Iz Samare u Samaru

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

travelman

Re: Iz Samare u Samaru

Post by travelman »

Bravo choksi, to za auto bild sam negde nacuo ali nisam bio siguran u kojoj je reviji. Inace, planirao sam da prijavim oba auta i ako bar sa jednim ne osvojim prvo mesto, poklonicu ovu trovratnu skori ... :D ...

Kao sto skora voli da sve extravagantno i van serijski montira na njegovu lajku, tako ja volim da stari ali perfektno ocuvan auto odvezem na neko skrovito mesto i fotografisem ga u neobicnom ali prirodnom okruzenju. Zao mi je sto prethodnu samaru nisam malo vise eksploatisao po tom pitanju vec samo preferirao golfa, ali zato imam neke fix ideje za samaru dogodine.

Ako neko ima link za prijavu u auto bildu, neka ga šibne ovde. :) .

skora

Post by skora »

travelman wrote:poklonicu ovu trovratnu skori ... :D ...
Prvo zasrafi nosace ...necu cosav poklon :!:

:kez

travelman

Post by travelman »

Nosace srafim posle predstavljanja, poslate su prijave Auto Bild.u sa fotografijama oba auta. :) .

Dakle, od poklona nista. Prvo mesto je zagarantovano. :P .

skora

Post by skora »

travelman wrote:poslate su prijave Auto Bild.u
Mmmm :)

travelman

Post by travelman »

Aj da nesto priupitam, nije ni moja Samara savrsenstvo bez mane ....

1. U proteklih nekoliko dana, kada dam kontakt ili skidam sa kontakta, cujem GLASNO caktanje nekih releja ispod instrument table oko kontakt brave. To se desava svaki put, nije ono nekad da a nekad ne vec konstantno svaki put. Od elektrike sve normalno radi, nema greske. Da li je labav neki spoj ili sta vec, mozda je neko imao slican problem.

2. Kada vozilo stoji u mestu, skala pokazivaca goriva pokazuje tacnu kolicinu ali kada je vozilo u pokretu i zavisno da li je uzbrdo ili nizbrdo, skazaljka trci levo desno. To tipujem na plovak u rezervoaru. Ili je nesto drugo.

3.Odmah pri kupovini vozila, primetio sam da rucica menjaca ima malo veci prazan hod levo desno bez obzira da li je u brzini ili u leru. Sto se tice saltanja, sve je precizno i ok i sa te strane nema problema ako se pazljivo rukuje. Dok sam nekada vozio yuga, imao sam slican problem ali je resenje bilo u zameni jabucice ispod rucice menjaca. Sta je uzrok na Samari.

Sve ostalo funkcionise kako treba, posle 6 meseci voznje sam zadovoljan kompletnim stanjem.

Boki78

Post by Boki78 »

travelman wrote:2. Kada vozilo stoji u mestu, skala pokazivaca goriva pokazuje tacnu kolicinu ali kada je vozilo u pokretu i zavisno da li je uzbrdo ili nizbrdo, skazaljka trci levo desno. To tipujem na plovak u rezervoaru. Ili je nesto drugo.
To je valjda normalno :) Bilo bi cudno da je drugacije ...
travelman wrote: 3.Odmah pri kupovini vozila, primetio sam da rucica menjaca ima malo veci prazan hod levo desno bez obzira da li je u brzini ili u leru. Sto se tice saltanja, sve je precizno i ok i sa te strane nema problema ako se pazljivo rukuje. Dok sam nekada vozio yuga, imao sam slican problem ali je resenje bilo u zameni jabucice ispod rucice menjaca. Sta je uzrok na Samari.
Najverovatije zglob poluge biraca, onaj koji smo kolektivno nabavljali za samare/112 od kaline pre koji mesec :)

skora

Post by skora »

Tablu sa relejima,zapravo celu osiguracku kutiju,imamo malte ne novu.....ako se secas da sam je kupio kad sam imao problem sa cetri migavca.......Dakle ako je bilo koji relej u maleru imamo rezervni.....

Sto se tice skazaljke za gorivo,treba da ima pomeranje po krivinama i uzbrdicama/nizbrdicama,ALI NE neko drasticno da ide iz coska u cosak......Imamo i sat rezervni ako nam zatreba......znas da sam ga kupio kad mi je temperatura bila u maleru.....

Ovo trece i to imamo.....ali tu je resenje samo novo......Tu ne bi smelo da ima ni malo lufta ako trazis savrsenstvo.....na ovoj kuju vozim 4v je taj luft nepostojeci....bas je kruto sto bi se reklo.....videces uglavnom kad ga promrdas pa ces znati kako treba da bude......ili je to kod mene mozda zamenjeno ili je malo vozena pa jos uvek nije dobilo lufta

Kako god.....imas drakstor od 0 do 24 za samare :D dve ulice iznad tebe :xixi ....tako da se ne brines......sve cemo resiti kad budes slobodan ....
;)

travelman

Post by travelman »

Hvala drug ... :) ...

Upravo sam procitao svih 19 strana u temi o Samarinim menjacima. Hvala Bogu, niti zuji niti krci vec ima samo malo lufta u rucici menjaca tako da to necu nista dirati dok ne pocne, pu pu pu, da zeza malo vise.

Plovak nije problem, bolje sto trci levo desno jer tako znam da ima goriva u rezervoaru. Bilo bi opasno da je zalepio na levu stranu.

Jos da regulisem caktanje releja, ali tu mi ne gine da zavucem nosinu iza instrument table.

skora

Post by skora »

travelman wrote:Jos da regulisem caktanje releja, ali tu mi ne gine da zavucem nosinu iza instrument table.
Pa nema tamo nista....ne cakce odatle,mislim iza table.......ne diraj nista dok se ne vidimo.......nacicemo sta ga zeza,sve imamo na stanju sta nam treba ,tako da je opusteno......

;)

travelman

Post by travelman »

Cakce kod kontakt brave. Tu ima nesto ... sto bi reko Boki, neki gremlin ... :shoot ...

skora

Post by skora »

Tu??? Sta ima tu :? ....jutris sam skidao prekidac za plin a ispred mene je bio rasturen taj deo jer mi je on skinio volan pre par dana i bas sam gledao u to ........osim onoga sto nosi poluge za mikavce i brisace nema tamo nista sto bi moglo da cakce.....

Pa rasturicemo i videti u krajnjem slucaju......ili raskopusaj sam ,pa kad nadjes sta cakce vici da ti donesem taj deo ......

travelman

Post by travelman »

Dogovoreno, prvi slobodan dan u nedelji rasturam pa ti saljem kataloski broj potrebnog dela ... :) ...

skora

Post by skora »

;)

choksi
Automobil: 111

Post by choksi »

Imaš glavni relej paljenja desno od stuba volana tačno iza kontakt brave.

travelman

Post by travelman »

Pronasao sam gremlina, u pitanju je glavni relej paljenja kao sto je choksi rekao. Kada ga dodirnem prstima i palim i gasim kontakt, tacno se oseti na dodir da on lupka ili ti glasno cakce. Ok, promenicu ga.

Probao sam i da skinem dzek koji dolazi na njega, tada je instrument tabla mrtva.

Crkava li ovaj relej ... :( ... Kakvi su simptomi tada.

Post Reply