Kupujem samaru, par pitanja...

Post Reply
Jing_Ko

Kupujem samaru, par pitanja...

Post by Jing_Ko » Tue Sep 02, 2008 5:12 pm

Najzad sam nasao auto po meri, posle gomile trulih lada, zastava, fordova, opela...nasao sam 1 finu samaru. Ljudi su prvi vlasnici, motor je extra, ima par detalja na limariji, ali pod je dobar kao i greda i sve sto se cini vazno. Auto je garaziran sve vreme bio, verovatno je zato u takvom stanju. Ono sto me zanima je sledece...istekla je registracija, tako da bih sada hteo da izvedem sledecu akciju. Hteo bih da odma registrujem auto i posle ga prebacim na sebe (posto smo u razlicitim opstinama u Bg). Koliko kosta reg. za samaru 1300 i da li je moguce da se auto odmah prebaci na istom mestu gde se i registruje ili cu morati da ga registrujem u Milana Rakica (opstina Zvezdara), a da ga prebacujem na sebe na Novom Beogradu? Zanima me i da li porez moram da platim u opstini Zvezdara ili mogu i na svojoj opstini? Ako ga ne bih registrovao odmah, da li da mozda uzmem privremene tablice, pa da posle sve obavim u policiji na Novom Beogradu i da li u tom slucaju moram da promenim tablice?

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Tue Sep 02, 2008 5:26 pm

Prenos je oko 1000 din (kad sam pitao bilo je 850), možeš da završiš sve u svojoj opštini jer se ne menjaju tablice( ako su bg)

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Tue Sep 02, 2008 5:38 pm

Ja sam imao slican problem. Procedura ti je sledeca.

Prwo sa njima potpises ugovor o kupo-prodaji. Potpisete ga u opstini zvezdara (ako su oni sa zvezdare). Onda ti odes sa tim ugovorom u kancelariju gde odredjuju porez za prenos motornih vozila i chini mi se da je za Samaru isto ko i za moju 2105 znachi 759 dinara. Platis to - e tek onda mozes da dobijes tehnicki i polisu osiguranja na svoje ime i da trazis novu saobracajnu na svoje ime (ne menjaju se tablice).

dakle owako:
ugovor i porez - na Zvezdari
sa swim papirima odes u SUP Novi Beograd (obavezno ponesi na uvid staru saobracajnu) i sa Ugovorom i polisom i papirom od tehnickog trebalo bi bez problema da (nakon sto platis taksu za izdawanje nowe) dobijes saobracajnu na swoje ime...
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

Goxxy

Re: Kupujem samaru, par pitanja...

Post by Goxxy » Tue Sep 02, 2008 6:45 pm

Jing_Ko wrote:Koliko kosta reg. za samaru 1300...
U maju sam registrovao svog ljubimca za 11000 i nešto još dinara. Nije puno ;)
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

Jing_Ko

Post by Jing_Ko » Tue Sep 02, 2008 7:17 pm

@Goxxy
Zaista nije puno registracija, hvala na informaciji!!!

@Shone89
Komshija ako sam te dobro razumeo kada potpisemo ugovor i platim porez, onda mogu da odem na tehnicki i da kupim polisu osiguranja na svoje ime? Ne jasan mi je taj deo, jer sam ja zamislio da je najbolje da se dogovorimo da ga oni registruju, obavimo kupoprodaju i onda ga samo ja prenesem posle na svoje ime. Necu da vozim neregistrovan auto do nbgd-a, zato sam i pitao za one privremene (probne) tablice. Ajd' mi molim te razjasni taj deo...

xxx

Post by xxx » Tue Sep 02, 2008 8:35 pm

Privremene teble mozes dobiti u najblizem supu ali moras imati uradjen tehnicki, a ako vec radis tehnicki bolje daj 150e za registraciju i zamenu saobracajne dobices potvrdu i s njom mozes slobodno oterati kuci Samaricanina bez problema sa cuvarima reda( inace i privremene table se placaju )

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke » Wed Sep 03, 2008 2:35 pm

Kakve probne tablice....bacanje para. Pogledaj da li imaju u blizini tehnicki pa oteraj ili da ti neko sredi bez vozila, a sve ostali resavas sedeci na stolici u agenciji za jedno 100-200 dinara usluge. Prepisi, registracije, uplatnice, opstine, salteri.....sve je to proslost, agencije ti sada sve to rade, a ti samo spremi pare.

P.S. Neka ti je srecno sa samarom, i nek te dugo sluzi.
Last edited by savke on Thu Sep 04, 2008 11:41 am, edited 1 time in total.

Zeka

Post by Zeka » Wed Sep 03, 2008 9:01 pm

Probne tablice zaboravi jer ce da te kostaju kao trecina registracije oko 4000din za 3 dana. :mrgreen:
[url=http://www.postimage.org/][img]http://s4.postimage.org/JauQ9.jpg[/img][/url]

Jing_Ko

Post by Jing_Ko » Wed Sep 10, 2008 10:25 am

Ova trema takodje moze pod kljuc, jer kola stizu sutra popodne, ali "ne ona nego neka druga"!!! :D

Doslo je do neocekivanog obrta, tako da sam sticajem cudnih okolnosti odustao od ove samare, ali se u medjuvremenu pojavila novija ('99) i u dosta boljem stanju, a za svega 300 evra vise i to u "tamno ljubicanstvenoj" boji!!! Cim je doteram uslikacu je pa cu da je metnem medj' vozila clanova!!! :D

Shone89
Automobil: 2105

Post by Shone89 » Wed Sep 10, 2008 1:32 pm

Ocekujemo fotke :)

locked
Kada rucnu dignem nema da se brinem, Lada ce od srece krenuti iz trece!

[b]Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano[/b]

Post Reply