Centralna brava

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

Post Reply
vasil

Centralna brava

Post by vasil » Sat Oct 30, 2010 9:46 pm

Pozdrav svima. Ne radi mi centralna brava.Malo sam cackao po kolima(trazio imobilajzer) i pri tom sam izvadio modul za centralnu bravu.Pri vadzenja modula dodirnuo sam masu i od tad mi ne radi cenralna brava.Ovde u Skoplju ne mogu nikako da nadzem da ga zamenim.Kako da ga ispitam dali je pregoren i ako je pregoren sta da radim ?Dali moze da se zameni sa nekim drugim tipom ili da se uradi neka kombinacija?
Unapred hvala. :oops:

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Re: Centralna brava

Post by zlatkodesign » Thu Nov 04, 2010 11:01 pm

A sto cackas kad ne znas?
Sledeci auto Priora coupe.

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar » Mon Nov 29, 2010 10:04 pm

proveri osigurace

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho » Fri Dec 03, 2010 5:40 pm

vasil wrote:Pozdrav svima. Ne radi mi centralna brava.Malo sam cackao po kolima(trazio imobilajzer) i pri tom sam izvadio modul za centralnu bravu.Pri vadzenja modula dodirnuo sam masu i od tad mi ne radi cenralna brava.Ovde u Skoplju ne mogu nikako da nadzem da ga zamenim.Kako da ga ispitam dali je pregoren i ako je pregoren sta da radim ?Dali moze da se zameni sa nekim drugim tipom ili da se uradi neka kombinacija?
Unapred hvala. :oops:
Jel si rešio to nekako? :sad:
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

vasil

Post by vasil » Tue Dec 07, 2010 8:09 pm

Sredio sam lajku.Uzeo polovan modul 10 eur i sad centralna radi kao nova.Srecom poceli su kod nas u Skoplju da rasturaju 10 -ke pa moze da se nadje
sto treba.Inace od kad su kod nas uveli novi zakon moze da se nadje 110 za 1000 eur 00-03 god naravno ne od taksi kompanije ,(mada ima i takvih),tako da mislim da uzmem jos jednu.
Pozz

petar110

Post by petar110 » Fri Jun 10, 2011 12:02 pm

Evo i mene sa zeljom da ugradim daljinac. Skoro sam nabavio modul za daljinsko zakljucavanje sa privescima ali sam poprilican laik povodom ovoga. Inace raspitao sam se i elektricar bi mi uzeo izmedju 2.000 i 3.000 din za ugradnju pa sam se odlucio da sam eksperimentisem. Nego da predjem na stvar, moze li neko samo da mi objasni cemu sluze ove zice (uokvireno crveno) tj koja salje impuls za zakljucavanje a koja za otkljucavanje, tj kako njih da povezem. Inace lajka ima centralnu pa bih samo povezao na glavni motor iz vozacevih vrata.

petar110

Post by petar110 » Sat Jun 18, 2011 10:50 am

Rešen problem, centralna je ugradjena pa ako nekome treba pomoc, neka javi :D

masan_motor

Post by masan_motor » Fri Sep 22, 2017 8:08 pm

Mene interesuje taj modul centralne na ladi kako je spojen. Centralne brave su riknule ali relej krči prilikom svakog otključavanja vrata. Planiram da ih promenim sve 4 a taj ladin modul da izbacim pa da ugradim alarm. Jel ima neko šemu povezivanja tog modula? Možda bih i mogao da povezem preko prekidača na vozačkim vratima ali bih gledao sve to da izbacim i povežem direktno na alarm. Investicija alarm sa skakavac ključevima 2800 dinara plus 1200 din 4 motora. Normalno i gepek ću da spojim ali to mi nije problem.

Znači ne znam ruski a treba mi šema centralne brave na ladi 112 kako bi zauvek rekao zbogom ključu i glupim bravama koje se stalno kvare :)

Post Reply