dejca, Lada riva 2107

Moderators: BokeYGTi, djape1977, finaldesign

Locked
aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: dejca, Lada riva 2107

Post by aleko-2141 » Tue Oct 31, 2017 12:22 am

bruyoni wrote:
aleko-2141 wrote:... dva zadnja ležaja, paknovi, sajila ručne su izašle skoro 20 000 din, mali servis je oko 12 hiljada, sad dolazi veliki i mali znači i tu jedno 30 000...
A jesi li pitao pošto su Delphi pakne, SKF ležaji i Linex sajle za Ladu? Plus ruke majstora. Ne bi to izašlo značajno niže od tih 20k koje si dao za Fiestu.
Šta ima da pitam kad sam sad platio skf za moj auto komad 2900, druk ležaj je ovde 6000 a drugar mi doneo iz Rusije za 30 eura, kad se hoće pravi deo on košta al sto kažeš moraš po katalogu.

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Tue Oct 31, 2017 1:55 am

bruyoni wrote:Za Astru bih se složio, ali zaključno sa G, takođe i Vectra B oba od 2002 kada je GM krenuo da cinkuje kompletno vozilo. Sve sa canbus-om, uključujići senika bih izbegavao. Ne znam za šta ćeš Dejča prevashodno da koristiš vozilo ali ako ti je glavno tegljenje cveća, zemlje, saksija... Dacia Pikap, 1,9 dizel, malo troši, raga od motora, ima dobar menjač, ima polušasiju, zadnja vuča ili 4x4 delova ima kvalitetnih.
Vectra B se proizvodila do marta 2002. tako da se sa njom, po pitanju limarije, nece usreciti. Nisam siguran ali misam da su Vectru tek od C modela cinkovali. Ma ja jos jednom kazem, Astra G je izmisljen auto za Dejcu, pogotovo onaj 1.6 8v motor. Zasto? Delova na kiosk ima, jeftini su, motor pouzdan i jednostavan, bez previse elektronike, trapovi takodje. Dejca se i onako malo razume u mehaniku i elektriku, mislim da bi mogao i sam da ga odrzava.

Za Scenika nisam siguran da je tako jednostavan, odnosno mislim da je Astra G jednostavnija. mozda je prostraniji od Astre G (ali mozda) ali mislim da je sklon kvarovima na elektronici. s druge strane, obzirom na to cemu ce da se koristi, mislim da Scenik ne bi mogao da podnese takvo rabljenje kao Astra, cini mi se da je nekako meksi i vise mi je onako porodicni auto za put nego da sluzi kao radno magare. poznajem coveka koji se bavi gradjevinom i ugradnjom oluka, koristio je Scenika u ove svrhe godinu dana i jedva docekao da ga proda, i onda je presao na Astru G upravo sa gore pomenutim motorom, i sluzi ga 3 ili 4 godine bez greske, prezadovoljan je, sto za Scenika nije mogao da kaze.

Sa trece strane, ako malo vratim film, do sad ne videh ni jednu firmu koja se bavi poslovima (tipa dostavnjaci, gradjevinci, limari, stakloresci itd itd, razumete valjda sta hocu da kazem) da u sluzbene svrhe koristi Reno Scenik dok sam se Astri karavana i pick up-ova nagledao, a srecem ih i dan danas.

Ako bas hoces auto koji je po izdrzljivosti jednak Ladi, jednostavan, pouzdan, sedista kao fotelje, da mozes da ga tovaris i vozis po bespucima, travi, njivama, do Vlasine ili gde vec a da pritom ne zakacis nigde od ispod, moja topla preporuka (iz iskustva), pre Astre G bi bila DACIA LOGAN MCV. Ja sam je 2 godine godine izrabljivao svakodnevno i nije posustala nikad i nigde, bila je 1.5 dci. za 2 godine 260.000 km, bez ijednog ni najmanjeg kvara, ako ne racunamo potrosni materijal. tebi bi benzinac vise odgovarao.

evo jedne koja mi se zasvidela https://www.polovniautomobili.com/putni ... i-ambiance
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Oct 31, 2017 3:27 am

I moja topla preporuka za astru g karavan, drugar pre par godina uzo 1.7 dizel i nikakvih problema nije imao. Stalno zuji i vuklja nesto po gradu auto ni da štucne. Nije ni taj dizel za bacanje a troši dosta manje od benzinca pa cak i kad se preracunas sa plinom dodje na isto.

A delovaaa ko u priči :D

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Tue Oct 31, 2017 6:22 am

Kad ti se neda neda se, pre dve subote sam bio u ovo selo da gledam jednog senika a ovaj oglas nisam video. Zvao sam ga pre dva dana kaže juče prodata a ona još na oglasima. Ali i opelova vozila imaju nizak patos tako da opet kažem jedna li je muka.
https://www.polovniautomobili.com/putni ... el-astra-g

Dobar je i logan videćemo, ma ne teglim ja težinu baš toliko. To je otprilike ko pet odraslih kad sednu u kola.
Last edited by dejca on Tue Oct 31, 2017 8:10 am, edited 1 time in total.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Oct 31, 2017 8:09 am

BokeYGTi wrote:
bruyoni wrote:Za Astru bih se složio, ali zaključno sa G, takođe i Vectra B oba od 2002 kada je GM krenuo da cinkuje kompletno vozilo...
Onda može biti da se Vectra cinkovala od 2000 kad i omega... pitaću zagriženog opelaša.

Podrška za Logana kojeg si stavio, možda još i Zafira A ali Logan kupljen ovde uz proverenu kilometražu je baš dobar izbor

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Tue Oct 31, 2017 11:30 am

Pa sudeci po ovoj mojoj Vectri iz 2001. godine, nema pocinkovanu limariju. :D
dejca wrote:Ali i opelova vozila imaju nizak patos tako da opet kažem jedna li je muka.
Upravo zato sam ti predlozio Daciu Logan. Klirens skoro pa kao kod dzipova. :) A ova astra koja ti je promakla nema klimu. Ne znam koliko ti je to bitno ali kad vec imas mogucnosti i kupujes auto koji u 90% slucajeva ima klimu ne vidim razlog zasto bi kupio neki primerak koji to nema. Zatrebace ti kad-tad.

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Oct 31, 2017 12:40 pm

Ova astra g mi deluje kao tek ofarban auto. Ne znam što bi neko stavljo fotografije suvozačkog sedišta i suvozačkog tapacirunga vrata? Traži na vajber fotke vozačevog sedišta! A ovo sa guranjem dečije sedaljke je u zadnje vreme hit kod preprodavaca. Nema ni klimu ni podizače, za ove pare imaju.

Uvek možeš da staviš neke gumetine balone za offroad.

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Oct 31, 2017 1:13 pm

Prvi oglas koji sam otvorio, astra 1.7d eleganci oprema :)

Sa urađenim velikim servisom ja bih tražio i pisanu garanciju. I nije baš nizak auto sa ovim balonjarama. Treba da obratiš pažnju i kakve gume ima auto.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... vel-servis

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Tue Oct 31, 2017 4:50 pm

Prvo, pre nego sto izlupas nesto ovde pocni malo da pratis i citas sta drugi pisu. Kakve crne slike da trazi na vajber kad je lepo napisao da je zvao coveka pre 2 dana i da je prodata?
Drugo, zapeo si za dizel a Dejca covek lepo pise da mu benzinac vise odgovara. I mi smo sad svi budale sto mu savetujemo i postavljamo linkove od benzinaca a ti si jedini pametan pa mu postavljas linkove od dizelasa?
Trece, ona astra sto je prodata ti deluje da je ofarbana a ova koju si mu ti okacio ovde ti ne deluje? Ne vidis da mu je cela prednjina razvaljena, cak je i branik druge boje? A unutra da ne pricamo, elegance oprema sa kasetofonom i manuelnom klimom...

Boki78

Post by Boki78 » Tue Oct 31, 2017 6:39 pm

Ne uznemiravaj masnjikavog, vidis da razmislja

Image

dejca

Post by dejca » Tue Oct 31, 2017 6:55 pm

Ma da samo bezin dolazi u obzir. Dizeli sigurno ne troše malo kao kad je auto bio noviji, skuplje odrzavanje, skuplja registracija, i sigurno su mnogo vise izvoženi od benzinca. Da hoću dizela posao bi već bio završen. Mada me i dalje vuče onaj senik u niš da idem opet da ga pogledam, i buraz navaljuje.
A ona astra što je prodata video sam da nema klimu i podizače ali neka ja za time ne patim. Klimu ja za sebe sigurno nikad i ne bih uključio ali znam od mojih ko bi od odma. Oglas je još tu, kakva li je ono rabota ne znam.

travelman

Post by travelman » Tue Oct 31, 2017 8:33 pm

vidis da mu je cela prednjina razvaljena, cak je i branik druge boje
Batalite sitnice, kao da je to bitno u celoj ovoj prici.

Sve benzinjare, tvoje je samo da biras boju ... i das kes.

Image

Sticajem okolnosti mesto gde radim je pored nekoliko autoplaceva, godinama tuda prolazim pa se tako i druzim sa njima.

Obzirom da si odigrao kljucnu ulogu u kupovini moje samare, koja me svo ovo vreme sluzi besprekorno, red je i da ti se oduzim na neki nacin.

Paznju mi je privuklo kako kipuju kola sa šlepa, retko koji upali na accu pa ga onda munu u rikverc i na gurku upale dok ga kipuju sa platforme. Posebna priča je gornja platforma ... Većina automobila koja je DONETA iz inostranstva je sa ne ispravnim akumulatorom koji je riknuo dok je limuzina stajala na inostranom placu, pa na carini, pa na spediciji ... Ko prolazi pored placeva, onda je sigurno i video kako na većini kola stoji ispravljac i dopunjava accu.

Zet i ćera rešiše da se otvore za neku limuzinu, ja odma kod njih po savet ali su se samo nasmejali i odmahnuli rukom. Sta su rekli momci koji se bave tim poslom, nije kolegijalno da iznosim u javnost.
Onda je palo stezanje bulje jos koji mesec i kupio se nov rapid.

Dobar i ocuvan auto na placu nema, ni kod nas a kamoli na zapadu. Mislim, ima ga ali ne za onu cifru koju je nas narod spreman da izdvoji. Meni su se prvom smejali pojedinci kada sam rekao koliko me je kostala samara. Ali to MALO što sam je preplatio mi se MNOGO vise vratilo za sve ove godine koriscenja bez ikakvih ulaganja.

Po preporuci ljudi kojih se bave tim poslom, najsigurnije je kupiti auto kupjlen u srbiji i to od prvog vlasnika.

Alternativa svemu ovome je naći pojedinca koji preko rodbine uveze po 1 primerak a onda ga prodaje natenane. Takvi primerci uglavnom imaju vecu cenu za par stotina evra ali vrede tu razliku jer se uglavnom prodaju na preporuku.

Jedan nas bivsi forumas, koji je odlicno plivao u tim vodama, je skoro kupio limuzinu za sebe. Naravno, ne na placu nego je isao preko grane. Pa kada on kao strucnjak nije hteo da reskira i iskesira novac nekom svom kolegi. kako ocekivati da ti ili ja kao laici uspemo u takvoj nekoj raboti.

Naravno, sve ovo ne mora da bude tacno ... ali tebi ce biti promaja u dzepu a ne nama.

Raspitaj se, razmisli i odluci sam. Mada, polovan auto se nikada ne kupujeu zimskom periodu. Zasto ... pa zato sto je u kanalu i na betonu ispod njega mnoooogo hladnije nego u nekom prolecnom ili letnjem periodu ...

Srercna ti kupovina ...

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Oct 31, 2017 10:50 pm

BokeYGTi wrote:Prvo, pre nego sto izlupas nesto ovde pocni malo da pratis i citas sta drugi pisu. Kakve crne slike da trazi na vajber kad je lepo napisao da je zvao coveka pre 2 dana i da je prodata?
Drugo, zapeo si za dizel a Dejca covek lepo pise da mu benzinac vise odgovara. I mi smo sad svi budale sto mu savetujemo i postavljamo linkove od benzinaca a ti si jedini pametan pa mu postavljas linkove od dizelasa?
Trece, ona astra sto je prodata ti deluje da je ofarbana a ova koju si mu ti okacio ovde ti ne deluje? Ne vidis da mu je cela prednjina razvaljena, cak je i branik druge boje? A unutra da ne pricamo, elegance oprema sa kasetofonom i manuelnom klimom...
Bokte mazo pa ti tražiš 20 godina star auto u prvoj boji? E jesi ludak hahaha :D
Teget astra je komplet farbana a ova siva tu i tamo ima neku čvrgu što je i normalno za te godine. Ti bi u prvoj boji jelda? Garant si od onih što bulje u stakla i gledaju dal su sva sa istim godištem dok te gazda ne šutne sa placa :lol:
Šta je tu loše ako sam napisao iskustvo mog prijatelja sa 1.7d? Uglavnom sve sto obavlja je po gradu, ne verujem da dejča ide na mars. Ovo za klimu si u pravu, njegova je automatska eleganci paket ali mislim da i on ima kasetaš ne sećam se više dal je bio cd šaržer u gepeku jer me auto nije mnogo zanimao msm karavan.

dejca

Post by dejca » Tue Oct 31, 2017 11:08 pm

I tako, znači mi ladaši ćemo terati lade dok idu i kad crknu ništa, kola ne treba više da vozimo jer se nema šta valjano kupiti. Tu priču znam odavno, ali ja sam dve zastave kupio od preprodavca i nisam se pokajao. Ljudi koji trguju kolima i znaju sigurno bolje od nas šta da gledaju i šta mogu da prodaju.
Ja sam bio u razgledanje nekih senika i zanimljivo svi jeftiniji se prodalo, ja se pitam ko ih je kupio, ali eto otišli.
A taj tvoj sezonski prijatelj znamo svi što je otišo u inostranstvo po kola.
Za kola ne žurim, sad mi i nisu toliko hitna, do proleće i cvećarske sezone ima vreme i razne kombinacije su u planu.

BokeYGTi

Post by BokeYGTi » Tue Oct 31, 2017 11:58 pm

masan_motor wrote:Bokte mazo pa ti tražiš 20 godina star auto u prvoj boji? E jesi ludak hahaha :D
Teget astra je komplet farbana a ova siva tu i tamo ima neku čvrgu što je i normalno za te godine. Ti bi u prvoj boji jelda? Garant si od onih što bulje u stakla i gledaju dal su sva sa istim godištem dok te gazda ne šutne sa placa :lol:
Šta je tu loše ako sam napisao iskustvo mog prijatelja sa 1.7d? Uglavnom sve sto obavlja je po gradu, ne verujem da dejča ide na mars. Ovo za klimu si u pravu, njegova je automatska eleganci paket ali mislim da i on ima kasetaš ne sećam se više dal je bio cd šaržer u gepeku jer me auto nije mnogo zanimao msm karavan.
ja ne trazim nista, vozim auto star 16 (Vectru) i 11 (Ladu) godina i vrlo sam svestan sta sve moze da se izdesava tokom eksploatacije za toliko godina. farbanje si ti pomenuo, ja to cak nisam ni gledao jer smatram da je normalno da se tu i tamo ponesto zafarba, kao i da se zameni sofersajbna, far, maglenka ili bilo koji drugi deo iz ovog ili onog razloga.
nema niceg loseg u tome da mu preneses iskustvo svog prijatelja ali to uradis jedanput. a ne da forsiras coveka u svakom drugom postu i da mu saljes linkove dizelasa a lepo je rekao da hoce benzinca.

no dobro, tebi ne vredi objasnjavati neke stvari, ne znam sto se uopste trudim jer si ti meni svoje znanje o automobilima pokazao onda kada si napisao da Astra G ima 1.3 dci motor a kasnije se ispravio pravdanjem da si je pomesao sa Astrom H. a bolje da se nisi pravdao jer 1.3 dci em ne postoji em je dci Renault-ov motor koji nema ama bas nikakve veze sa Opelom. u Astru H su se ugradjivali 1.3 CDTi motori koji je ustvari FIAT-ov dizelas. nije sramota ne znati i pitati, sramota je praviti se pametan jer ti se onda obicno smeje narod.

Locked