NIVA 1.7I voda ispod vozacevih nogu

Moderators: dejo, djape1977, Alexa, Shone89, radek mb

Post Reply
milosivetic

NIVA 1.7I voda ispod vozacevih nogu

Post by milosivetic »

Zdravo svima,pozdrav svim clanovima,htio sam da pitam da li iko ima slican problem?
Vec duze vreme me ovo muci,svasta sam probao,ali prostirke ispod nogu,kod ECU ,stalno mokre,i raskvasi se cio patos,a njprije pocne odnekuda kod ECU.
Sajba sva skidana lijepljena silikonom i isto opet,ventilacija ispod haube ne prelijeva nije zacepljena,ziv ne znam sta da vise pogledam.
Kanal ispod sajbe povise haube cist,izludih.
:angry

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: NIVA 1.7I voda ispod vozacevih nogu

Post by Dare »

Verovatno nije lepo nameštena šoferšajbna ili je keder negde pocepan. Potrebno je i da ona ukrasna lajsna, tj osigurač šoferšajbne, bude vraćena kako treba.
Za početak, uđeš u kola i gledaš šta se dešava dok neko crevom zaliva šoferšajbnu. Nema treće opcije - ili oko šofešajbne, ili oko grejanja voda ulazi.

milosivetic

Post by milosivetic »

Mora opet sve na pregled... Šoferšajba je lijepljena svukud okolo silikonom za tu svrhu, sad još jedino grijanje da bolje pregledam, mada nisam uspio ništa pronaći a vode uvijek i samo na lijevoj strani
Stvarno mi nije jasno kuda prođe tim prije sto je sve ok i ne vidi se
Zalijevao sam crijevom jednom i bude suho a kad ostane na kiši malo duze prokvasi mi nekuda
Ziv se pojedoh.... 🙄

milosivetic

Post by milosivetic »

Nasao sam jednu malu cjevcica na vozackoj strani, bila gurnuta u vozilo, izvukao sam je vani
Kad po malo sipam vodu na staklo curka po koja kap na cjevcicu
Zna li iko čemu služi, kuda dolazi voda na nju i da li je ona mogla poplaviti pod
Ima li auto limara da se uključe

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Probaj špricem kontra da ubrizgaš pa da vidiš gde će voda izaći.

milosivetic

Post by milosivetic »

Nasao sam rupu u blatobranu koja cilja u prag koji je za sada zdrav, ali rupa je (bila) mala a kada sam je očistio i opsjekao izasla je na 10x10cm
Ne znam da li je to moglo prokvasiti pod
Sada ide to da se krpi, može li iko predložiti kako
Htio sam izvariti komad lima pregitovati armiranim gitom i na to premaz kobitom 🤔

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Trebao si da slikaš i možda bi dobio predlog. Ne zan kako je kod nive ali kocka lada ima napred fabričku rupu i ako bi voda došla u prag ta voda bi ušla i u kabinu.
Ali kad tebe ako se je voda pojavljivala dok je auto parkiran onda nije odatle. Opet ti kažem slikaj pa da vidimo.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

To si možda našao da je istrulio limeni poklopac praga koji svaka Niva ima. Nalazi se odmah iza prednjeg točka, ka pragu. Ako je taj lim istrulio, onda samo napraviš nov i ušrafiš kao što je fabrički bilo, a još bolje ako imaš plastična podkrila. Tada taj lim i ne mora da se ima.

Post Reply