Sudar sa drugim vozilom

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Sudar sa drugim vozilom

Post by Marko » Wed Mar 21, 2007 1:01 am

Palo mi je na pamet, da uopste ne znam sta bi radio u slucaju kontakta sa drugim vozilom.
Npr. cuknem se sa nekim. Sta dalje? Vozila ne smeju da se pomeraju zbog kasnijeg milicijskog uvidjaja? Ko uzima polise osiguranja?
Sta ako tip zbrise, koji je mene cuknuo npr., a ja mu nisam zapisao broj?

Goxxy

Post by Goxxy » Wed Mar 21, 2007 9:26 am

Postoji jednostavna procedura koju Zakon o bezbednosti saobraćaja i Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja propisuje. Evo, napomenuću ti par rešenja koja možeš da primeniš, nebitno od toga da li si ti kriv ili je neko drugi kriv (shvatićeš tačno koje rešenje ti za koju situaciju pasuje...)

1. Prvo i osnovno, ako se desi nezgoda, učesnici se mogu dogovoriti o krivici (on je kriv ili ti si kriv), visini nadoknade i da na taj način reše sva pravna pitanja. Plati se šteta oko koje ste se dogovorili, zapišu se brojevi tablica, proizvođač i model vozila, boja, ime i prezime učesnika, br. lične karte, matični broj (ti njegovo, on tvoje) i rastajete se. Ne znam šta se radi u slučaju 2 i 3 oko polisa osiguranja... da li ti zajedno sa svojom kopijom uviđaja i svojom polisom (na kopiji uviđaja sigurno piše i broj polise drugog učesnika SN) ideš u osiguravajuće društvo da tražiš svoje novce.

2. Možete se dogovoriti oko krivice, ali pozvati saobraćajnu policiju da dođe i izvrši uviđaj kako bi osiguravajuća kuća odredila visinu nadoknade. U ovom i u svim narednim slučajevima mora se uraditi po listi koju ću napisati na kraju odgovora.

3. Ako se ne možete dogovoriti ni o krivici, ni o visini nadoknade, zove se policija i čeka se na licu mesta, BEZ pomeranja vozila. Isto - važi spisak ispod.

Šta se radi u slučaju saobraćajne nezgode
1. Učesnici SN moraju da ostanu na licu mesta
2. Vozila se ne smeju pomerati (naročito u slučaju veće SN i većih povreda)
3. Moraju da se obezbede tragovi SN (recimo - razbijeno svetlo fara, tragovi kočenja)
4. Da se što manje ugrožava bezbednost saobraćaja
5. Da se što manje ometa protočnost saobraćaja (obezbedi protok ostalih vozila tako što će se obavestiti ostali vozači o SN - preko trougla, baklje...)

Ovo poslednje što si napisao - koliko znam, džaba ti. Skupljaj pare i skrpi to što ti je raz**bao...
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

Bojan

Post by Bojan » Wed Mar 21, 2007 12:32 pm

Mog caleta je od nazad opalio tip sa 2.21 % alkohola u krvi i policija nabedila da je cale kriv!!!!!!!!!Usput moj cale je bio cist 0.00 %
http://suv-freak.forum-2007.com

Goxxy

Post by Goxxy » Wed Mar 21, 2007 1:20 pm

Ne mogu da verujem?! Pa da li je moguće? Čovek pod alkoholom a još i nije držao rastojanje... jbm ti našu državu... verovatno je idiot imao debelu vezu.
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Wed Mar 21, 2007 8:58 pm

Ako je manja steta najbolje se dogovoriti bez policije jer sam cuo da je uvidjaj sada 14000din, tako da mozes time da ga ubedis da je bolje da ti odmah plati stetu.

Bojan

Post by Bojan » Wed Mar 21, 2007 9:02 pm

pa fora je sto Nivi nije bilo nista,njegova Askona se rasturila skroz.Cale ga nije ni video,dao je izjavu u zapisniku da mu nisu ni svetla radila,to je bilo oko pola 9 uvece.A ona pijana svinja je izjavila da je keva bila sa caletom u autu a u tom momentu je cale isao po kevu na posao.Pazi ti mentola,i sad kao moze da se desi da caletu oduzmu dozvolu. :!:

Btw policajac je rekao mom caletu da se nagode i svako svojim putem.Onda je cale nazvao advokata i pitao tog pandura da li je on svestan da ce tipa u komatoznom stanju pustiti dalje u saobracaj.Aj' sto ce budala da nastrada nego sto ce nekog da ubije ne daj boze...

vaz_mashina

Post by vaz_mashina » Fri Mar 23, 2007 12:04 pm

Evo jedne priče o saobraćajnoj nezgodi koja se juče dogodila na jednoj raskrsnici u Banja Luci. Moja žena, vozeći se na posao, ugledala je na toj raskrsnici dva automobila koja su učestvovala u toj nezgodi. Prvi je bio Kalina, a drugi, ni manje ni više nego MB. Vozač MB je udario Kalinu otpozadi, a šteta koja je pri tome pričinjena, nije išla u korist MB-a. Žena je uspjela vidjeti da je na asfaltu bilo stakla od razbijenog fara, ali to staklo nije od Kaline već od MB-a. Po njenim riječima, Kalina je prošla neoštećeno a MB sa polupanim farom. Kakav model MB-a je u pitanju, nije znala da mi kaže, ali mi je rekla da nije baš ni star a ni nov. Zaključak bi bio, da mečka ne treba da češe svoju njušku o Ladu, jer ima da dobije po njušci. :lol:
[size=75]TYPE 210930-20[/size]
[size=75]ENGINE 2111[/size]

Bojan

Post by Bojan » Fri Mar 23, 2007 2:06 pm

Koliko ja znam Lada je jedini auto koji ima tvrdju karoseriju od Volva :lol:
http://suv-freak.forum-2007.com

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Tue Jan 15, 2008 6:14 pm

Ja nikada necu zaboraviti sudar Lade 2101 (ona stara sa okruglim farovima ako sam zeznuo godiste izvinjavam se) i Citroena C3 :) Lada je imala prednost i covek je vozio normalnu, medjutim magarac je citroenom izleteo iz sporedne ulice i zakucao mu se u prednje desno krilo.

Steta na Citroenu - KATASTROFALNA (branik, krila nema, farovi, pokrivljeni drzaci itd...) a Ladi ... skoro nishta, jeste se malo zguzvalo krilo al nista sto jedan prosecan auto-limar ne moze da "ispegla" :D Ja nisam mogao da verujem, vristo sam od smeha :D
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood » Wed Jan 16, 2008 11:23 am

Ja uvek tezim da padne nagodba i da se razidjemo (citaj: razbezimo :lol: ) pre dolaska policije, makar nagodba isla i na moju stetu (naravno, pod uslovom da ne ide bas mnogo na moju stetu).

Ja predocim drugom vozacu da je kriv, da je trosak samo uvidjaja od 18.000 do 36.000 dinara i gledam da uzmem sto vise. Ako covek nema ili ne mogu da mu izvucem - sta da se radi, bolje da se razilazimo nego da dodje policija, a tu moz' jos da ispadne da sam ja kriv, da me posalju na vanredni tehnicki pa da "otkriju" plinsku bocu, pa em da najebem, em da ostanem bez para.

Poslednji put sam vozacu Mecke uzeo svega 500 kinti, a kad su vec popularne price sa lupanjem Mecaka, evo kako je to bilo:

Vozi Jugo, pa ja za njim, pa Mecka za mnom. Izleti baba na put, Jugo prikoci, ja prikocim, a Mecka bam u mene.

Steta na Ladi:
1.Odvaljena cev za natakanje plina
2.Boca spala sa nosaca

Steta na Mecki:
1.Razbijena OBA fara
2.Razbijen hladnjak (iscureo antifriz)
3.Razbijena maska
4.Kriva hauba

E sad, da je dosla murija, ja najeba' - posto mi je ostecena ilegalna oprema nemam pravo na naknadu, a mogli bi da mi pisu kaznu za posedovanje plinskog uredjaja, da me salju na vanredni... Dinar da nisam uz'o pustio bih lika.

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke » Wed Jan 16, 2008 7:17 pm

Zenin ujak je imao lep dozivljaj.

U njegov kombi je udarila od nazad jedna devojka sa nekim besnijim kolima (Curka se zapricala telefonom)... Prosao uvidjaj zenska priznala sve, ali na sudjenju se pojavljuje njen tata kao da je on vozio, uvidjaj izmenjen ona se nigde ne spominje, a covek jedva izbegao zatvor....

Katastrofa!!!

Otprilike pre godinu dana, na putu izmedju NS i Futoga.

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Thu Jan 17, 2008 5:08 am

Zato ja imam telefon sa kamerom, ako se ne daj Boze desi SVE slikam. Pa cemo na sudu da vidimo ko laze i ko ce u zatvor. Ne sme da mi zabrani da slikam, mogu ceo uvidjaj da slikam jer sam stranka u postupku ;)

Verujte mi za ovo proverio sam.
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

djape1977

Post by djape1977 » Mon Apr 14, 2008 11:17 am

btw, kad ti neko udari auto i pobegne lepo stani tu gde jesi i zovi policiju da napravi uvidjaj. posle naplatis stetu od svog osiguranja i to je to. ako si mu zapisao broj daj ga policiji sa opisom vozila. ako nisi nema veze. ako zateknes osteceno vozilo na parkingu ista procedura. ako opalis u rupu na putu pa sjebes nesto na kolima ista procedura. tvoje osiguranje posle svoja potrazivanja naplacuje od pocinioca ako ga policija nadje, ili od preduzeca za puteve ili to jednostavno pise kao nenaplativo i zbogom...
j***** auto bez kardana

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke » Wed Apr 16, 2008 8:54 am

Nisam bas siguran da mozes da naplatis stetu od svog osiguranja....jedino ako imas kasko.
Samo zamisli da je svaki novi dan bolji nego juče a lošiji od sutra....!

djape1977

Post by djape1977 » Wed Apr 16, 2008 6:09 pm

ja naplatio. otkud mi kasko za ladu?!?!
j***** auto bez kardana

Post Reply