LADA Granta klub

Moderators: dejo, bgzoka

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: LADA Granta klub

Post by Dare » Sat Mar 02, 2013 5:48 pm

BokeYGTi wrote:dobro, priznajem, ova florida sto je drugar vozio je bila sluzbeno vozilo :D
pa i moja je :twisted: :twisted:

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman » Wed Aug 07, 2013 8:34 am

Prve Grante HB su već napravljene... Svidja se mi, nadam se da joj bude cjena pristupačnija kao za limuzinu.. ali moramo još da saćekamo malo, prodaja u Rusiji krene posle nove godine...
Image

Isto je prvih 20 Granta limuzina stiglo u Njemačku i Češku.
Image

Cjena joj e 9990 eura. Ali ovo je najeftinija. Ima samo servo, ABS, jastuci, i još neke sitnice.., mislim da i branici nisu u boji automobila...). Neverovatno jest da se klima za Europu uopšte ne predvidja ni kao opcija za doplatu... Ne znam, očigledno ima Renault zaista ovde svoje interese i ne želi Lade u europi da ne bih slučajnu prodali koje Dacije manje koja jest u njihovom 100% vlastništvu.. Za sad izgleda da je sudbina Lade u europi takva da nije nikome u interesu da bih je prodavali malo masovnije, ali samo ovako malo za ljubitelje..

:hit

sad ne znam koga treba da se ošamari malo.. ili francuze ili ruse.. ili oboje.. :hit
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Wed Aug 07, 2013 9:21 am

auuu, ovo izgleda lepse od dacije, ako nemam klimu u danasnje vreme dzaba im sve.

dajko3
Automobil: Samara 2108, 2115

Post by dajko3 » Wed Aug 07, 2013 12:12 pm

E ova Granta mi se vec svidja 8) ne postoji opicja za klimu u 21 veku? :shoot
Samara 4ever

Boki78

Post by Boki78 » Wed Aug 07, 2013 2:51 pm

vazman wrote: Cjena joj e 9990 eura. Ali ovo je najeftinija. Ima samo servo, ABS, jastuci, i još neke sitnice.., mislim da i branici nisu u boji automobila...). Neverovatno jest da se klima za Europu uopšte ne predvidja ni kao opcija za doplatu... Ne znam, očigledno ima Renault zaista ovde svoje interese i ne želi Lade u europi da ne bih slučajnu prodali koje Dacije manje koja jest u njihovom 100% vlastništvu.. Za sad izgleda da je sudbina Lade u europi takva da nije nikome u interesu da bih je prodavali malo masovnije, ali samo ovako malo za ljubitelje..
Bogme sa tom cenom i tom opremom uspeh ce biti i ako tih 20 prodaju :mrgreen:

U medjuvremenu u Srbiji za oko 1000e vise (sto ce reci u Nemackoj egal sa ladom) http://www.autocacak.co.rs/models/rapid ... /Rapid.pdf

vazman
Automobil: Lada 111+2103

Post by vazman » Thu Aug 08, 2013 4:46 pm

Znaš od koliko ljudi sam ćuo da neće koristiti klimu, isto moji roditelji, moj otac ima kola crne boje i skoro ne koristi klime jer kaže da se ne oseća dobro i da bolje podnosi vručinu, u svakom slučaju je ujutro kad ide na posao hladno,...

I ja sam do sad preživio bez klime (Za Rusiju ju Granta ima), ali ima ju Priora, čak i u EU.. Svakako mi je izbor broj jedan Lada kao sledeći auto, pitanje je šta bude tada kad budem skupio 10 000 eura. Za sad je to misija nemoguće, ali doći če i ovaj dan.. :)
Image
"Službeno vozilo": Astra - čeka da bude zamjenjena sa Vestom :)
Ponosan vlastnik:
Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Boki78

Post by Boki78 » Thu Aug 08, 2013 5:44 pm

Znas kako i moj djed je ziveo bez struje dobar deo zivota, pa ja ipak ne bih :mrgreen: Salu na stranu, za nekih 10-15 ili koliko vec dana godisnje kada temperture idu preko 40 a u kolima i vise klima je sve sem luksuza, cak bi se mogla posmatrati kao deo pasivne sigurnosti.

Sto se ostalog tice, volim ja lade, ali sebe volim vise. :mrgreen: Ono sto mi se barem do sada kod lade navise dopadalo je nekakav fer odnos prema kupcu. Imao si odlicno dokumentovan auto, dobro pokriven delovima, niko te nicime nije ucenivao u odzavanju. Sada ne znam kako stoje stvari sa Grantom po tom pitanju, ali ipak konkurencija u tom cenovnom segmentu nudi vise.

Ako se gleda iz perspektive Srbije, mada to verovatno isto vazi i za Sloveniju za slicne pare imas veci auto, sa daleko modernijim agregatom, vise opreme, vecim izborom dodatne opreme, i sto je najvaznije sa dobrom i razgranatom servisnom mrezom. Uvoznici Lade u Srbiji uglavnom nisu neko kome bi zeleo da poveris odrzavanje automobila.

Rezime, sledeci auto ce mi gotovo sigurno biti Lada, novije generacije ali polovna. Posle toga, ako se nekako bude nakupilo para za novi, a sve ove falinke (prodajna, servisna mreza, cena) ne isprave, verovatno nesto daleko zapadnije.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Thu Aug 08, 2013 11:18 pm

Osim klime kao nedostatka, mene malo nervira i, da tako kažem, nesigurna antikorozivna zaštita.
Nije sad da ja imam na Nivi neki problem s tim ali kad pogledam polovnjake koji sa mnogo manje pažnje izgledaju slično... Malo se nerviram. Ipak, cink je cink. Kod zapadnjaka ne nedostaje, a estetika i detalji su mi prvo što na kolima volim da je besprekorno.

S ovim što je Boki rekao uglavnom se slažem.

Marety
Automobil: Lada Vaz 21063

Post by Marety » Wed Sep 25, 2013 2:16 pm

Drive with style,drive like a BOSS,drive Old school

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Wed Sep 25, 2013 5:26 pm

I tata bi sine... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Marety

Post by Marety » Thu Sep 26, 2013 11:19 am

ja to kazem posto inace mi se vise svidjaju stare,ali ova pa cak i kalina 2 sport 1,6l mi se dopadaju...

Alexa
Automobil: Lada 2106

Post by Alexa » Thu Sep 26, 2013 11:59 am

Ta nije losa,ali... :mrgreen:

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Thu Sep 26, 2013 9:05 pm

Sve sve al ko napravi onolika zadnja vrata

Marety

Post by Marety » Thu Sep 26, 2013 9:52 pm

Ako bude smetalo,zavaricemo ih :mrgreen: :lol:

Специалист
Automobil: LADA LARGUS

Post by Специалист » Sat Sep 28, 2013 5:37 pm

Грант је свакако бољи од претходног модела, удобност и савремених система - клима уредјај, ​​ваздушни јастуци, АБС, и други. Ја говорим о томе да у случају хаварија за поправку своје руке ће бити тешко, тешко добити делове за друге моделе ЛАДА лакше. Грант у фабрици није ставио много корисних опрему!
Ако је неко већ купио Лада Гранта - Продао сам све што је потребно да се поклони - сајт http://АВТОСТОЛИЦА63.РФ.
Може све што је потребно да пошаљете маил.
Волим Сербия! http://автостолица63.рф

Post Reply