AMSS

Post Reply
elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

AMSS

Post by elektronicar » Fri Sep 28, 2012 1:18 am

Danas sam proveravao za clanstvo u AMSS.
Postoji neko jeftino clanstvo, ali sto se tice odlaska u inostranstvo treba uzeti ono za 2000 dinara.
Postoji i neko skuplje clanstvo za 7000 dinara mada koliko sam doznao ovo od 2000 je sasvim dovoljno za vecinu situacija u kojima se mozete zateci negde preko grane.
Ono sto uvek pravi problem je nekakvo ALI... kao u nasim zakonima uvek postoji caka, iznimka ili nekakvo ALI koje podrazumeva izuzetke od situacije.
Od momenta kad uplacujete novo clanstvo - vase clanstvo postaje aktivno tek nakom pet radnih dana ! :!: Sto znaci treba razmisljati na vreme a ne ko ja dva dana pred put :(
U slucaju da imate clanstvo tekuce godine pa ga obnavljate onda se ne morate brinuti za ovih pet dana jer je clanarina u kontinuitetu pod pretpostavkom da ne kasnite sa obnovom clanarine.
Inace samo clanstvo u AMSS tece od trenutka uclanjenja pa narednih godinu dana, nije vezano za datum registracije i mozete se uclaniti bilo kad.
:cool

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Re: AMSS

Post by altinjanin » Fri Sep 28, 2012 12:56 pm

Da,tacno da krece aktivacija nakon 5 dana,ja sam to uradio kada sam doneo ''glavu'' iz Slovenije,a posto sam nakon 2 dana isao nazad da mi se nesto ne daj boze desilo ponovo u povratku ne bih mogao da iskoristim.2000 kosta odmah dobijete belu karticu,a zuta stigne na adresu za 10-ak dana.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

rina

AMSS na delu

Post by rina » Tue Oct 02, 2012 6:15 pm

http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=697
Ostavljeni na cedilu u inostranstvu nakon sto nam je bujica vode poplavila auto
1.10.2012

Zeleo bih da izlozim slucaj koji mi se dogodio prosle nedelje, prilikom odmora u Grckoj sa porodicom (zena i 3-godisnje dete). Boravili smo u mestu Nikiti, poluostrvo Halkidiki, Grcka. Na odmor smo otisli 11.09., uredno se smestili i sve je bilo u redu prva 2 dana. Tad je krenula da pada kisa i to je trajalo 4 puna dana, s tim sto je 4.dan predvece kisa postala vrlo jaka i to je trajalo neprekidno bar 5-6h. Negde oko ponoci, nas covek iz panceva koji je bio smesten u apartmanu pored nas nam je uspaniceno rekao da je krenula bujica vode niz ulicu, da je poplavilo parking gde smo parkirali auto i da je krenulo da nam nosi auto. Izleteo sam napolje i pokusao da pomerim auto ali je vec bilo prekasno jer je voda isla ulicom tako jako da je jednostavno podigla auto i odnela ga niz ulicu, pri tom je dosla od polovine visine auta i napunila ga vodom unutra. Sa ljudima iz drugih apartmana smo nekako uspeli da sprecimo da auto ode daleko te smo ga izvukli rucno sajlama iz vode na sigurno.
Napominjem da nas niko (ni predstavnik turisticke agencije Astra Travel preko koje smo otisli na odmor, ni vlasnik vile u kojoj smo bili smesteni) nije obavestio da je uopste moguce da se tako nesto dogodi, niti postoji ikakav znak o zabrani parkiranja, apsolutno nista sto bi upozorilo na potencijalnu opasnost.
Auto ujutro nije mogao da upali i bio je pun vode (mokra unutrasnjost, motor pun peska i vode,trave, kamenja itd). Sada dolazimo do najbitnijeg dela i cinjenica zbog kojih sam i odlucio da vas kontaktiram...

Pre puta sam izvadio zutu clansku karticu AMSS koja sluzi da ako dodje do kvara automobila u inostranstvu ili neke nezgode, imate obezbedjen slep do kuce ili popravku u servisu koji vam oni obezbede. Jutro nakon poplave sam kontaktirao srpski AMSS i obavestio sta mi se dogodilo, dao im lokaciju gde se auto nalazi, oni su rekli da sacekam grcke kolege da mi se jave. Nakon par sati pojavljuje se manji slep kamion (vozi ga Grk koji ne zna apsolutno nijednu rec engleskog ili srpskog,te se ne mozemo sporazumeti), tovari auto, ja sedam sa njim i krecemo, ni sam ne znam gde. Bukvalno nakon 500m skrece u neki servis, majstor se penje na kamion, otvara haubu i nakon 10sek zatvara uz konstataciju da je "verovatno" veliki kvar i da on to ne moze da popravi, i okrene se i ode!!! Vozac slep kamiona seda i vraca mi auto na parking te odlazi. Ponovo pozivam AMSS i obavestavam sta se dogodilo. Oni su "kao iznenadjeni" jer su im grcke kolege javile da je auto popravljen. Izjavljuju da sam ja iskoristio pravo na slep uslugu i da sto se njih tice nemaju vise nikakvih obaveza prema meni i da mi ne mogu pomoci. Na pitanje sta sad da radim - vrlo drsko ogovaraju "snadjite se sami,sto se nas tice nemojte nas vise zvati osim ako ne zelite da vam odslepamo auto do Beograda, sto bi vas kostalo okvirno oko 100.000rsd". Malo je reci da sam bio sokiran!!! Mozda su zakonski i pokriveni jer su stvarno slepovali auto, ali oni meni uopste nisu pomogli kao sto mozete zakljuciti i sami. Obmanuli su me i ostavili da se snalazim....

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Tue Oct 02, 2012 7:23 pm

:shock: :shock: :shock:
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood » Tue Oct 02, 2012 9:00 pm

Sto bi se reklo "kol'ko para, tol'ko muzike"...

Ja imam ono najjeftinije clanstvo i jednom me je tako spaslo bede da cu i ubuduce redovno uplacivati: pukne mi zupcasti na Samari u nedelju u 5 posle podne u 3 lepe. Zovnem ja AMSS, dodje kamionce, odslepaju me u najblizi centar (Uzice) nadju mi majstora, covek bio posten koliko je to moguce, sve lepo i na vreme uradjeno, nisu mi mnogo uzeli...

A Grci su Grci... Od njih me ne cudi.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Wed Dec 19, 2012 4:50 pm

uglavnom je ovako kako je opisano, jer da oni placaju punu tarifu grcima za odrzavanje i i da slepuju po par stotina km ne bi im ostalo mnogo :lol: naravno neko i iskoristi uglavnom u domacem saobracaju i za neku sitnicu koja je lakse resiva za ostalo obicno ide izbrijavanje na suvo :D
najvaznije je servisirati auto i imati dovoljno novca za eventualne probleme. davno jednom matori sl. vozac mi je rakao "placaj koliko moras, na na put nosi para koliko mozes i imas" ;)
da nije sve najgore kod nas zamislite da vozite u australiji i da vam otkaze nesto u onim provincijama koje su redje naseljene. ili ce vas pojesti/otrovati nesto ili ce te capnuti od sunca ili gladi. kako ste se spremili tako ce i biti...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Post Reply