Samara 1300s totalni tuning

Moderators: BokeYGTi, djape1977, finaldesign

Markan1500

Samara 1300s totalni tuning

Post by Markan1500 » Fri Sep 03, 2010 10:08 pm

E prvo di da krenem.
Sve je krenilo ovako

Image

Lajka samara 1300s, 65ks, 91 god. U jako lošem stanju, trul itd. Platio sam ga 300kn. kupio od jednog tatinog prijatelja.
Bio je hrđav i trul svuda po podu, na stupovima prednjih vrata( to se i vidi na slici), zadnjim šoljama, rubnjacima, svim vratima. jedna od lošijih lada koje sam sreo. Da me netko pita da ponovo radim kupio bi ladu koja je u dobrom stanju da se poštedim svih ti muka.
Kad sam krenio radit prvo sam cijeli auto rastavio, odrezo pragove i rubnjake. Nove pragove sam napravio od lima, savio ih u jednoj firmi, uzeo flexsu i poceo pilit. Rubnjake sam nabavio od golfa1 koje sam isto uopasirao
Image
Nakon toga smo okrenili auto na bok i pocelo je varenje poda,

Image
Bilo je dosta posla, zato jel su i grede dobile od hrđe.

Image
Kad sam to napravio, onda sam ga zaštito sa temeljnom bojom i prešpricao sa par kila kobita( plastobit- isto sranje)
Na završetku smo ga bacili dolje na tockove, nakon toga sam izvario sva vrata( to se vidi na jednoj od ovih slika) i krenio radit na zadnjem braniku. Napravio sam ga od lima sve posavijo i ugradio

Image
Nebi vjerovali ali je lakši nego serijski- dok je bio dolje onda sam uspoređivao. Naravno sad je na njemu kita i boje pa racunam da je jednak po težini orginalu. sve je prilicno solidno odrađeno.
Ubacio sam i jednu štangu za ukrucivanje tjela auta, vecinu varova na autu sam izvario ponovo.

Image

evo još kako sam riješio pragove i rubnjake

Image

Na haubu sam ugradio usis sa klapnom koja se otvara iz kabine pomocu sajle. i to sam upotrebio sajlu za otvaranje haube. Na motoru imam custom kučiste za filter na koje nasjeda hauba. samo neznam šta će reći na tehničkom, (moram na atest), a i neznam koliko je to dobro za atmosferski motor, cuo sam da to ima efekt samo sa turbo motorima. ak ništa biti ce i gljiva dobra bez tih piz..rija.
Image

E sad kad smo kod prednjeg djela na maski sam napravio bad luk :twisted:
Image
Napravio sam ga od lima i poliesterski vlakana, naravno sve to na jednom malom nakovnju. hehe. poslje toga kit itd.

Prednje farove sam rastavio i onaj dio oko sjenila ofarbao u mat crno, tako da se sjenila ističu. fora
Prednji branik sam tako izveo da sam sa jednog drugog branika od samare odrezo doljnji dio i okrenio naopako, pričvrstio to sa nekoliko vijaka, ove dijelove sa strane sam napravio od blatobrana od golfa 2

Image
Farbanje na sred dvora :D

Image

Ovdje gore se vidi kučište za filter

Nakon toga kad sam sve na grubo završio bacili smo filer

Image

Image

Nakon mukotrpnog šmirglanja i brušenja smo ga ofarbali. farbo ga je moj tata, odradio je solidan posao, samo je krov malo zbrljo,ali to ćemo još sanirat.

Image

ostavio sam zglobove na tom autu a još nije savršen a ni završen
Sutra vam se javim sa još puno stvari
Unutrašnjost, opruge ljepljenje folije koje nije uspjelo itd. pozzz.... :)

evo me ljudi nastavljam dalje!
e sad kad sam završio sa farbanjem dodao sam par detalja sa mat crnom farbom- po pragovima s crtama da auto dobije na dinamičnosti i oko prozora da ne odskaču od svega kad stavim folije.
Skinio sam zadnji brisač.

Image

Folije sam postavljao na skinutim prozorima i to sam prvi put radio, tako da nisam znao da treba upotrijebit fen. Sve je lijepo ispalo, ali se nisam mogao riješit malih mjehurića. Tako da sam uzeo nitro razrjeđivač i sve obriso i odljepio.
Felgice sam nabavio sa alfe 33 -intra 14" mislim 7j malo su mi unutra tako da mislim stavit distancere barem 1.5 - 2 cm.
pednja osovina je šira pa to ne izgleda loše, samo zadnja. Neznam dali će to imati loš utjecaj na držanje na cesti ako stavim na zadnje distance a na prednje ne- ak neko ima iskustva s time nek mi napiše nesto
gume su 185 -/65-14 uniroyal
Kad sam završio sa sastvljanjem vanjski djelova krenio sam sa prviti instrument tablu

Image
Volan sam nabavio od kadeta gte (starog), malo sam ga modificirao dodao tipku za trubu momo.
ugradio sam i obrtomjer od kadeta spojio + - i na bobinu, sve radi kao orginal. Kučište za njega sam napravio od lima i kita, prefarbao sa bojom za branike. Instrument tabla je bila dosta ispucana pa sam dodao neke aluminijske detalje. Fino obradio alumiinijski lim debljine 1mm i pričvrstio sa oko 20- 30 popnitni- Heavy metal 8)
Ručicu mjenjača sam uzeo sa alfe- sad je malo krača nego serijska
Sjedala su isto od alfe 33 nisu baš ono što sam očekivao ali prolaze- mislim da su ladina bolja samo da su malo čvrsća znaju se brzo rasklimat. još cu kupit aluminijske papučice. Navlake za sjedala imam ali to ću na kraju da ih nezaprljam.
Amortizere sam skinio dolje i vidio dali valjaju odrezo opruge za 1 krug, prefarbao u mat crno i vratio gore. auto je sada niži za 3 cm i odozada je tvrd, naprijed isto ali ne toliko jako kao nazad. Za tehnički ću morat vratit na staro jel ovako neću moći proći- jedino da nevide
Pregledao sam i očistio kočnice. na kraju ofarbao doboše i kočione čeljusti sa žarko crvenom bojom

Evo slikice

Image

Sad kad imam vremena radim na auspuhu. Biti ce od cijevi promjera 5.5 cm, proširen od Y cijevi, bez srednjeg lonca , modificiranog zadnjeg lonca
Evo skice - nije nešat al ajd

Image

Unutar lonca sam napravio tak da nebude baš previše bučan- poslat ću vam snimku da čujete koji će biti zvuk, kad završim.
evo Y cijev koju sam proširio

Image

Auto još nije gotov Malo me zafrkava alternator - nevalja regler
i mali problemi sa strujom -nekad dam kontakt i probam ga upalit a on neće nista, tek kad protresem kablove koji se spajaju na onu kutiju osigurača onda upali. mislim da je ta kutija neispravna ili nema dobar kontakt.
Još je u planu neki spojler na zadnjim vratima.
mislim staviti 1500 motor i malo ga nabrijat( veći ventili, veči provrt itd.) evo snimke mog proslog bolida- Malo prepravljen auspuh i odrezano kučiste filtera. Stroj ;)
http://www.youtube.com/watch?v=93kYoI-sFdo
Svaki savjet oko tuninga mašine je dobrodošao ili neki djelova koji se mogu kupit. ovdje kod nas nema baš ništa od sportski bregasti, kvačila.. za lade.
Ako je netko ubacivao motor od drugog auta neka podjeli iskustva.
Još vam se kasnije javim sa novim stvarima.

Image

Pozdrav prijatelji
javim se uskoro 8)
Last edited by Markan1500 on Sat Sep 04, 2010 9:36 pm, edited 1 time in total.

djape1977

Post by djape1977 » Fri Sep 03, 2010 10:35 pm

svaka cast za rad, vidi se da je puno truda ulozeno a rezultat nije izostao. jel' gotov auto ili ste dovde stigli?
sta sa motorom, ostaje 1,3?
j***** auto bez kardana

Aksentije

Post by Aksentije » Fri Sep 03, 2010 10:46 pm

Svaka cast
:prvi

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja » Sat Sep 04, 2010 10:04 am

Bravo majstore dosta truda vidi se po slikama !!! 8)
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Sat Sep 04, 2010 10:18 am

Lepo,lepo ti izgleda lajka,bravo ;)
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Sun Sep 05, 2010 1:36 pm

Ovo dugo nismo videli na forumu :)) Prvo svaka cast za odvojeno vreme i ulozeni trud to se ceni, a rezultat govori sam za sebe - super odradjeno :))
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

tommy
Automobil: LADA 2109 '93

Post by tommy » Sun Sep 05, 2010 3:34 pm

:prvi svaka cast za ideju za prdnji branik! :D
moja Lada, gazi svakog gada...;)

djape1977

Post by djape1977 » Sun Sep 05, 2010 6:55 pm

redom
gume - ima li tvrdjih od uniroyal? nadji mekse gume i preporodice se lezanje auta.
distanceri - sto bi lose uticali? ima s na svakom jugu ili z 101 i mnogim matorim fiatima distanc ploce 4*98 5mm debljine. naredjaj 2-3 komada, koliko ti vec treba samo ne zaboravi duze srafove

motor - tuning delovi za ladu ne postoje ni u srbiji. poruci direktno od rusa. evo ti jedne firme koja ima vrlo zanimljivih stvari... http://okb-dvigatel.ru/
sa druge strane ima li smisla zezati se? sad me zvao drugar, bio je na tuning styling show u kragujevcu, kaze da je bila narandzasta samara sa fiatovim 1,6 dohc motorom. taj fabricki ima 105ks a dok i\z ladinog 1,5 izvadis 105ks ima da rodis mecku i to sa sirokom lajsnom

zadnji spojler - od citroena BX bi se lepo uklopio. jednom smo gledali na drugarovoj samari sta i kako i dalo bi se nabudziti
j***** auto bez kardana

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Sun Sep 05, 2010 10:10 pm

Potpisujem za spojler od BX-a. Ne da bi legao nego je to neverovatno, a minimalne prepravke bi bile potrebne :)
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

Markan1500

Post by Markan1500 » Sun Sep 05, 2010 11:06 pm

Hvala na savjetu za distancere i za spojler vidit ću di mogu nabavit.
evo nešto o gumama http://www.eforecourt.com/body.htm/pid/ ... ry/general
znam da ima bolji, ali te sam kupio sve 4 za 35 eura. Kriza ;)

fiat bravo 105 ks
http://www.youtube.com/watch?v=xBwTgwI1 ... re=related
Moja prošla lada 75ks 55kw po knjižici ili 70 i nešt ks
http://www.youtube.com/watch?v=93kYoI-sFdo
nije neka velika razlika do 130kmh za 30 ks manje
vidi se da dalje lada gubi bitku- aerodinamika itd. ali mislim s malo tuninga i išo bi bolje. Meni se ladin motor sviđa zbog jednostavnosti.
Ja ga razvucem u 2. brzini 100 na 6100 rpm
Puče zupčasti kaiš a lada tera dalje.
Kad ga završim ići će boglje nego bravo hgt :D
nadam se :)

Markan1500

Post by Markan1500 » Sun Sep 05, 2010 11:12 pm

Jel zna neko di je na samari crveno mislim obrtaji?
Vidio sam na web-u da motor vrti do 6600 rpm.
Dok sam ja vozio na 5600 pa nadalje se osjete male vibracije.
Znam da to nije normalna vožnja dok nisam na streat raceu vozim ko i drugi.
nitko nema para za bacanje

djape1977

Post by djape1977 » Mon Sep 06, 2010 1:48 am

nije ti neko poredjenje fiat bravo 1,6 jer je tezak 1240kg a samara nema ni 1000kg. takodje, razlika preko 130 je vise zbog drugacijih prenosnih odnosa nego zbog aerodinamike. lada ima mnogo kraci prenos. zato joj je max oko 150 a fiatu oko 180.
stavi motor od 105ks u samaru i upakuj ga na samarin ili fiatov menjac od 1,2 i tek ces onda videti sta je ubrzanje.

inace sve ove novije automobile su totalno upropastili sa tezinom. bolje ide moj fiat 131 od 30 godina i 86ks nego bravo od 105ks jer je 131 skoro 300kg laksi. pricam ti iz licnog iskustva jer sam imao bravo 1,6.
j***** auto bez kardana

Zoran666

Post by Zoran666 » Mon Sep 06, 2010 10:31 am

poredjenje:
lada 2107 1.5 5b & fiat marea karavan 1.6
Isti prenosni odnosi. Gledano na 3000 o/min, po stepenu prenosa:
1- oko 25 km/h
2- 40 km/h
3- 60 km/h
4- 90 km/h
5- 100 km/h
po katalogu, lada ima 1020 kg, fiat 1170 kg;
0-100 km/h: lada 17 s, fiat 10.3 s
Idi gledaj u sunce ili tako nesto!
[img]http://www.dodaj.rs/f/2T/WQ/2yFAIAVQ/1/2jb1wdi.gif[/img]

Markan1500

Post by Markan1500 » Mon Sep 06, 2010 4:29 pm

Na ovoj snimci na youtubu sam vozio
1- 53kmh
2- 102kmh
3- 130kmh -može i 140 to sam vozio

4 teoretska brzina oko 170kmh
5 teoretska brzina 205- 210kmh - drag race pro- proračun po omjerima mjenjača, guma itd

Ali ovisi koliko sat laže
gume koje su vožene na snimci 175-70-13, serijski 165-70-13 razlika u promjeru 1-1,5cm sat pokazuje 2-3% manje
normalna greška sata je oko 10-15kmh pri maks brzini
primjer alfa romeo 147 sat pokazuje 180 kmh a GPS 165kmh -to sam vidio negdje na netu.
Nemam GPS pa nisam mogo testirat.
Prije mjesec dana sam vidio full test lade samare 1300s bile su i pogreške sata, maks brzine u svim stupnjevima... još cu vidi ak nađem

I. 3.636
II. 1.95
III. 1.357
IV. 0.941
V. 0.784
R: 3.53

lada samara 1500 zavrsni 3,7
1300 -3.94
1100 -4 i nešto ( bar mislim da ide tako)
prenos i to igra ulogu
Ma ljudi to je kawasaki
mi juga 55 pržili 120 u 2.goj bez auspuha hehe

zlatko83vr

Post by zlatko83vr » Wed Sep 08, 2010 1:57 pm

Ekstra si je sredio...pohvale...

Post Reply