Niva iz prasume, druga lada u porodici

Moderators: BokeYGTi, finaldesign, djape1977

Post Reply
Garaza
Automobil: Lada 112 1.5GLI,Niva

Niva iz prasume, druga lada u porodici

Post by Garaza »

Posle skoro dve godine od sredjivanja lade 112, kupljena je lada niva 2004g tng. Auto je kupljen cistim spletom okolnosti, nisam pretrazivao oglase vec je jedan poznanik rekao da ima nivu ali da nije bas u voznom stanju i da je limarijski solidna. Odmah zatim otisao sam da pogledam vozilo, prvo sto sam primetio da je auto dosta stajao, nivo ulja je bio dosta iznad maksimuma, auto trosi vodu a cini mi se da treba i pumpu goriva zameniti jer se ulje oseca i na benzin, nakon odlivanja viska ulja ili te smese, probali smo ladu na kratkoj relaciji, sve je delovalo normalno sto se tice trapa i prenosa i odlucio sam se da je kupim. O ceni ne bih govorio ali je bila niza od prosecne. Racunam da je bolje da uzmem i sve sam da sredim deo po deo znacu na cemu sam, nego da kupim neku bez servisne istorije. Inace lada poseduje rol barove i sasvim pristojno izgleda spolja i unutra, po prici prodavca on je bio drugi vlasnik a na km satu stoji neverovatnih 80.000km.
Dobro bi mi dosao svaki predlog vlasnika nive, sta pod obavezno zameniti, osim ovih navedenih(pumpa goriva, ravnanje glave, filteri, svecice..), sta proveriti i slicno.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Niva iz prasume, druga lada u porodici

Post by Dare »

Pošto je dugo stajala, kočnice su sigurno loše. Proveri creva i da li ne blokiraju prednji točkovi. Isto i zadnji cilindri hoće da zapeku pa da ne koče.

Garaza

Post by Garaza »

Motorni deo zavrsen upravo, zamenjena pumpa goriva, izravnana glava motora, zamenjeni dihtunzi(glave, izduva), nov auspuh, novo ulje i filteri, nov antifriz, novi auspusi, ulja diferencijala i menjaca, kocione gumice i ulje. Konacno radi i ide kako treba, rezultat: prezadovoljan sam! :D

Garaza

Post by Garaza »

Update: karburator poslat na remont, ceka se da stigne, javljam utiske

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Daj neke slike da je vidimo

Post Reply