LADA 111 ZA ELEKTRICARE

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

belipotok2
Automobil: lada111 1.5 8v

LADA 111 ZA ELEKTRICARE

Post by belipotok2 »

Pitanje
pocelo je da me zeza svetlo srednje pozicija ,dugo svetlo
sve je bilo radilo kako treba
iznenada je nestalo srednje svetlo na desnoj strani ,radila pozicija i levo oboreno,tu je lajk majstor prevezao nesto
i sad radi oba srednja i leva pozicija desna pozicija neradi..to kad auto radi...dugo svetlo radi na desnom na levom neradi/kaze nedobija stuju na poziciju??//kaze majstor da mora da proprati taj kabl od osiguraca do fara,cak mi kaze da ce morati i tablu da skida/

samo na kontaktu
znaci sad nemam dugo na levom i poziciju na desnom,a onaj andrak kod sata mi neprikazuje nikakvu gresku,obicno kad crkne sijalica ili
izgubi kontakt svetli mi upozorenje/a kad skinem kontakt jos mi sija signalizacija-izvucem kljuc iz brave ugasi/??
zna li neko o cemu se radi..

imali neki dobar elektricar ovde od vas Beograd i okolina koji bi resio problem imam tehnicki krajem meseca
hvala :angel
Šta da ti kažem,kad ništa neznam

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: LADA 111 ZA ELEKTRICARE

Post by dejca »

Šemu, probnu lampu i traži gde je prekid, proveri masu, proveri releje, proveri konektore, osigurače.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger »

aha.. sve je to lako napisati... proveri svu instalaciju i naci ces kvar...
potrazi krstenog elektricara, popravice ti to za 10 min....
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

dejca

Post by dejca »

bortlonger wrote:potrazi krstenog elektricara, popravice ti to za 10 min....
To i on zna, za to mu ne treba savet.

belipotok2

Post by belipotok2 »

dejca wrote:
E hvala,stedjeno kod elektricara,kurslus u kutiji osiguraca,tesio je privtemeno dok nekupim komplet kutiju osiguraca tako da cu izmeniti i nove releje.
Hvala

belipotok2

Post by belipotok2 »

belipotok2 wrote:
dejca wrote:
E hvala,stedjeno kod elektricara,kurslus u kutiji osiguraca,tesio je privtemeno dok nekupim komplet kutiju osiguraca tako da cu izmeniti i nove releje.
Hvala
Cukam sa mob pa gresim

dejca

Post by dejca »

Pa eto da si krenuo sam da tražiš kvar kako sam ti napisao vizuelo bi ga vrlo brzo našao, ali dobro bitno da je popravljeno.

belipotok2

Post by belipotok2 »

ajd da pitam sad za ovo
zadnji brisac mi kurslusuje ,promenim osigurac pokrene brisac i opet crkne,dal je do motorica za prskanje ili sam motor brisaca

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Proveri instalaciju na prelasku iz karoeserije u vrata gepeka. Tu od savijanja hoće da puknu žice i da prave spoj ili da ne radi.

belipotok2

Post by belipotok2 »

ok hvala pogledacu ako nepronadjem odoh do elekticara inace sam pitao u radnji posto je motor brisaca -zadnji,hteo sam da se zanesvestim pet ilada i sesto samara:)

ili na otpadu u zelezniku da vidim da skinem polovan

belipotok2

Post by belipotok2 »

AJMO LADISTI 110/111 POMOC OK KM

IZGLEDA DA MI JE NESTO CRKLO U VEZI KM,VOZIM OTPRILIKE 80KM,A PRIKAZUJE MI DA IDEM 40-60KM,kad usporim i stane jos vozim oko 20km??

STA JE CRKLO I AKO IMA NEKO SLIKU TOG DELA DA POSTAVI!!

Pane
Automobil: lada 110 8li

Post by Pane »

Valjda si dosada ispitao pinjon kilometraze. Ako nisi, pruzi ruku ka menjacu, dohvati taj pinjon i verujem da nije zapecen, uspeces da ga otstrafis rukama. Lepo go ocisti, kontakt sprejom, ako to nemas mozes i VD-sprejom, naravno i strujne kontakte kontakt sprejom, ili iz jednostavno zagrebi. Mislim da ce biti ok, ako ne, kupis si novi pinjon. Treba da je jednostavno... :)

Pane
Automobil: lada 110 8li

Post by Pane »

Sta bi sa malim pinjoncicem za kilometrazu? Hm, cini mi se da ljubitelji Lade polako gube elan! Sve manje se pise. Zasto? Jeste li zamenili svoje ruske masine uvezenim auticima iz Svajcarske, Nemacke, Italije...pa sada studirate cene delova i resavate prve probleme sa zapadnom elektronikom? Ha, ha. U rubrici Uradi sam pisao sam kako sam sredio da se otvaraju prozori na mojoj 110-ki. Sada sam krenuo da sredjujem prozore 112-ce koju takodje imamo u familiji. Buduci da imam na raspolaganju mehanizme i motorice koji su mi sada visak, vec je jedan prozor iskombinovan i radi fino na dugme, pa idem dalje... Ima delova, ima polovnih i na oglasima. Lade nemaju dobru cenu, tacnije, prakticno ne ide prodaja, cak i ako nudis auto za 500 eura, pa zato ima delova za male pare. Obe Lade idu perfektno, sluze odlicno, cak, sada sa prozorima koji funkcionisu, cini mi se da je voznja prava uzivancija. Planiram i da ih sredim tamo gde ih je uhvatila rdza, da ih doteram, ofarbam i potom da nemam u doglednom vremenu izdatke u pogledu automobila. Moja je deviza da u ovom nevremenu, kada haraju bolesti, politicke krize i besparica, bolje je da se visak para (uh, ako ih uopste ima kao visak) cuvaju za hranu, odecu, za decu, za ne daj boze... Izgleda guracu ja sa Ladama makar proizveli auto na vodu ili na vazduh. A bice mozda ove Lade za deset godina oldtajmeri. (Gde su pezejci? Bar ovde u Skoplju ih ne vidjam po ulicama). Eto mali esej kao motivacija da ne zaboravljate ovaj forum. Iako ste se mozda batalili Lade, ipak mnogi od vas imaju dobra iskustva u pogledu popravki i dijagnostike. Dragoceno ce biti da podelite iskustva. A mozda se jednog dana opet vratite Ladama 11x !

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 »

Ne vozim Ladu ali je i dalje Rusko auto, jeste Ladin motor u njemu, vozim i dalje ali sta da pisem kada to u Srbiji 1% ljudi hoce da uradi, ne mogu pomoci nikom jer stare modele ne poznajem kao ni novije, mogu samo nesto oko motora.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Pane wrote:
Mon Jun 15, 2020 10:27 pm
Hm, cini mi se da ljubitelji Lade polako gube elan! Sve manje se pise. Zasto? Jeste li zamenili svoje ruske masine uvezenim auticima iz Svajcarske, Nemacke, Italije...pa sada studirate cene delova i resavate prve probleme sa zapadnom elektronikom? Ha, ha.
Moja Niva je na oko 175000km trenutno ali od zimus se vozi mnogo manje nego do sada. Smanjila se potreba. Inače Lada radi perfektno. Dobila je nove gume pred zimu i to je to.
Za ovih 18 godina koliko je kod mene, prebolela je neke sitne bolesti i upoznali smo se jako dobro. Jako mi je žao što sada ne može da se kupi nova sa karburatorskim motorom. Kažu da uskoro neće moći nikakva nova da se kupi.

Inače pre par godina sam kupio novi Hyundai Tucson ali s njim nema onog uživanja u vožnji kao sa Ladom. O silasku na teren ne vredi ni da pričam. Iako je 4x4, u suštini je lažni terenac. Loši prilazni uglovi, klirens od samo 18cm, suviše brz čak i u prvoj brzini, nema reduktor, suviše tvrd i neudoban na lošem putu... Jedino neuporedivo više privlači poglede na ulici ali to je baš ono što ne želim.

Post Reply