LADA Priora - restajling za 2011

Moderators: dejo, bgzoka

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Re: LADA Priora - restajling za 2011

Post by Gago » Sat Oct 19, 2013 11:41 am

Boki78, zasto posle svega sto si doziveo sa Samarom, planiras kupovinu 11x kada se oprostis od Samare, bar tako negde procitah? Ni kod njih nije bas sjajna situacija sto se delova tice.. Mislim zanemarivsi finansijski aspekt pocetne kupovine, ima i drugih polovnjaka do 2000 evra, koliko kosta Lada 11x u dobrom stanju. A mozda Lade imaju nesto protiv tebe :D
Samo Samara Srbina Spasava

Boki78

Post by Boki78 » Sat Oct 19, 2013 12:06 pm

Gago wrote:Boki78, zasto posle svega sto si doziveo sa Samarom, planiras kupovinu 11x kada se oprostis od Samare, bar tako negde procitah? Ni kod njih nije bas sjajna situacija sto se delova tice.. Mislim zanemarivsi finansijski aspekt pocetne kupovine, ima i drugih polovnjaka do 2000 evra, koliko kosta Lada 11x u dobrom stanju. A mozda Lade imaju nesto protiv tebe :D
Prosto zato sto ne moze da me prizemlji :) Sta god da joj odapne izvucicu se, a iako je komplikovanija od Samare i dalje je razumno prost auto pogodan za rad.

Sem toga ni jedna ne kosta 2000e, ta cena spada u moje zelje/moji snovi prodavaca, barem danas 2013 godine u Srbistanu :) U proseku (ne u pjedicnacnim sretnim slucajevima) neka max ostvarljiva cena za njih je 1500e. Evo ona babina i Z.Polja koja se prodaje za 1300e i dalje stoji ispred ulaza, koliko juce sam je video a poprilicno sam siguran da ce otici za manje od 1000e. Auto je u korektnom stanju plus kupljen u Svabiji. Prosto za ta vozila trziste je malo i veoma slabo.

Sa druge strane noviji zapadanjaci za 2000e su gole krsine kojima je dusa vec vise puta izasla na nos ...

Gago

Post by Gago » Sat Oct 19, 2013 12:21 pm

Ona Lada cak i dobro izgleda, ali kad covek kupuje takav auto obicno gleda da ima ugradjen plin, jer je kvalitetan uredjaj sigurno 500+ evra, tako da ce pre uzeti neku drugu 11x za tu cenu sa plinom, bez obzira na stanje vozila... Zato i stoji tako dugo, iako je ocuvana.

Boki78

Post by Boki78 » Sat Oct 19, 2013 4:35 pm

Na slikama izgleda bolje nego uzivo, zato se auto i gleda pre kupovine :) Uzivo joj nedostaje ratkapna na zadnjem levom tocku, felnu su nahvatale koroziju i boja ima je matirala i ispropadala, rdje ima tu i tamo, generalno nije bez mane. Sem toga auto nije registrovan.

Sto se gasa tice, ukoliko ga auto nema, to mu zestoko obara cenu i vrlo cesto iskljucuje, a ako ga ima to samo znaci da ce verovatnije biti prodan bez zestokog pada cene. Da ce ti nesto dici cenu to slabo. Argument tipa ali ja sam ga platio (pa sad navedes cenu bla bla ...) je odlican ako zelis da te kupac odhebe na keca. Manje vise sve sto si ulagao u auto si radio za sebe ne za onog iza sebe ...

Ako izuzmem niz licnih razloga bas zato samaru nemam nameru nikad da prodam, naprosto prosle godine je u nju sipano preko 1000e, i sad nekom da to dam na izvolte mi ne pada na kraj pameti, a da ocekujem da je neko plati vise od 500e nisam dovoljno bleskast :)

Gago

Post by Gago » Sat Oct 19, 2013 5:03 pm

Pa niko nije lud da daje neke pare za auto star 20+ godina, koji i nije na nekom glasu u narodu, a i nama da ga dajemo za iste te pare, jer je ulozeno u zimske gume, plin itd...
Meni je samo zao sto mi nije Lajka sa petoro vrata zbog komfora i muke sa obaranjem sedista i 1500 kubika zbog malo boljih performansi, ali sta je tu je... Srecom nisam imao probleme kao ti sto se tice auta, jednom me je ostavila na putu zbog pumpe za vodu,ali ok je tako da ceracemo se ona i ja jos 8)

Boki78

Post by Boki78 » Sat Oct 19, 2013 5:53 pm

Auto star vise od 5 godina je vec star, sa 10 je vec lesko, preko toga je dobar za sirovinu. To iz ugla trzista :D

Gago

Post by Gago » Sat Oct 19, 2013 11:00 pm

Ma ove starije Lade i Zastave pojede korozija, zato sto nisu imali korube... Da su to fabricki radili, trajala bi ova nasa kola mnogo duze limarijski bar...
Ne znam kakve su ove novije Lade sto se tice limarije, ali primecujem da nisu bas najsjajnije :roll:

Boki78

Post by Boki78 » Sun Oct 20, 2013 12:10 am

Gago wrote:Ma ove starije Lade i Zastave pojede korozija, zato sto nisu imali korube... Da su to fabricki radili, trajala bi ova nasa kola mnogo duze limarijski bar...
Korodiraju zbog loseg lima, korube stite samo koseve od fizickog ostecenja, udaraca kamencica i sl.. I sa njima bi trunule oko stubova, na petim vratima, na pozarnom, na prednjem vecnom, na gredicama, na patosu itd gde vec neretko trunu.

Gomili samara stada patos zbog loseg kedera soferke (zvuci belsavo). Naime izmedju njega i karoserije se provlaci voda, curka niz pozarni puni izolaziju koja stalno natapa patos...
Gago wrote:Ne znam kakve su ove novije Lade sto se tice limarije, ali primecujem da nisu bas najsjajnije :roll:
11x su isti po tom pitanju slicne samari, kaline su navodno bolje. Za sada se nisam nagledao trulex kalina, doduse njih ni nema bog zna koliko i dosta su mladje ..

Gago

Post by Gago » Sun Oct 20, 2013 1:20 am

U koji smo mi off usli :D

Boki78

Post by Boki78 » Wed Oct 23, 2013 11:02 am

Boki78 wrote:Evo ona babina i Z.Polja koja se prodaje za 1300e i dalje stoji ispred ulaza, koliko juce sam je video a poprilicno sam siguran da ce otici za manje od 1000e.
'bem te pametnog http://www.mojauto.rs/polovni-automobil ... 2_2002_god

i sada ce neki seljo da dodje i uzme je za reda 600-700 ubije je ko zeca i kroz par godina proda u kupus ... :)

Gago

Post by Gago » Wed Oct 23, 2013 7:58 pm

Strasno za koje cene se prodaju 10ak godina stara kola tj Lade :?

Boki78

Post by Boki78 » Wed Oct 23, 2013 10:37 pm

Trziste je u klincu, a to ne kaci samo voljene nam lade. Evo alfa 156 se da naci za malo vise od 2000e, alfe 147 za 1500 pa navise. Ta kola je svemir u odnosu na ladu (ukljucujuci i cenovni pogled u troskovima posedovanja) ...

Gago

Post by Gago » Wed Oct 23, 2013 10:41 pm

Vidim ja da ce tebe ta 112 cekati :)

Boki78

Post by Boki78 » Wed Oct 23, 2013 10:52 pm

To ce biti dug proces. :mrgreen: Sad ima mnogo precih izdataka. Generalno odradicu samaru da sluzi a finansije idu na drugu stranu barem narednih godinu do dve ... Za to vreme verujem da ce da ode, doduse za neku smesnu lovu. Sama nabavka ove lade i nije problem, problem je posle raditi veliki servis, pretresti auto, registrovati ga, ubaciti plin, atestirati i nabaviti zismki set guma. Kad se baci na papir to je suma sa kojom se moze svasta pametnije odraditi. Mene je sredjivanje glave i gas da izadju ~600 i auto je spreman za naredne godine maltretmana :)

Gago

Post by Gago » Wed Oct 23, 2013 11:02 pm

Mislis plin u Samaru da ugradis? Pa sto do sada nisi uradio to? :shock:
Ja iskreno iako ne vozim puno, tek u poslednje vreme otkad idem na relaciji KV-BG vozim vise, da nemam plin ne bih ulazio u auto maltene...

Post Reply