Lokacije kamera i radara na putevima

aleksa

Re: Lokacije kamera i radara na putevima

Post by aleksa » Tue Jan 11, 2011 2:22 am

samara1500 wrote:Aleksa, spavaš na času... sve sa tog spiska već smo apsolvirali u ovoj temi! :!: :D
Kod mene je najpreglednije! :D

samara1500

Post by samara1500 » Tue Jan 11, 2011 2:36 pm

:D :D :D
Nego, pustite taj spisak što su sastavili novinari, u Beogradu ima preko 30 raskrsnica koje su pod video nadzorom. Ko gde vidi kameru neka doda, i koji tip kamere je u pitanju - velika ili mala (okrugla, kao za video nadzor po zgradama). Ovo zbog toga što sve velike (kao npr. ona u Starine Novaka ili na Brankovom mostu) imaju mogućnost evidentiranja brzine, pa da ne natrčavamo baš kao papani i plaćamo drakonske kazne zbog 55km/h...
:roll:
"A jesu li ti tako rekli? E, neka ti onda oni ubudže, ja ne umem..."

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Tue Jan 18, 2011 11:16 pm

Bulevar kralja Aleksandra,raskrsnica sa Ruzveltovom,tj.skretanje levu u Ruzveltovu,kamera/mala okrugla/ iznad semafora,pazite nemijte po sinama voziti.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Wed Jan 19, 2011 5:08 pm

Samo da nešto razložimo. Postoje kamere koje samo pšrate saobraćaj i nemaju veliku rezoluciju za slikanje tablica, i one koje slikaju pri prekoračenju brzine,prolasku na crveni i vožnju žutom trakom. Ove za praćenje saobraćaja će služiti da se iz centra prati stanje na ulici i reguliše režim semafora, zelenog talasa i sl.

buzald

Post by buzald » Wed Jan 19, 2011 9:50 pm

http://www.trapster.com/rl/Trapster.php

opet ja. na ovoj lokaciji imate ucrtane razne kamere za pracenje saobracaja. ko ima GPS uredjaj ili mobilni sa navigacijom (ili android i koji vec sistem moze da skine ovaj program i da svaki put kad se priblizava cim mestima dobija signal. znaci umesto onoga "za 50 metara skreni desno" sistem se oglasava i upozorava vozaca da za nekih 200,300,400 koliko vec metara nailazi na kamere. pa i ako ne znate gde su, mobilni ili navigacija ce vas upozoriti. polozaji kamera ucrtani su na osnovu dojava iz najmanje 3 izvora i onda se ugradjuju u mapu.
Sto nas je vise to nas vise ima.
[img]http://www.smiliegifs.de/SMILIES/Aliens/1a.gif[/img]

buzald

Post by buzald » Wed Jan 19, 2011 9:54 pm

danas nesto razmislja, kome ce pisati kaznu. vlasniku vozila ili vozacu? pa tu ce biti 100 problema. a sta ako iz zajebancije napravim od papira tablice i privremeno ih prikacim (npr. pola sata) i krenem prolaziti kroz crveno, prekoracenje brzine. pre toga prodjem tom trasom i vidim da li ima pandura. uzmem tablice npr. od vladinih kola, ili kola neke agencije ili bla,bla. pa napravice se haos od kazni. to mi je na pameti ako dobijem neku budalastinu od kazne. normalno ne opravdavam divljacku voznju i nepropisnu, ali gde sa ladom da prekoracim brzinu nesto puno u gradu. pa pored siv niko ne ide ispod 60. ma smislice nesto ovaj marod da se sprda sa ovim kamerama garant

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Wed Jan 19, 2011 9:59 pm

Ili samo nalepiš crtu na D, ili kukuice na C;S i sl.

buzald

Post by buzald » Wed Jan 19, 2011 11:00 pm

choksi wrote:Ili samo nalepiš crtu na D, ili kukuice na C;S i sl.

:D

i kazem, ako me uhvate panduri, ma klinci iz dvorista lepe po tablicama, nisam ni gledao. hahahha.

samara1500

Post by samara1500 » Sat Jan 22, 2011 3:23 am

Bulevar kralja Aleksandra,raskrsnica sa Ruzveltovom,tj.skretanje levu u Ruzveltovu,kamera/mala okrugla/ iznad semafora,pazite nemijte po sinama voziti.
Ovu sam ja već prijavio ovde, ali pre neki dan videh na toj raskrsnici da postoji i velika kamera, uperena ka onima koji skreću iz bulevara u Ruzveltovu. Znači, obavezno ustupajte prvenstvo prilikom skretanja na tom mestu.
..i još jedna dopuna:
Palilula, Bogoslovija: velika kamera visoko na stubu, usmerena ka izlazu u Mije Kovačevića. S obzirom da je tu vrlo frekventan pešački, pazite na pešake i ne zaboravite ustupanje prvenstva ako ulazite u kružni tok. Na tom mestu, kod okretnice tramvaja, često stoji i patrola policije.

PS lepo sam vam otvorio temu o kamerama al' vi volite ovde da diskutujete... :mrgreen:
"A jesu li ti tako rekli? E, neka ti onda oni ubudže, ja ne umem..."

aleksa

Post by aleksa » Fri Mar 04, 2011 12:09 am

ilija90
Automobil: Samara

Post by ilija90 » Fri Mar 04, 2011 1:33 am

:lol: :prvi Mislim da ce biti jos ovakvih snimaka! Kako su krenuli sa ovim kamerama svi ce mo biti u VELIKOM BRATU

djape1977

Post by djape1977 » Fri Mar 04, 2011 1:54 am

eto vidis, kad nemas gajbu sta moze d ate snadje.... jadna omladina :D

sreca pa dok sam bio mladji nije bilo kamera po gradu, a i uvek sam imao kola pa smo mogli da zapalimo negde gde nema guzve. doduse nije bio ovako skup benzin :!:

nego sto lepo ne tuze ko je vec odgovoran za kamere, mogla bi i da im se isplati ova jebacina 8)

ali kako god okrenes, oboje su nadrljali. ne mogu ni da pretpostavim sta ce joj reci mama, ali on definitivno ima da fasuje samarcinu od caleta za ovako bedan performans :lol:
j***** auto bez kardana

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho » Mon Jun 06, 2011 1:44 pm

Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

Post Reply