O prelasku na zapadna kola

Moderators: dejo, bgzoka

Post Reply
BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Re: O prelasku na zapadna kola

Post by BokeYGTi » Thu Dec 05, 2013 12:00 pm

duro, a ako ti kazem da u Corsi imam bolje grejanje nego u Ladi?
ajde daj argumente zasto je Lada bolja od Dacije?
u redu je sto se tice benzinskih motora, ali ajde ti mi nadji novu Ladu dizel?
i ajde kupi uopste bilo koju Ladu u Srbiji, osim Nive?

da me neko ne shvati pogresno, volim Ladu ali jednostavno zelim argumente, za i protiv, cisto da vidim razmisljanje.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

Boki78

Post by Boki78 » Thu Dec 05, 2013 1:30 pm

duro wrote: Kada kupiš Ladu dobiješ motor 1.6, a sandera 1.2. Probaj kupiti sandero 1.6, pa ćeš vidjeti kolika je razlika u cijeni.
Sandero od 1.6 se vise niti proizvodi niti prodaje, tako da ne mozes nista doplacivati sve i da zelis :) Malo si out sa informacijama :kez

http://www.dacia.rs/modeli-dacia/novi-s ... ovnik.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Sand ... present.29

Nego duro kako ide grejanje u ladi na +40C, onako prirodno, mislim napolju 40C a u kolima 70C. Jel klima radi tako sto otvoris prozore, a usput se polivas vodom ili ima i drugih nacina? :lol:
BokeYGTi wrote: ajde daj argumente zasto je Lada bolja od Dacije?
kiselo grozdje, ni meni se novi rapid ama bas nista ne svidja, samara je 3x bolja :mrgreen:

Elem nije problem da volimo i vozimo lade, problem je kad lupetamo kako novija, modernija i kvalitetnija vozila nista ne valjaju :)

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago » Thu Dec 05, 2013 2:28 pm

Meni se novi Logan dosta svidja. I svidja mi se ta pomisao da se sedne u novi auto i od pocetka odrzava sve kako treba... Tada nema one frke, da li ti je neko uvalio nesto, pa crklo ovo crevo, pa mora veliki servis da se uradi jer ko zna kad ga je prethodnik radio...
Jedini problem je nemanje novca za nov auto, a i posle isteka garancije delovi su skupi mnogo... :shock:
Stari Logan mi se ne svidja izgledom nimalo, dok Sandero moze proci...
Doduse, mislim da cu nastaviti posle Samare sa Ladom 110, posebno u ovoj boji mi je najlepsa http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... li_15_16v/
Samo Samara Srbina Spasava

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Thu Dec 05, 2013 6:15 pm

ovaj trocilindras mi se nikako ne svidja, ne znam sto. sama pomisao na 3 cilindra mi je nekako bzv :)
ali sto se mene tice, 1.5dci 75ks je merka, u Laureate opremi, sto staje 11.000 evra. sto je smesna cifra za ovakav auto. mada bi mi ovaj od 90ks vise odgovarao ali izgleda da se ugradjuje samo u Stepway varijanti.

KardanPower
Automobil: Lada 2107

Post by KardanPower » Fri Dec 06, 2013 1:23 am

duro wrote:Da za dacia uvijek ima opravdanje zašto nešto nije dobro, a za Ladu nema.

Dacia je smeće od auta koje se ne može porediti sa Ladom. Ako ništa Lada je bolja od dacie.

Kada kupiš Ladu dobiješ motor 1.6, a sandera 1.2. Probaj kupiti sandero 1.6, pa ćeš vidjeti kolika je razlika u cijeni.

A poznato je uveliko da grijanje ništa ne valja u dacia autima.

Kada u svojoj Ladi stavim grijanje na najjaće moram smanjiti jer imam osjećaj da će se istopiti plastika u kabini koliko je toplo.

Zaključak: sa Ladom zime nema!

:D
Duro, dacia je auto koji ne moze svako da kupi i odrzava, a Ladu moze svaka susa. To je glavna razlika a iz nje proisticu sve ostale manje bitne, recimo to dal trosi 6 ili 8l, dal ima klimu obicnu ili automatsku, dal je metalika ili mat, dal ima alu felne itd,itd. Hocu da kazem,..., svaka vama cast, ali taj francuz u rumunskoj kozi nije za svaciji novcanik.

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda » Fri Dec 06, 2013 10:57 am

E bre sad...

Neki dan sam radio mali servis, filter vazduha oko 800 i nesto, filter ulja malo manje od 500, filter polena hiljadarka.

Ali sve Purflux, on je prva ugradnja, hteo sam da uzmem kvalitetno. Inace je sve moglo jeftinije 30-ak procenata da sam uzeo Filtron ili cak Klaxcar.

Ulje sam uzeo Nisotec Autoline Sint 5W40, 4 litra za 1840 dinara sa popustom. Litar Elf Evolution 5W30 kod uvoznika je 550 dinara, to sam sipao do sada.

Dakle, (kvalitetni) delovi za mali servis sa filterom polena su oko 4000 dinara, bez njega su 3000 dinara. Ruke neko plati, neko ne.

Gume su 165/80 R14 kod starijih Logana, inace su 185/65 R15, a na Stepi je 195/55 R16 i to ljusti kozu s ledja.

Veliki servis sa pumpom za vodu moze da se odradi za 250-270 evra. eventualno 300 ako neko hoce da preteruje. Svecice Eyquem koje dolaze u prvoj ugradnji su oko 270 dinara po komadu, ali se menjaju na 30.000-60.000, zavisi kome kako pise u servisnoj knjizici, sto je budalastina.

Nije dzabe, ali mislim da je sasvim pristojno i podnosljivo, inace ne bih ni uzimao Sandera. Naravno, ovo su cene u povoljnim maloprodajama, ovlasceni serviseri deru kao sumanuti.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Fri Dec 06, 2013 1:17 pm

gde nisotec ulje u nova kola... :mrgreen: aj javi kako se pokazalo kad ga malo istestiras posto sam ja malo skeptican sto se tice tog ulja.

da se razumemo ljudi, odrzavanje je skuplje u odnosu na Samaru ili Rivu, to morate da shvatite. :D koliko je i da li je skuplje u odnosu na Lade 11x serije, ne znam jer nisam imao dodira sa tim Ladama, a pogotovo sa ovim novijim tipa Kalina ili Priora.

a sto se tice ovlascenih, jedan koji je odrzavao nasu Daciju, mali servis+gumice na balans stangi, stabilizatori, spone i reglaza+ruke (tj.radni sati) ne mogu tacno da se setim ali mislim da je cifra bila oko 56.000 dinara. bezobrazluk! :!:

a da pritom taj isti ovlasceni servis (tj. njegovi radnici) nije znao gde se na Reno-u Kangoo nalazi filter klime i nisu umeli da razlikuju 1.5dci motor od obicnog 1.9d. inace, ovlasceni servis za Reno-Dacia program.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Fri Dec 06, 2013 1:54 pm

Ja nisam uložio 56000 u Nivu od kad sam je kupio 2002.g. ako se izuzme zamena guma dva puta. Prešla je 124 000.

KardanPower

Post by KardanPower » Fri Dec 06, 2013 8:39 pm

BokeYGTi wrote:gde nisotec ulje u nova kola...
Ja to ne bih smeo da sipam u renault motor. Inace nije jeftin uopste veliki servis, jer za punta recimo moze da se odradi za do 200e.

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Fri Dec 06, 2013 9:27 pm

za punta? hahaha :D jel ti to poredis punto i sandero/logan, ili mi se cini?

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda » Sat Dec 07, 2013 12:11 am

BokeYGTi wrote:gde nisotec ulje u nova kola... :mrgreen:
Citiracu jednog starijeg kolegu sa DFS-a, tj. njegovu reakciju kada sam napisao da sam kupio ovo ulje, a koji vozi Loganceta 1.4 vulgarisa, dakle, klotaru. Profaco je uvoznik za Elf i Total i ima maloprodaju, tamo sam kupovao Elf do sada. Stalker je covek koji pise ovo.
Svaka čast na izboru iz nekoliko razloga:
1.domaći proizvod iz ozbiljne fabrike koja decenijama postoji i pravi solidna ulja.A sada ima i vrlo ozbiljnog vlasnika koji stoji iza onoga što prave.
2.original 100%.
3.po deklaraciji više nego dovoljno dobro za naše motore.
4.na pakovanju uredno odštampano ko i gde ga pravi,datum proizvodnje,broj šarže (to na ELF ulju ne postoji,u Profacu mi pričaju da se pravi u Belgiji,pa ako je tako,što to ne piše,čega se stide).
5.pominjani Stalker u svom blogu nema nikakvu zamerku na ova ulja.
Već sam pomišljao da i ja pređem na Nisotec,i verovatno hoću.Zašto?Zato!
Ispunjava potrebne standarde, domace je, nije preskupo.
Meni je to dovoljno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Sat Dec 07, 2013 10:21 am

nisotec i fam su sasvim solidna ulja, sa nizom cenom a u srednjem kvalitativnom rangu...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sat Dec 07, 2013 3:01 pm

ja sam uzimao nisotek neko sto ide za dolivanje i dobro je bilo, nije gorelo, koristio sam pre i modricu i dobro je bilo.

KardanPower

Post by KardanPower » Sat Dec 07, 2013 5:32 pm

BokeYGTi wrote:za punta? hahaha :D jel ti to poredis punto i sandero/logan, ili mi se cini?
Jeste, poredim punta sa sanderom, mislim na verzije sa 5 vrata, samo ne znam sto sad mesas logana kad ga niko ne spomenu do sad.

duro
Automobil: lada 112

Post by duro » Tue Dec 10, 2013 8:13 am

Dacia je bolja od Lade ali malo sutra. Samo mi odgovori koji motor dobijes u daciji, a koji u Ladi.

A daciji krcka plastika u kabini katastrofa, grijanje ne valja to je opste poznato, a odrzavanje je skuplje.

Ja nisam rekao da je Lada bolja od mercedesa novog jer to nije istina, ali od dacije jeste definitivno.

Priora je 100000 puta bolje auto od dacije logan i sandero. Plastika u kabini je utegnutija puno bolje, dobije se jaci motor i ljepse auto.

Post Reply