Lada Logan...

Moderators: dejo, bgzoka

lengenda
Automobil: Dacia Sandero

Re: Lada Logan...

Post by lengenda » Thu May 10, 2012 2:54 pm

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

salekanja
Automobil: lada samara 1500l

Post by salekanja » Tue May 15, 2012 7:30 pm

Volim da cujem sve sto ima novo o Ladi, al sam razocaran sad, jeste da je od renoa al ne volim ove rumunske marke.
Sta je tu je, to je valda biznis.

javasluk
Automobil: bez auta

Post by javasluk » Sun Jun 24, 2012 9:00 pm

salekanja wrote:Volim da cujem sve sto ima novo o Ladi, al sam razocaran sad, jeste da je od renoa al ne volim ove rumunske marke.
Sta je tu je, to je valda biznis.
Ali neće to pod imenom Lada izlaziti izvan okvira ex-CCCP-a. To je jedno, a drugo, ne znam sad detalje u ovom konkretnom primjeru koliko ima ruskih ili rumunjskih djelova i da li je učinjeno nešto preinaka, dobro ovo je sad kao karavan, bla, bla, ja nisam da se Ladina značka "lijepi" na auto druge markea, ali jesam da Lada preuzme neki model od jačeg proizvodžaća, ali to vozilo bi moralo biti prilagođeno ruskom poimanju automobila, ruski standardi i materjali, a samo kroj od nekog drugog! Npr. DAEWOO Rejser je bio vizualno identičan Kadetu po kroju, ali materjali su bili ipak korejski, ipak je na staklima bio "žig" korejskog proizvodžača, a ne nekog njemačkog. Pa i Lada i FSO 125p su vizualno slični i ima bezbroj identičnih detalja, a istovremeno na dodir itekakva razlika. Seat EXEO, praktički A4 ali to nije baš samo promjena značke ipak ima nekih promjena, nema veze što je isti kroj, ali razlike su tu. Ne znam kako Volga Silber, pretpostavljam da se ipak koriste ruski dijelovi i ruski standardi da nije baš samo priljepljenje druge značke!

I žao mi je što se po Rusiji pojavilo toliko "sklapača" automobila a niti jedan nije dozvolio da se proizvodi pod ruskim markama. Nemam ništa protiv Renoa, Hjundajia i sl. ali ruske brendove je trebalo sačuvat. ako Reno koristi moskvićeve pogone, zašto onda barem starom meganu nisu dali da se zove moskvić tako i tako ta vozila bi išla samo po državama ex-CCCP-a.
Dinamo Vinkovci (danas Cibalia)

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Post by zlatkodesign » Wed Jul 04, 2012 11:30 pm

SVe na ovom modelu osim motora je proizvedeno u Rusiji,gledao sam dokumentarac na tu temu.
Sledeci auto Priora coupe.

Nex

Post by Nex » Wed Aug 29, 2012 11:22 am

Image

Image

Image

Post Reply