O prelasku na zapadna kola

Moderators: dejo, bgzoka

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Re: O prelasku na zapadna kola

Post by BokeYGTi » Mon Jan 08, 2018 7:01 pm

vazman wrote:Auto mi i sve vreme nenormalno troši ulje, oko 1. litar na 10 000km
sta ima tu nenormalno? pa ti Opelovi motori su poznati po tome da trose ulje, cak i fabrika deklarise potrosnju ulja i to ako se ne varam 1l na 1000 km, tako da ovo sto si ti naveo ne moze da se smatra potrosnjom ulja. to je od zamene do zamene od max na min na sipci. i moja Vectra trosi toliko otprilike.

ali da me ne shvatis pogresno, za mene i moje kriterijume potrosnja ulja uopste je nenormalna i neprihvatljiva pojava. cim auto trosi ulje znaci da nesto nije u redu i niko ne moze da me ubedi da motor mora da trosi ulje. a tebi preporucujem pre zamene bilo cega da izmeris koliki pritisak daje pumpa za ulje. meni je crkavala bas ne Vektri pre par godina pa ti pricam iz iskustva.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

dejo

Post by dejo » Tue Jan 09, 2018 5:07 pm

BokeYGTi wrote:
vazman wrote: ali da me ne shvatis pogresno, za mene i moje kriterijume potrosnja ulja uopste je nenormalna i neprihvatljiva pojava. cim auto trosi ulje znaci da nesto nije u redu i niko ne moze da me ubedi da motor mora da trosi ulje.
Svaki motor mora da troši neku količinu ulja. Ukoliko ne bi trošio brzo bi se istrošili cilindri, karike....
Uljna karika nikada ne "zguli" 100% svo ulje sa stijenki cilindra. Uvijek jedan mali dio ulja dospije u komoru za sagorijevanje i tu izgori. Ukoliko ne bi bilo tako ne bi bilo dobro.
Jedan dio ulja uvijek ispari.
To što kod nekih motora razina ulja na šipki za mjerenje je konstantna ili čak viša to samo znači da u karter motora dospijeva neka druga tekućina sad da li je benzin, nafta, voda.....

Ukoliko motor troši više od 0,8 lit na 1000 km trebalo bi poduzeti neke mjere na motoru. To je kao neka okvirna mjera.
Neki motori troše i više ovisno o režimu vožnje i vrsti ulja.

Uglavnom motor koji ne troši ni "kap" ulja sigurno nešto na tom motoru nije ispravno.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Tue Jan 09, 2018 5:13 pm

upravo tako...ovi sto ne trose ni grama su obicno prek nekim karambolom jer dolivaju svasta...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Post Reply