Iz Samare u Samaru

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Re: Iz Samare u Samaru

Post by BokeYGTi »

ako se ne proda do tad kad ja budem bio u mogucnosti da kupujem drugi auto. mada, opet sve zavisi, ako budem izvukao neke malo bolje pare pa jos budem imao da dodam nesto, onda cu da pucam na Ladu 112. u svakom slucaju, hvala na pomoci ;) dogovaracemo se vec

malo slika ima ali svidja mi se na oko, deluje ocuvano. u gepeku koliko mogu da primetim nije trula, instrument tabla nije ispucala (sto kod Lade obavezno mora da znaci da je garazirana :mrgreen: ), ispod haube kao nova, unutra nije odrpana. a i boja mi se svidja, i moja je bila takva dok je nisam ofarbao. samo me cudi sto se toliko dugo prodaje... :? dobro, mora reatest. ali morao bi ja i na mojoj dogodine to da radim, tako da mi to nije toliko bitno.

ali dobro, da ti vise ne trujemo temu, malo smo skrenuli sa puta. :cool
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

travelman

Post by travelman »

Pripravnicki ispit je “nova” Samara polozila sa najvecom ocenom, promenjene su obe manzetne homokinetickih zglobova I lezaj prednjeg levog tocka tako da je Samara dovedena u perfektno stanje I vreme je da se vide njene sposobnosti. Kako je i “stara” Samara pronasla novog vlasnika a ja za uzvrat dobio dzeparac, izdata je komanda pod tajnom sifrom 4B
Beograd – Budimpesta – Bec - Bratislava
Dozivljaji krecu vec na pumpi u Zemunu, kada sam rekao pumpadziji da ga napuni do vrha, ovaj se ubio zagledajuci oko kola da bi na kraju I upitao gde se sipa plin. Slatko sam se nasmejao I rekao da ova Lada konzumira samo benzin nasta je se on nasmejao uz opasku ko jos vozi Ladu na benzin a uz to jos I putuje sa njom. E tad su mi proradili zivci, ponosno sam mu pokazao zadnji okvir tablice I rekao da idem u Berlin na okupljanje ladista istocne Evrope. Tada je zanemeo a ja pomislih kako li ce mi se tek preko grane smejati kad me ovi nasi ovde ovako podje.avaju.
Vojvodjanske ravnice su pregazene u cugu, dolazak na madjarsku granicu je protekao bez problema a tu sam vec I primetio prve radoznale poglede a narocito madjarskih sluzbenika, pogotovo onih starijih, koji su prstom upirali u pravcu Samare I nesto uz osmeh komentarisali.
Posle granice nastavljam starim putem, nije zadovoljstvo voziti auto putem vec kroz naselja gde me svi mogu videti. Samurajka hrabro gazi sve pred sobom, osvojena je i Madjarska a ruska konjica hrabro juri ka novom cilju.

Image

Vrucina cini svoje, svi postajemo zedni pa je red da se napojimo

Image
Image

Bec ko bec, nisam dosao da slusam filharmoniju nego da provozam moju Samaru centrom.

Image

Tokom celog puta Samara je bila zustra I puna snage, nije bilo potrebe ZA vetrom u ledja.

Image

Slovacka I granica koje vise nema

Image

Bratislava, cilj naseg putovanja je blizu.
Ceo put je protekao bez problema, Samara nije ni jednom zatrokirala a kamoli pokazala znake nemoci. Bilo nas je troje u kolima, svi smo teska kategorija ali tokom celog putovanja potrosnja je bila od 7 do 7.5 lit benzina. Zadovoljan sam potrosnjom ali mi je najvece zadovoljstvo bilo sto sam svugde bio vidjen sa mojom Samarom.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Ti si kralj. Svaka čast!
Podsetio si me na jednu porodicu iz Beograda koja je pre nekoliko godina išla na put oko Evrope u Yugu.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

Bravo druze,sve cestitke!!!Mogao bih i ja posle duze pauze da se vratim na te akcije!!! :prvi :prvi :prvi
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

travelman

Post by travelman »

Hvala drugari. A da ste tek videli kako su mi se podsmevali dok sam je zakljucavao i obezbedjivao da mi je ne ukradu. :lol: :lol: :lol:

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Ti si pobednik, naci takav auto i uraditi tako nesto :)
Ja cu da obidjem citavu bosnu sa alekom kada ga zavrsim sto je zadnji put uradjeno kad je bio nov 1992 god :)

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin »

travelman wrote:Hvala drugari. A da ste tek videli kako su mi se podsmevali dok sam je zakljucavao i obezbedjivao da mi je ne ukradu. :lol: :lol: :lol:
-Ha,pa znas kako,meni je auto bio 9 dana u Becu parkiran kod prijatelja,na parkingu,predgradje Beca,a prijatelj mi rece jedno vece,kaze:''Znas,dosli panduri,specijalne ekipe itd...rekoh, sto?,Pa kaze,nikada nisu videli takvo vozilo,ne znaju sta je..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kad sakupis 9 vinjeta na soferki,javi se ;) ;) :mrgreen: :kez :kez :kez
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago »

I od mene svaka cast za ovaj ,, poduhvat" 8)
Samo Samara Srbina Spasava

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Sta da ti kazem, ja ti zavidim na divnoj avanturi i naravno na odlicnoj samari. A vidim tu su i okviri, samo naprad cepaj.

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar »

Svaka cast za avanturu. Samurajka na zavidnom nivou, a nama preostaje samo da budemo ljubomorni.

skora

Post by skora »

Ju ju ju ....ja se polako upoznajem sa forumom pa tek sad procitah ovu temu.Negde u podsvesti pomislih da je posle crvene - samara pala u zaborav ,kad ono - bingo Image

!!!! Prelep primerak,jos lepsa eksurzija po EU,i nadasve odlican nacin razmisljanja u odnosu ulozeno/dobijeno
Image

...a ne ko neki da mi tu izmisljaju toplu vodu i od babe prave trkacku devojku Image ..... :kez

P.S.

Zavidim ti sto je troje vrata Image

skora

Post by skora »

;)

Image

8)

dejca

Post by dejca »

Upeco si je aaa, odlicna je to samara. Nas kolega je video oglas u temi "lade na prodaju" i otiso i kupio je.

skora

Post by skora »

Samo da prijavim da sam danas imao cast da budem ugoscen u travelmanovim odajama,i da sam uzivao u prizoru ovog lepotana.... :shock: :shock:

Image

Auto je BRUKA koliko je dobro sacuvan ... :prvi :prvi .......samare niko nije ni spominjao pored njega :mrgreen:

Hvala jos jednom za alat :hello

dejca

Post by dejca »

Eto sad si uvideo gresku sta si trebao kupiti Image

Post Reply