2009 1:30 am

Priora je u nemackoj i austriji pocela da se prodaje u Septembru. Licno su mi Nemci poslali mail sa obavestenjem o njihovoj kampanji i sta sve obuhvata. A prodavale su se LADE EVropa, tj. kako se ta 110 serija nazivala u evropi...

atropin

Post by atropin » Sat Sep 26, 2009 1:51 am

u septembru 2008. ili 2009. godine?

Post Reply