Temperatura prelazi 90

Moderators: dejo, parkvets, jeronimo, na benzinskoj me vole

Post Reply
cvakica5
Automobil: Lada Niva 1.7

Temperatura prelazi 90

Post by cvakica5 »

Pozdrav, da se predstavim ja sam Vladimir imam 24 godine i dolazim iz Nikinaca,pre par meseci sam kupio ladu nivu 1.7 2004 godiste.
Trenutno imam problem sa temperaturom,na kontorlnoj tabli pokazuje za debljinu kazaljke posle 90,prvo sam mislio da termostat ne radi kako treba i kupio sam ruski orginal i stavio ali skoro nista se nije promenilo,hladnjak je vruc sto znaci da propusta vodu iz motora do hladnjaka ali crevo ispod termostata sto ide do hladnjaka nije toliko vruce kao ostala crevai kada dosipam vodu u hladnjak iz njega izlaze mehurovi,sad pitanje je da li u sistemu ima vazduha pa vodena pumpa ne moze da sastavi ili je nesto drugo u pitanju?
Takodje imam problem na kontrolnoj tabli kad upalim svetla ili bilo sta drugo naprimjer grejanje kazaljka od temperature se poveca sad interesuje me da li je problem do struje ili nesto drugo.Hvala unapred.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Re: Temperatura prelazi 90

Post by Dare »

To preko 90 za debljinu kazaljke je normalna temperatura. Napuni lepo hladnjak, upali auto i proveri da li izbacuje mehuriće. Ako izbacuje, mora glava da se skida, da se poravna i dihtung da se zameni.
Takođe, ako je to u pitanju, hoće i da zeza rad na plin dok se motor jako ne ugreje jer isparivač zaledi zbog slabog protoka antifriza i zbog mehurića.

cvakica5
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by cvakica5 »

Dare wrote:
Wed May 06, 2020 7:14 pm
To preko 90 za debljinu kazaljke je normalna temperatura. Napuni lepo hladnjak, upali auto i proveri da li izbacuje mehuriće. Ako izbacuje, mora glava da se skida, da se poravna i dihtung da se zameni.
Takođe, ako je to u pitanju, hoće i da zeza rad na plin dok se motor jako ne ugreje jer isparivač zaledi zbog slabog protoka antifriza i zbog mehurića.
Pomislio sam da je dihtung glave ali gledao sam i na cepu od hladnjaka i na ekspanzivnoj posudi nije zamascen cep ili da se uhvatilo nesto,probao sam i ti sto si mi rekao kad upalim auto ne izlaze mehurici tamo kod hladnjaka nego samo kada sam dosipao vodu kad naspem izlaze mehurici. Brine me samo jer pre mi je sa starim termostatom hladnjak propustao vodu kad dodje do 90 a sad tek kad predje devedset za debljinu kazaljke pali sad dal je problem neki do struje sto sam napisao gore cim upalim svetlo ili nesto drugo temperatura se poveca dal je problem do toga pa ne pokazuje dobro temperaturu,bojim se samo da ne prokuva.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Ne mora da bude zamašćen. Meni je bio pustio između cilindra i kanala za antifriz i pošto vozim na gas, nije bilo prljavštine u antifrizu. Izlazilo je puno mehurića i čulo se kako klokoće kada ugasim motor. Vozio sam tako preko dve godine. Nije nikada prokuvalo. Samo je zezao plin kad je hladno vreme. Ledio je isparivač ako motor nije zagrejan. Temperatura je tako varirala, kazaljka išla malo više nego inače, ponekad. Nikad nije otišla u crveno.
Pošto sam je kupio novu i znam da tako ne bi trebalo, rešio sam da zamenim dihtung. Sređeno je i sad je opet temperatura stabilna i ne varira ni malo, ali je za debljinu kazaljke preko 90. To je normalno za 1.7 motor.
Par puta se i meni desilo da mi kazaljka mrda u ritmu žmigavca ali nikada nisam našao razlog. Desilo se možda dva puta ukupno i to uz dosta vremena između.

Post Reply