Totalna šteta

Post Reply
zbunjen

Totalna šteta

Post by zbunjen » Mon Nov 03, 2014 3:15 pm

Pozdrav svima, ispada da svaki put kada nesto postujem ovde ili se žalim ili prodajem ali ajde sad... :D
Ja bih da podelim svoje jedno iskustvo, pre nekog vremena, tačnije 20.10. desilo mi se da sam proklizao na jednom skretanju i imao blizak susret sa drvetom pored puta. izguram ja auto, pošto nije hteo da upali i parkiram ga na parking mesto preko puta, stojim tako i razmišljam šta mi je činiti dalje, kad se pojavljuje patrola i kaže bile prijave šta se desilo i oni došli da vide. Ja krenem da se smejem od muke, ali nema veze. Kažu moraju da zovu kolege da rade uviđaj, ja ne verujem da mora, ali ajde sad. Dođoše kolege, sačiniše zapisnik, ja potpisah i odoše. Sutra ujutru, auto odšlepan u Bogunović na procenu i posle nekoliko dopuna zapisnika, proglasili totalnu štetu tj ekonomsku neisplativost popravke. Između ostalog, u policijskom zapisniku piše da mi je levi točak kočio 6 m dok je desni kočio 45 m :shock: a da napomenem da sam išao toliko ,,brzo" da mi se nisu otvorili ne air bag-ovi, a bili su pojasevi vezani. Elem, slatko sam se ismejao kada sam video podatak o kočenju i to ću na sudu da pokušam da objasnim da sam zaista toliko kočio, zaustavio bih i tenk, a ne auto, ali šta je tu je. Sada čekam da dodje zvanično rešenje iz osiguranja sa tom nekom cifrom, kojom bi se dogovorili ili bar krenuli u pregovore... Čisto da se ,,pohvalim" :D

Javljam šta se dešava dalje...
Image

Image

Image
Aaaa, pa to ne moze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom...

ВАЗ Майка

skora

Re: Totalna šteta

Post by skora » Mon Nov 03, 2014 4:44 pm

Pozdrav i tebi .....sta reci ....jbg-a....desilo se :sad: ....ide zivot dalje.....
zbunjen wrote: desilo mi se da sam proklizao na jednom skretanju i imao blizak susret sa drvetom pored puta.
Pa s kim se sudis nisam skapirao .....za zelenilom ??? :?
zbunjen wrote:Sutra ujutru, auto odšlepan u Bogunović na procenu i posle nekoliko dopuna zapisnika
Posle dopuna KOG zapisnika???? Pandurskog ili proceniteljevog????
zbunjen wrote:proglasili totalnu štetu tj ekonomsku neisplativost popravke.
U varijanti kada naplacujes stetu od osiguranja procena totalne stete je odlicna stvar....jer ti je auto koliko toliko mlad.....medjutim,cisto da znas za svoju informaciju,tvoj auto NIJE u stanju totalne stete.
zbunjen wrote: Između ostalog, u policijskom zapisniku piše da mi je levi točak kočio 6 m dok je desni kočio 45 m :shock:
To moze da ti bude otezavajuca okolnost prilikom naplate stete,jer se pravnik iz osiguravajuce kuce moze braniti argumentom da ti je vozilo bilo tehnicki neispravno sto je i uzrokovalo nesrecu.
Sobzirom da si se sa tim saglasio,zapisnik sa tim podacima potpisao ( i tako sebi zabio noz u ledja),predlazem ti da angazujes advokata koji ce ti isterati pricu do kraja,i naravno traziti vanredno vestacenje gde ce se ustanoviti da je podatak u zapisniku netacan.TEK kad oborite tezu zaustavnog puta 6m/45m,onda mozete ici dalje u boj za naplatu.Do tad su vam sanse minimalne.

P.S.

Ne pocinji da radis auto dok ne uradis vestacenje......mozes se tako shebati i omoguciti im da kazu da si ga doveo u stanje tehnicke ispravnosti NAKON udesa

zbunjen

Post by zbunjen » Tue Nov 04, 2014 12:33 am

Tereti me sudija za prekrsaje, za neprilagodjenu brzinu

Zapisnik procenitelja je dopunjen 2 puta, posto nisu videli sve stvari iz prvog pregleda.

Znam i ja da nije u tom stanju, ali posto je cena delova visa od cene samog auta, onda je neisplativo jednostavno, a sto se tice kocenja, problem je sto je kreten povezivao pogresne tragove kocenja, moji su veoma vidljivi i duzine su dve sirine trake, tacnije oko 6 metara, a to sto se gospodinu svidelo da produzi liniju... jbg sad... a na kraju krajeva, cuvam racun od kocnica od avgusta :D
Aaaa, pa to ne moze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom...

ВАЗ Майка

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Tue Nov 04, 2014 8:35 am

Tako je moj drug pre nekoliko godina unistio jednu samaru udarivsi isto u drvo. Bio je pripit i dotrcao kod mene da sto pre nadjemo slep da je ukloni odande dok policija ne izadje, i uspeli smo da je pomerimo pre njihovog dolaska i on se izvukao. Samara bila ko casa, nasledio je od pokojnog suraka i unistio je, hteo sm da ga ubijem sto je unistio samaru.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Tue Nov 04, 2014 6:21 pm

meni su bili, videli da je bandera citava i otisli.

Alexa
Automobil: Lada 2106

Post by Alexa » Wed Nov 05, 2014 12:08 am

Tako je i moj brat zakucao u banderu,pokrivio je i odma se pokupio da ne bi posle placao kaznu plus novu banderu.

Post Reply