O prelasku na zapadna kola

Moderators: dejo, bgzoka

Boki78

Re: O prelasku na zapadna kola

Post by Boki78 » Tue Dec 10, 2013 10:03 am

duro wrote:Dacia je bolja od Lade ali malo sutra. Samo mi odgovori koji motor dobijes u daciji, a koji u Ladi.
Ni u jednoj ni u drugoj ne dobijes ni jedan nego kupis :) A koji ces kupiti zavisi od tebe. Jel imas u ladi ponudu iole modernijeg diesela? U ladi ces u svakom slucaju dobiti outdated atmosferac koga je vreme naveliko izgazilo... Danas su sasvim drugi trendovi u autoindustriji i lada trenutno nije u dodiru sa njima...
duro wrote: A daciji krcka plastika u kabini katastrofa, grijanje ne valja to je opste poznato, a odrzavanje je skuplje.
Lada je sampion zavrsne obrade u kojoj plastika ne krcka :mrgreen:
duro wrote: Priora je 100000 puta bolje auto od dacije logan i sandero. Plastika u kabini je utegnutija puno bolje, dobije se jaci motor i ljepse auto.
Priora ti je samo usminkana 11x. Ako i izuzmes potpuno glupavu potrebu poredjnja tih kola, fakat o broju prodatih kola jednih i drugih ti stavlja tacku na raspravu koliko god ti se svidelo ili ne ...

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Tue Dec 10, 2013 1:09 pm

da li je nesto lepse ili ruznije, to je subjektivno misljenje i o ukusima ne treba raspravljati. po meni, priora jeste lepsa od logana i sandera ali mi nije lepsa od novog logana ili sandera.

i na starom loganu, koji sam vozio kao sluzbeno vozilo nisam primetio ni da posle toliko predjenih kilometara i akanja po kojekakvim putevima krcka bilo kakva plastika. jedino su pocrkavale neke sijalice u kabini, tipa za grejanje i ventilaciju i cini mi se za taster desnog podizaca stakla.

za odrzavanje ne znam jer ladu 11x serije nikad nisam imao niti vozio, ali je svakako odrzavanje skuplje od samare, to znam sigurno. :) a skuplje je (ako je uopste skuplje) verovatno za toliko koliko je i bolji auto od lade. sve ima svoju cenu :)

naravno, poredim ladu 11x i starog logana. novog logana/sandero mozemo da poredimo sa priorom. ono sto mogu da kazem za to je da mi je dacia lepsa, sto sam vec rekao, a od motora u ladi imas jedan jedini motor 1.6 16v koji je star 10ak godina a u daciji imas 1.2 16v, 0.9 tce i 1.5 dci 75 i 90, a za ladu je to pojam. i pretpostavljam da to nece biti jedini motori koji ce se ugradjivati. najveci nedostatak lade u ovom slucaju je sto kod nas NE MOZE nigde DA SE KUPI dok dacije imas na svakom cosku. ali posto kontam da ti ne zivis u Srbiji, mozda tamo gde zivis ima lade u prodaji pa mozes da poredis. ostalo je Boki rekao :D
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda » Tue Dec 10, 2013 10:55 pm

Realno, bitnijih koncepcijskih i strukturalnih razlika izmedju starih i novih Dacija nema. Lim je drugaciji, plastika je drugacija, imaju ESP i bocne vazdusne jastuke za koje se moglo doplatiti i uz proslu generaciju.

Nema vise motora od pre 25 godina iz Renault 5 i Megane ph1, ali zato ima 1.2 16v iz Clio ph2, a to je od pre 15 godina. Turbobenzinci su jedina prava novina, a dCi kompanija je standardno dobar, ali ipak nesto skuplji izbor.

Ako mene neko pita, najveci je pomak sto moze da se uzme 1.2 16v sa fabrickim, u fabrici ugradjenim, plinom sa svim potrebnim modifikacijama na motoru i to je 700-800 evra skuplje u odnosu na verziju bez plina.

Dacije su uporedive sa Grantom, utoliko pre sto dele prilican broj komponenti, i po klasi i cenovno.

Da su dobra kupovina i dalje - jesu.
Da bi mogle biti jeftinije - mogle bi, mada nekad nije dobro ni kad je stvar previse jeftina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

djape1977

Post by djape1977 » Wed Dec 11, 2013 9:24 pm

Boki78 wrote: Priora ti je samo usminkana 11x. Ako i izuzmes potpuno glupavu potrebu poredjnja tih kola, fakat o broju prodatih kola jednih i drugih ti stavlja tacku na raspravu koliko god ti se svidelo ili ne ...
u srbiji mnogo vise ljudi voli cecu nego pavarotija pa ti onda proceni ko je bolji muzicar?
j***** auto bez kardana

Imre
Automobil: Honda Civic Tourer

Post by Imre » Wed Dec 11, 2013 11:09 pm

djape1977 wrote:
Boki78 wrote: Priora ti je samo usminkana 11x. Ako i izuzmes potpuno glupavu potrebu poredjnja tih kola, fakat o broju prodatih kola jednih i drugih ti stavlja tacku na raspravu koliko god ti se svidelo ili ne ...
u srbiji mnogo vise ljudi voli cecu nego pavarotija pa ti onda proceni ko je bolji muzicar?
:mrgreen:
Sad ce i poglavica da se pojavi!
:D

Boki78

Post by Boki78 » Thu Dec 12, 2013 12:01 am

djape1977 wrote:
I bih da ih tava odluka opaljuje po dzepu kao ova o kolima. Kad su vece investicije u pitanju kolicina gluposti biva manja. U primitivnim sredinama ne mnogo, ali i dalje primetno.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Thu Dec 12, 2013 12:05 am

Imre wrote:
djape1977 wrote:
:mrgreen:
Sad ce i poglavica da se pojavi!
:D
-''a jesi li i ti muzicar...?'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

djape1977

Post by djape1977 » Thu Dec 12, 2013 4:02 am

sve ti je to ovde na lada klubu iluzorna prica, kad dodjes do kola kojima je redovan servis 150e. ako i je plata soma ili vise, onda ok
j***** auto bez kardana

Boki78

Post by Boki78 » Thu Dec 12, 2013 10:42 am

Ako se ne varam covek sa foruma, vlasnik sandera kaze da je servis reda 40-50e, moj zet isti pod garancijom u zvanicnom servisu placa 70e, kum za fabiu 1.2htp kod Stojanovica na NBg (zvanicni servis) na moje oci plati oko 80. Ja mali servis placam 25ali ga radim sam. Usteda nije neka, na duze staze meni ladurina iscupa vise love nego njima sandero ili fabia. Pitanje za nas jeste da li su nama kola kao kola nevezano za marku i godiste, iluzorna ...

duro
Automobil: lada 112

Post by duro » Mon Dec 30, 2013 12:52 pm

Pa kupite daciu i uzivajte! Ja cu bez obzira na sve vase neutemeljene cinjenice ipak jos uvijek da vozim Ladu, a vjerujem i mnogi drugi sa ovog foruma.

Hajde da cujem neke komentare malo protiv dacije, ovi sto su kupili dacije pa se zeznuli sami sebe lazu da im je auto super, a stalno su ovdje na forumu i potajno mastaju da imaju Ladu.

Boki78

Post by Boki78 » Mon Dec 30, 2013 2:01 pm

Jeste duro pogledas taxiste po BG-u i na 50 dacia nadjes jedva jednu ladu :) To je zato sto su glupi, ne znaju sta je kvalitet i imaju para na bacanje :mrgreen:
duro wrote: Hajde da cujem neke komentare malo protiv dacije, ovi sto su kupili dacije pa se zeznuli sami sebe lazu da im je auto super, a stalno su ovdje na forumu i potajno mastaju da imaju Ladu.
Ja cekam ove sto su kupili BMW pa se zeznuli da priznaju kako potajno mastaju da voze ladu :mrgreen:

duro
Automobil: lada 112

Post by duro » Mon Dec 30, 2013 2:13 pm

Opet on poredi BMW koji je pet puta skuplji sa Ladom!

A taxisti ko taxisti, kao da su oni neko mjerilo.

Lada je nesto posebno sto se ne moze bas tako lako opisati kao dacia, kazem vam ja!

Drago mi je da su sa nama vlasnici dacia automobila na forumu, dobro su dosli. I razumijem ih u njihovoj patnji sto su kupili daciu.

Drugi put kada budete kupovali auto pamet u glavu i kupite nesto od brace Rusa!

Boki78

Post by Boki78 » Mon Dec 30, 2013 2:59 pm

duro wrote: A taxisti ko taxisti, kao da su oni neko mjerilo.
Naravno da nisu, oni mukice prelaze po 60000km i vise godisnje i svakako da ne mogu da se porede sa prosecnim ladasem koji kad se napne iz sve snage ubije 10000km. Greske kod taxista biju po dzepu u meri da mu onemogucavaju normalan zivot pa zato i ne mogu da sebi dozvole luksuz zvani lada u Srbiji :) Moraju da se zadovolje jadnom i jeftinom Daciom, te da zavide Ladasima koji kad prodju pored zenskinja ove popadaju u nesvest na takav silni luksuz i prestiz :mrgreen:

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda » Mon Dec 30, 2013 6:14 pm

Tesko mi je da poverujem da covek stvarno misli ovo sto pise.

Ili troluje iz dosade ili ima vrlo ekstreman stav na ovu temu, potpuno neutemeljen na realnosti, a ni jedno ni drugo ga ne preporucuju kao sagovornika.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Boki78

Post by Boki78 » Mon Dec 30, 2013 8:16 pm

Sto da ne misli? Zapravo to nije ni misao vec socijalni bunt kao rezultat teskog prihvatanja fakta da trabanta, wartburga, zastave, zaporosca vise nema, a da su skoda i dacia promenile vlasnika te vise nisu onaj krs koji su pre bile :mrgreen:

Post Reply