LADA Priora - restajling za 2011

Moderators: dejo, bgzoka

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Re: LADA Priora - restajling za 2011

Post by bruyoni »

Iz mog iskustva garancija ni kod koga nije uračunata u cenu više nego što je bila ranije pre svega jer su novi automobili u poslednje dve-tri godine nikad jeftiniji a garancije sve duže. Pri tome mislim na neki recimo osnovni do srednji paket standardni opreme bez nadogradnje raznoraznih nepotrebnih perverzija poput automatskih farova i brisača. Te dugačke garancije su više proračuanta kocka kojom proizvođači za sebe žele da rezervišu dobar deo profita u nekom određenom vremenskom roku (3-7 godina) prodajom rezervnih delova i potrošnog materijala jer i jedno i drugo, kad uzimaš i ugrađueš kod ovlašćenog je u 90% slučajeva 3-4 puta skuplje nego da kupiš od OEM proizvođača ali bez utisnutog žiga proizvođača automobila.

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho »

bruyoni wrote:Iz mog iskustva garancija ni kod koga nije uračunata u cenu više nego što je bila ranije pre svega jer su novi automobili u poslednje dve-tri godine nikad jeftiniji a garancije sve duže. Pri tome mislim na neki recimo osnovni do srednji paket standardni opreme bez nadogradnje raznoraznih nepotrebnih perverzija poput automatskih farova i brisača. Te dugačke garancije su više proračuanta kocka kojom proizvođači za sebe žele da rezervišu dobar deo profita u nekom određenom vremenskom roku (3-7 godina) prodajom rezervnih delova i potrošnog materijala jer i jedno i drugo, kad uzimaš i ugrađueš kod ovlašćenog je u 90% slučajeva 3-4 puta skuplje nego da kupiš od OEM proizvođača ali bez utisnutog žiga proizvođača automobila.
Slažem se sa ovim gledištem, s tim što se mora napomenuti da je to gledište potrošača. Kako radim u velikoj korporaciji, a u nekim slučajevima sam sudjelovao u frmiranju cijena ponude, znam kakve se sve gluposti uračunavaju u cijenu. Dakle auto industriji i nije u interesu da ti kao potrošač misliš da oni tebi naplaćuju dužu garanciju, ali kada ne bi imali troškove garancije oni bi imali prostora za spuštanje cijene. Naravno pitanje je da li bi uistinu cijenu i spustili, ali bi sigurno imali prostora za to. No u svakom slučaju kada formiraju cijenu modela sigurno računaju povećanje troškova zbog većeg broja kvarova izazvanog produljenjem garancije, naravno uzmu u obzir veći profit zbog većeg broja servisa i vjerojatno računaju s određenim brojem prodanih automobila i sve to ukalkuliraju u cijenu (i još puno toga drugoga za šta mi ne znamo).
Slična stvar (s marketinške strane) je prodaja kompjutera sa instaliranim windowsima. Nigdje nije zasebno istaknuta cijena windowsa, nego piše cijena kompjutera, a windowse dobiješ besplatno. Naravno da se točno zna koliko microsoft dobije od svakog prodanog primjera oem windowsa i da je to u cijeni, ali marketinški se to tako ne predstavlja.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

Nex

Post by Nex »

Image

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Post by lengenda »

Ovo je novi Logan, to je sigurno poznata stvar.

Sto se mene tice, bolje je da se u Rusiji prodaje kao Lada Priora, nego kao Renault Logan.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman »

Ne.. ovo su špekulacije.. Ništa nije zvanično kakva bude nova Priora.. saćekajmo, pre 2015 ne bude ništa, ima puno vremena do tada... pričati o ovome je gubljenje vremena...
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

vazman

Post by vazman »

Lada Priora-biće ozbiljno obnovljena u 2013 godini

Rusi planiraju da obnove Prioru u sledećoj godini, dobit će sasvim nov interijer kao i spoljašnji izgled, osobito prednjeg dela vozila. Priora je na drugom mestu po prodaji u Rusiji. Za period od 10 mjeseci 2012 god. su jih prodali 105 000, prva je Kalina (107000), ali Granta dobija na popularnosti, prodali su jih već 100 000 i vjerovatno bude lider ruskog tržišta do kraja godine. Facelift bude obezbedio Priori da sačuva popularnost sve do 2015/16 godine kad se planira sasvim nova Priora koja bude napravljena na sasvim novi platformi koju su nazvali "lada B" i je sopstveni proizvod AutoVAZa.

http://www.ladaonline.ru/news/75355/

sadašnja Priora
Image
Image
Ponosan vlastnik:

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Post by zlatkodesign »

I ja se slazem, ono gore je novi Logan, ne verujem da ce nova Priora biti klon logana, mada sve je moguce. Zadnji restajling (slika-Vazman) samo dokazuje ono sto Vazman i pise a to je da je Priora i dalje vrlo trazena na ruskom trzistu i dokazuje jos nesto po meni bitnije a to je da AvtoVAZ ipak nije prodat nego je postao partner u jednoj mocnoj alijansi Reno-Nisan. Zaist bih voleo kada bi se i ova Priora pojavila sa Reanault 1.5dci motorom, sto bi joj samo popravile izvozne sanse i kao takva sigurno bi nasla put do novih kupaca i u Srbiji.
Sledeci auto Priora coupe.

vazman

Post by vazman »

renault 1.5dci.. hmmm.. ne znam, ljudi svašta pričaju, dobro, troši malo, ali problem su dizne, turbine.. znaš kakvi troškovi su moguči ako nešto od toga rikne.. kad sam bio zadnji put kod mehaničara, kangoo 1.5dci, otišle dizne, mislim da i turbina isto.. na 50 000 km.. lik je platio 1800 eura za popravku.. Jednoj drugarici otišle su dizne na 170 000km, clio isti motor.. nije baš nešto ovaj motor, nikad ne znaš kad dodje iznaneđenje.. Na poslu imamo clio 1.2 i 1.6 benzinca, oba idu ko luda, jedan ima 250 000, drugi 200 000 .. u biti Renaulti i nisu nešto loši, ali ovaj 1.5dci.. zaista, svaka cura koja je položila vozački zna da ovo nije najpametnije rešenje, čuo sam ja to svojim vlastitim ušima.. :)
Image
Ponosan vlastnik:

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo »

opet plasticni dizeli... :? nije sve u potrosnji ,taj dizelcic zna da proguta i po 8 -9 litara ako se vozi normalno a ako ga vozi neka baka sa rahiticnom desnom nogom onda minimum koji je 6 litara. da uzmemo prosek realnih 7 x 157,80(evro dizel je pitanju inace i dizne i pumpa pa i kosuljica cilindra kaput, a i ovako ne traju onoliko koliko prosecan srpski neobavesteni korisnik misli) izadje 1104,6 za 100 km...
ili skoro tacno 3 evra vise od prosecne putnicke lajke sa krstenim plinskim uredjajem, cak vise i od nive sa plinskim sitemom.... ;) ili 30 evra na 1000 a skoro jedno letovanje za dvoje na godisnjem nivou prosecnog srpkog porosaca, (kod mene skoro 3x vise) :D
drago mi je da vidim da za neke vreme golfa 2. jos nije isteklo.... :shock: za ceo svet je to davno prevazidjeno ide vreme malih bezinaca sa turbo punjacima i istom potrosnjom... :)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

bruyoni

Post by bruyoni »

1,5 dci je dobar agregat, potrošnja u normalnoj upotrebi bez penzionerske u clio-u ne ide preko 5,5l, čiste gradske Beogradske uz klimu i sa popravljanjem gazele prošlo leto je trošio tih 7l o kojima pričaš, 8-9 nije ni bilo u najavi.
Pa ni ti mali turbo benzinci nisu šampioni potrošnje. 1.2 tce (115ks) ne može da se spusti ispod 8 (na 130 kmh torši 7,5): 1,2 tsi (85ks) ne ide ispod 7,5; 1,4 T-jet pije preko osam bez problema slično kao i opelov motor iste zapremine dok 1,6T sa lakoćom u mešovitoj vožnji posrče preko 10 l... plus će svi u bliskoj budućnosti preći na direktno ubrizgavanje što će za neke modele maltene onemogućiti ugradnju TNG-a naravno dizne i pumpa će da budu u cenovnom rangu sa onima za dizele.
Dizeli su za neke sabijače kilometara na magistrali i autoputu zaista neprevaziđeni, OK ima i malih dizelaša poput 1,3 Mjet-a koji je zaista brilijantan, neki 1,9 JTD ili novi 2,0 TDI su zaista u nekoj karoseriji tipa 159, passat... neviđeno štedljivi i benzinci tu nemaju šta da traže

jeronimo

Post by jeronimo »

clio nije bas za usporedbu jer bih onda mogao da potegnem suzuki ili chevrolet ili daihatsu koji tuku toliko na bezinu pa i manje. ja sam rekao prema meganu iz 2010/11.(vise komada)
statistika odrzavanja se ne bi slozila sa ovim. jednostavno vlasnici dizela moraju preci minimum 200 000 vise od benzinaca da bi se isplatili gledajuci sve troskove. jos kad tome dodas da gorivo naseg kvaliteta generalni remont blizi za 50% u odnosu na zapad....i da eventualna zamena dihtunga glave kod disela jedino kod nas se radi sa starom glavom to nesto znaci... ;)
cisto da ne bude da samo ja imam problem sa fabrickim stimovanjima potrosnje...

http://www.car-emissions.com/cars/index ... ne+1.5+dci :D jos sam bio vise na francusku stranu... :shock:
Last edited by jeronimo on Wed Dec 19, 2012 7:32 pm, edited 2 times in total.

Boki78

Post by Boki78 »

Mislim da u ovom slucaju nije problem u kvalitetu goriva. Evro dizel se uvozi, pa kakav je u EU takav je i kod nas, medjutim skup je. Neko ko se nategao preko maximuma da sakupi nekoiko hiljada eura za polovan auto ce svakako gledati da pristedi gde god stigne. Onda takav neko jako cesto pribegne odomacenom obicaju da sipa evro dizel i d2 u odnosu pola pola, a neretko ima i onih koji sipaju samo d2. Nakon toga krecu muke sa diznama i sve ostalo.

Moj stric poseduje megana sa slabijim 1.5dci i petostepenim menjacem. Kupljen je nov 2007 godine i do sada je pregazio solidno preko 100kkm. Motor mu nikakve glavobolje nije zadavao. Menjac medjutim jeste jer ima neku fabricku serijsku falinku sa rikvercom, koja podleze resavanju u garantnom roku.Do sada je menjac dva puta otvaran.Pored toga obe kugle su izmenjane, a zacudjujuce je da je enterijer brzo poceo da propada, konkretno volan se poceo da guli.

Pored ovog njegov otac poseduje Kangoo-a sa istim motorom, koji je presao povecu i nepoznatu kolicinu kilometara. Nepoznatu jer je uvezen polovan, sa nekom freestyle kilometrazom. I on je ovde presao pogolemu kilometrazu, s' tim da je koriscen kao radno vozilo, daklem teretni magarac.Kao ni onom pre ni ovom motor nije pravio probleme.
Last edited by Boki78 on Wed Dec 19, 2012 4:41 pm, edited 3 times in total.

jeronimo

Post by jeronimo »

a ako ti kazem da su kod mene u kraju glavni snadbevaci naftom "gusari"sa dunava... :lol:
da ,enterijer na starijima je bio ogroman problem. cela instr. tabla je oljuscena narocito na dvobojnim enterijerima ali to je slicaj u celoj grupaciji(isti problem sa nissan-om)...

Boki78

Post by Boki78 »

jeronimo wrote:a ako ti kazem da su kod mene u kraju glavni snadbevaci naftom "gusari"sa dunava... :lol:
To u potpunosti objasni stvar :mrgreen: :mrgreen:

bruyoni

Post by bruyoni »

A što porediti Megane 1,6 koji je osetno teži od Grante (oko 200 kg) a ne Clio koji je sa 1,6 motorom (uzimam 1,6 jer granta dolazi sa 1,6) 10kg teži od grante? A da ne ulazimo to što je Megane kudikamo veće, udobnije i opremljenije vozilo od grante. Što se potrošnje tiče ono je potrošnaj sa Meganom 1,5 dCi 2007 koji vozi burazer.
Što se tiče u poređenju sa gasom tu se slažemo, kod nas je to tako jer je cena ugradnje uređaja niska, na zapadu je druga priča jer je ugradnja minimum duplo skuplja (i to običan sekvent, ne pričam o ubrizgavnaju tečne faze) benzince u glavnom uzimaju oni koji ne tuku kilometre, dizel (i naknadna ugranja TNG-a) se uzima da se sabiju kilometri i to je kod polovnjaka glavna stvar jer kod nas se ljudi lažu da je neki turbo dizel prešao stvarnih 160 000 km pa onda kao u otišla turbina, otišla dizna itd... i da benzin stuče takve kilometre imao bi maltene iste probleme

Post Reply