LADA 111 ZA ELEKTRICARE

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

Pane
Automobil: lada 110 8li

Re: LADA 111 ZA ELEKTRICARE

Post by Pane »

ALeko, bas dobro da si pisao? Kazes jest rusko, jest motor taj, a opet nije Lada! Zaintrigirao si nas! Jeli to Aleko? Pa daj iskustva, jesi li zadovoljan autom? Ovde u Skoplju pre dvadeset i vise godina u Aleko ugradjivali su dizel motore od mercedesa. Ako se ne varam, od tipa 200 D, valjda onaj model Mini iz sedamdesetih. Bilo je uvezenih repariranih motora iz Nemacke i za ne tako velike pare, uz izrazdu nekakvog metalnog okvira ili cega vec, da bi se motor adaptirao za menjac, Alekovci su gurali stedljivo kao nemacke masine. Uz solidnu udobnost, imajuci u vidu dimenzije automobila. Naravno, ne vidjam ih danas na ulicama. Bilo je i primera da su se u pezejca ugradjivali golfovi dizel motori. Takodje, secam se da je bilo taksista koji su imali Volge sa dizel mercedesovim motorima. Cak, pricalo se da u Volgu se mercedesov motor ugradjivao bez nikakvih ozbiljnih mehanickih intervencija.

Pane

Post by Pane »

Dare, cini mi se da se Lada Niva i dalje prodaje u Srbiji, kao i ovde u Makedoniji. Sada su im nazivi modela Urban, Standard i Niva Nova i produzeni model sa petoro vrata. Karburatora naravno nema, taj je motor bio eksplozivniji, kako kazu ovde ljubitelji Nive. A taj karburatorski motor bio je prakticno motor Lade 2106, odnosno Lade specijal, koja je bila veoma snazan i brz auto.
Evo link za produzenu Nivu https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2761970
A evo za Urban https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2635667
Mislim da je produzena varijanta sa petoro vrata 11.000 eura, a sa troja vrata od 9 do 10 hiljadarki

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Znam da su izmenjeni nazivi modela nego pisalo se da od početka 2020. godine prestaje izvoz Lade u Evropu. Ove Nive iz tvojih oglasa nisu najnoviji modeli. Krenula je proizvodnja Niva sa novim enterijerom ali nema ih na našim oglasima :(

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Pane wrote:
Mon Jun 15, 2020 10:27 pm
Hm, cini mi se da ljubitelji Lade polako gube elan!
Gubi se elan jer takvo vreme je došlo sa automobilima marke Lada. Za nove ko ima para debelo razmišlja da li da ih kupi, mi koji bismo polovne dobrih primeraka je teško naći. Ja kada sam menjao moju 2107 hteo sam kupiti 2104 karavan ladu i naravno dobrih limarsko očuvanih nema, rusi su ih vrlo loše zaštitili od korozije, i naravno hoćeš nećeš moraš kupiti neku drugu marku vozila. Ne bi bio problem da kupim i lošu ladu i da je uradim, jeste da bi koštalo ali u današnjem brzom životu vremena se za to nema.
Sad gledam i dalje ladine oglase i pojavise po neka dobro očuvana 112 lada, ali i tu karavan 111 lada dobrih nema.
Takvo vreme i zakoni došli, kamo sreće da ima novih kocka lada sa karburatorom da vidiš kako bi forum radio.

Pane

Post by Pane »

Buduci da sam se posluzio makedonskim internet oglasnikom da bih ilustrirao nove Lade nive, pogledajte kako se tu nasla odlicno sacuvana, oldtajmer Lada 2106. Iz Demir Kapije (blizu Kavadarci). Cena je 2.500 eura. Da imam para odmah bih je kupio. Ali ne verujem da ce je lako prodati. Evo link https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3621136

dejca

Post by dejca »

Makedonci slabi ste, vo Serbia ima i za 5000 iljadarki. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 0-ziguliii

Pane

Post by Pane »

Jao, istina je! Serbia vodi! Ipak... Gledam na inostranim tv-kanalima, ide prelepa reklama u duhu korone krize, gde se reklamira letovanje kuci. Prelepi crveni Fica ide autoputom prema Portorozu, a u njemu je bracni par sa dvoje dece i dva tri kufera. Reklamica budi uspomene na srecnu Jugoslaviju i letovanje na Jadranu. Taj Fica je pravi oldtajmer, kao da je sada izasao iz fabrike u Kragujevcu.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Ova bela Lada baš loše izgleda. Kakvih 5000€...

dejca

Post by dejca »

Dare wrote:
Wed Jun 17, 2020 12:33 am
Ova bela Lada baš loše izgleda. Kakvih 5000€...
Čak i nulu jednu da skine teško da je proda.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Pane wrote:
Tue Jun 16, 2020 10:35 pm
ALeko, bas dobro da si pisao? Kazes jest rusko, jest motor taj, a opet nije Lada! Zaintrigirao si nas! Jeli to Aleko? Pa daj iskustva, jesi li zadovoljan autom? Ovde u Skoplju pre dvadeset i vise godina u Aleko ugradjivali su dizel motore od mercedesa. Ako se ne varam, od tipa 200 D, valjda onaj model Mini iz sedamdesetih. Bilo je uvezenih repariranih motora iz Nemacke i za ne tako velike pare, uz izrazdu nekakvog metalnog okvira ili cega vec, da bi se motor adaptirao za menjac, Alekovci su gurali stedljivo kao nemacke masine. Uz solidnu udobnost, imajuci u vidu dimenzije automobila. Naravno, ne vidjam ih danas na ulicama. Bilo je i primera da su se u pezejca ugradjivali golfovi dizel motori. Takodje, secam se da je bilo taksista koji su imali Volge sa dizel mercedesovim motorima. Cak, pricalo se da u Volgu se mercedesov motor ugradjivao bez nikakvih ozbiljnih mehanickih intervencija.
Jeste Aleko, ima u vozilima clanova tema od 200 strana sta je sve rađeno, ako nema slika na pocetku ima na Fb stranica Lada klub Srbija i tu ima dosta slika, trenutno je motor u fazi povećanja snage, sad je na 100 ks, idemo dalje 🙂
U Aleka su ubacivali motore i menjac od Audia posto je skoro sraf na sraf.

Pane

Post by Pane »

Moze li link FB grupe? Vidim, ima ih vise njih povezano sa ladama, neke su skoro neaktivne, ili se treba uclaniti pa videti koja je sadrzina.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Moras poslati zahtev da se uclanis
Image

Post Reply