ZokRS - Lada Samara 1300

Moderators: BokeYGTi, djape1977, finaldesign

ZokRS
Automobil: Lada Samara

Re: ZokRS - Lada Samara 1300

Post by ZokRS » Sun Oct 21, 2018 5:33 pm

bruyoni wrote:Čim moraš da proveravaš filter znači da proizvođač istog ne valja. Uzimaj Unico, WIX, Filtron... (sve Mann kuhinja šta god uzmeš dobiješ isto), UFI, Hengst, SCT
AKo menješ filter menjaj i ulje prošlo je skoro godinu dana nebitno što si prešao samo 2k km. Uzimaj polusintetiku, ako sada nigde ne curi što bi procurelo sa polusinteikom NIS slobodno uzmi ako je jefitniji od Modričinih a i oni imaju dobre polusintetike HC i Sint turbo
Tako ce, najvjerovatnije, I biti.. filter I ulje i da sam miran, da ne lupam glavu.

Garaza
Automobil: Lada 112 1.5GLI

Post by Garaza » Tue Nov 06, 2018 12:36 pm

Ne znam koliko vi placate ulje, ali u ns moze da se nadje sasvim solidno ulje kao sto je elf ili mogul za oko 2000 za 5l i to su ulja 5w40 ili 10w40. Meni to ne predstavlja neki izdatak, pa sam skratio servisni interval, nikada do sada nisam imao problem sa uljem, a ulje u ladi ne stigne ni da pocrni a vec se zameni.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Nov 06, 2018 11:34 pm

Pored stalnih akcija na NIS i Gasprom pumpama za ulja im ne vidim potrebu za Mogulom.
Autoline 5w40 sintetika se redovno može naći za ispod 1800 rsd za kanticu od 4 l pa ni elf 5w40 nešto nema mnogo prednosti jer je dve klase niže ulje SL naspram SN (NIS).

Garaza
Automobil: Lada 112 1.5GLI

Post by Garaza » Wed Nov 07, 2018 2:53 pm

ma ja sam te filozofije da je bolje cesce menjati neko po cenovnom rangu dostupno ulje nego kupovati neko skupo pa ga menjati jednom u 10godina. Slazem se, nis ima jako kvalitetna ulja.

ZokRS

Post by ZokRS » Thu Nov 22, 2018 4:03 pm

Drugari, opet muku mucim sa Ladom.. mjenjao sam permant tj. antifriz u Ladi i sve je proslo bez problema.. problem se javio kasnije. Pocelo da curi iz hladnjaka i to, koliko vidim, na vise mjesta.. skoro sav donji rub hladnjaka je mokar i tacno se vide oni potocici. Poslije zamjene sam je vozio nekih 70 km u komadu i ostavio 2 dana bez paljenja i kad sam digao haubu da provjerim stanje u boci vidim da fali, otvorim litru permanta i dospem nekih 2 dcl.. znaci toliko mi je iscurilo na 70 kilometara.
Ima li tu kakvog lijeka osim novog hladnjaka? Nasao sam u garazi neku bocicu sa tekucinom za zaptivanje hladnjaka, radijatora I slicnih stvri.. to je ćale pokojni kupio jos prije 5-6 godina ali nije stigao sipati u Ladu.. znaci da hladnjak nije bio dobar odavno. Pomaze li ta tekucina u stvari ili je samo pokusaj da se nesto popravi? I koliko mora motor da radi poslije sipanja te tekucine? Da mi se ne slije negdje na dnu i ne stegne..

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Thu Nov 22, 2018 7:47 pm

Možda si sipao pogrešan antifriz pa ti je progrizao hladnjak.
Može da pomogne ta tečnost ako rupa nije prevelika. Ja sam koristio Liqui Moly i dobro se pokazao. Nasipaj pre neke duže vožnje da ima vreme da se otvori termostat i da se tečnost izmeša. Ona inače deluje tako što se stegne u dodiru sa vazduhom, pa dok je unutar sistema ostaje tečna i ne bi trebalo da imaš probleme zbog toga. Postoji i neko sredstvo u prahu ali ja to ne bih koristio. Ovo što sam isprobao je kao sirup i ima šljokice u sebi.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Fri Nov 23, 2018 12:06 am

ZokRS wrote:Drugari, opet muku mucim sa Ladom.. mjenjao sam permant tj. antifriz u Ladi i sve je proslo bez problema.. problem se javio kasnije. Pocelo da curi iz hladnjaka i to, koliko vidim, na vise mjesta.. skoro sav donji rub hladnjaka je mokar i tacno se vide oni potocici. Poslije zamjene sam je vozio nekih 70 km u komadu i ostavio 2 dana bez paljenja i kad sam digao haubu da provjerim stanje u boci vidim da fali, otvorim litru permanta i dospem nekih 2 dcl.. znaci toliko mi je iscurilo na 70 kilometara.
Ima li tu kakvog lijeka osim novog hladnjaka? Nasao sam u garazi neku bocicu sa tekucinom za zaptivanje hladnjaka, radijatora I slicnih stvri.. to je ćale pokojni kupio jos prije 5-6 godina ali nije stigao sipati u Ladu.. znaci da hladnjak nije bio dobar odavno. Pomaze li ta tekucina u stvari ili je samo pokusaj da se nesto popravi? I koliko mora motor da radi poslije sipanja te tekucine? Da mi se ne slije negdje na dnu i ne stegne..
bolje kupi novu tecnost za zaptivanje i probaj... sipaj to u hladnjak i upali auto da radi sve dok motor ne zagreje dovoljno pa da se termostat otvori i vreo antifriz dodje u hladnjak i onda neka radi jos 10 min .. ako ne pomogne, onda drugi hladnjak
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

ZokRS

Post by ZokRS » Sat Nov 24, 2018 2:27 pm

Dare wrote:Možda si sipao pogrešan antifriz pa ti je progrizao hladnjak.
Može da pomogne ta tečnost ako rupa nije prevelika. Ja sam koristio Liqui Moly i dobro se pokazao. Nasipaj pre neke duže vožnje da ima vreme da se otvori termostat i da se tečnost izmeša. Ona inače deluje tako što se stegne u dodiru sa vazduhom, pa dok je unutar sistema ostaje tečna i ne bi trebalo da imaš probleme zbog toga. Postoji i neko sredstvo u prahu ali ja to ne bih koristio. Ovo što sam isprobao je kao sirup i ima šljokice u sebi.
Nije pogresan antifriz.. uzeo sam isti onakav Permant za aluminijumske hladnjake (pise na ambalazi) kakav je vec i bio u sistemu za hladjenje jer sam se I pribojavao da ce mi se ovo desiti. Sad se bojim da ce mi I mali hladnjak propisati..
Posto su te tecnosti za zaptivanje i da li je bolje da motor radi na leru ili da se vozi? Mogu li iskoristiti onu tecnost koju vec imam.. samo je stara bar 5-6 godina.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sat Nov 24, 2018 2:43 pm

Piše na ambalaži, po pravilu bi trebalo da se sipa na zagrejan motor u posudu i da radi neko vreme, ne diraj taj novi antifriz.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Sat Nov 24, 2018 11:47 pm

ZokRS wrote:
Dare wrote:Možda si sipao pogrešan antifriz pa ti je progrizao hladnjak.
Nije pogresan antifriz.. uzeo sam isti onakav Permant za aluminijumske hladnjake (pise na ambalazi) kakav je vec i bio u sistemu za hladjenje jer sam se I pribojavao da ce mi se ovo desiti. Sad se bojim da ce mi I mali hladnjak propisati..
Posto su te tecnosti za zaptivanje i da li je bolje da motor radi na leru ili da se vozi? Mogu li iskoristiti onu tecnost koju vec imam.. samo je stara bar 5-6 godina.
Nisu skupe, i uymi novu.. baci tu sto je 5'6 god stara... i bolje ti je u leru da to odradis...
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

Post Reply