Vibracije u unutrasnjosti

Moderators: dejo, na benzinskoj me vole, parkvets, jeronimo

bortlonger
Automobil: lada

Re: Vibracije u unutrasnjosti

Post by bortlonger » Mon Jan 14, 2019 9:55 pm

Prvo nove svecice, i zazor svakako ne 0,5 vec kao sto je aleko napisao (pa onda proveri platine, razvodn kapu - ponekad se javi oksidacija tamo gde idu kablovi u kapu)... A ugao pretpaljenja mozes i sam mal da korigujes, mada nije do njega...
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

laske
Automobil: Lada Niva 1.6

Post by laske » Mon Jan 14, 2019 11:25 pm

Dali ima nekih prednosti zbog veceg zazora. U njezinim papirima sam nasao podatak da bi zazor trebao biti on 0.5 do 0.6 mm. Nove svecice idu svakako. Dali ima nekih prednosti u iridium modelu ngk svecica naspram ovih. Znam da su bolje i bolja tehnologija no ima li konktretnih prednosti u ladinom slucaju. Kontretno model nkg bpr6eix. Nije problem dati novac samo da ima pomaka u performansama ili odrzavanju. Planirao sam je prebaciti na el. paljenje. Lada power ima kompletan kit jednostavan za ugradnju. Dodje novi razvodnik,modul paljenja,bombina i kablova za sve to pospajati. Sve bi me to izaslo oko 80 eura sa postarinom. Dali je to ok cijena ili da trazim kod nas. I dali se moze uzeti iz nive 1.7 karb paljenje neke ja mislim da imaju el. paljenje. Pa nehnam dali bi se moglo upasati uz odgovarajuce dijelove.
Stvarno vam Hvala na odgovorima. Nemogu vam se dovoljno zahvaliti na pomoci.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Mon Jan 14, 2019 11:33 pm

80 eura za el. paljenje nije mnogo ako su delovi dobri, ja nekad kada sam hteo da postavim el. paljenje ono bilo preko 120eu.
Prekontroliši ti i vakum creva, kad je loše paljenje posebno kad odu platine na većim obrtajima radi još lošije.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Mon Jan 14, 2019 11:44 pm

1.6 i 1.7 su fizički isti motori, 1.7i je razlika u lancu, ne bacaj pare na svećice nemaš 200 ks pa da ti znaci, obične i vozi, 80 eura za razvodnik nije mnogo ako valja i kad ga staviš završio si priču, mogu slobodno da kažem da ga već 4 god tj 70 000 i kusur km nisam pomerio.

laske

Post by laske » Mon Jan 14, 2019 11:58 pm

Ovako preko videa mi izgleda kvalitetno. A vidi se i neki pomak na auto u koje su ugradjivali. Ugl to ce sacekati proljece. Zasad ide i ovako. Sutra radno i javimo rezultate.

laske

Post by laske » Tue Jan 15, 2019 4:20 pm

Nema nekog velikog pomaka. Auto na leru idalje nemirno rada mada je bolje. Do tri tisuce obrtaja se gusi kao da razvodnik daje potpuno pogresan kut paljenja. Kada se predje ta granica ide ko sretna. Ali ipak to nije to tako da su vjerojatno platine sljedece. I imali nekih nacin da se zazor platina koriguje. Ali ce i one najvjerojatnije nove ici. A svjecice su bosch wr7dc+ jedino su te imali koje bi njoj bile konkretne.

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Tue Jan 15, 2019 7:20 pm

Pogledaj crevo od vakuma za kočnice da nije puklo pa ima fals vazduh.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Tue Jan 15, 2019 9:44 pm

laske wrote:
Tue Jan 15, 2019 4:20 pm
Nema nekog velikog pomaka. Auto na leru idalje nemirno rada mada je bolje. Do tri tisuce obrtaja se gusi kao da razvodnik daje potpuno pogresan kut paljenja. Kada se predje ta granica ide ko sretna. Ali ipak to nije to tako da su vjerojatno platine sljedece. I imali nekih nacin da se zazor platina koriguje. Ali ce i one najvjerojatnije nove ici. A svjecice su bosch wr7dc+ jedino su te imali koje bi njoj bile konkretne.
jesi li podesio zazor na novim svecicama? jesi li proverio razvodnu kapu?
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

laske

Post by laske » Sat Mar 09, 2019 11:46 pm

Znali neko koji su karburatori stavljani na lade nive konkretno 83 god. Na mojoj je karburator 21051107010. Dali ovo moze biti tvornicki karburator ili je naknadno stavljano. Imam problema da svako malo niva zacadi svecice ( vecinom bude 1 i 4). Zelim prekontrolisati karburator i sve dizne u njemu jer mi lici da ima malo bogatiju smjesu pa vjv zbog toga cadji svecice.

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Sun Mar 10, 2019 8:55 pm

Spasi sebe muke i stavi samarin karburator, jedino ne znam da li postojece poluge odgovaraju, mislim da je pisano sta ti treba da bi se to namestilo, kada su krenule 1.7 one su nosile samarin karburator, mnogo ej bolji karburator, jedino sto trazi povratno crevo, bolej prima gas jer ima ajspric dizne na oba grla i sam karburator je mehanicki tako da nemas ni vakum, nebo i zemlja su, ja ga imam na aleku, prima gas ko lud.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Tue Mar 12, 2019 9:07 pm

Treba mala dorada na polugama ali ništa strašno. Ovaj moj karburator nema ajnšpric na drugom grlu ali radio je super dok se vozilo na benzin. Ispravan je i sad samo se ne koristi :D

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Tue Mar 12, 2019 11:42 pm

I to se lako reši, kupi se set za reparaciju ali traži od samare i u njemu dobiješ diznu sa dva kraka i veselje može da počne ili se kupi još veći karburator kao neki pa onda tek bude veselje :-D

Post Reply