Startna kao trkacki auto

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

Post Reply
Pane
Automobil: lada 110 8li

Startna kao trkacki auto

Post by Pane »

Dragi prijatelji, sta bi sa autom? :) Lada je postala startna kao da ste iza volana bmw-a. Otkud to? Da nece krepat? Nije valjda... Kucam u drvo. Ne primecujem da trosi vise benzina, ali kada se upali zuto na semaforu, sve oteram kroz auspuh. A 75 konja, nije bas nesto. :)

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Re: Startna kao trkacki auto

Post by Ajvanho »

Možda troši ulje umesto benzina 😁
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

Pane

Post by Pane »

Sve u redu i sa uljem. Set lamele menjan pre tri meseca,jer je korpa pukla, ali tada nisam osetio razliku.Nisu ni svecice menjane, niti kablovi, niti bilo sta. Bas je dobra. Ali me cudi...

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare »

Možda su ti ranije blokirale kočnice, pa sad prestale :D

Pane

Post by Pane »

Kao i kovid, Lade su nepredvidljive. Sve opcije ostaju otvorene... :D

Dare

Post by Dare »

Da ti kažem, može ti ovo biti i loš znak. Tako se meni desilo.
Pre neko veče vozim Nivu i primetim da svetla "biju" neobično jako. Baš sijaju lepo. Obradovao sam se ali mi beše čudno. Uzmem unimer i izmerim napon, kad ono 18 volti! Nešto kasnije, krenu da tinja lampica za alternator na malom gasu. Sutradan zamenim regler. Ista priča, samo još i počinje da smrdi. Diodna ploča nova, regler nov. Nemam ideje i odnesem kod majstora. On ustanovi da alternatoru nema spasa jer sve izgleda ispravno, a ipak nije. Možda probili namotaji usled povišenog napona, ko zna... Tražim da kupim nov. Nema, nude mi neki navodno original ali vidim ja da nije. Konačno, pozovem ovlašćenog uvoznika koji, srećom, još postoji i ima nov originalni alternator. Obrni okreni, 12300din za alternator i 1000din što sam menjao regler na starom.

Image
Image
Image

Prilikom zamene alternatora, ustanovio sam da mi pumpa vode ima malo lufta i da malo pušta, tako da mora nova...
Idemo dalje, nek smo živi i zdravi! :)

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca »

Meni na nadi 2107 je isto bio izgoreo zbog većeg napona, ali majstor ga je vinklovao i posle radio odlično, davno je bilo pre oko 10 godina a koštalo me 1500 dinara. Što ga i ti nisi nosio da ga premotaju.

Dare

Post by Dare »

Zato što sam ga nekoliko puta vraćao u život. Menjani ležaji nekoliko puta, jednom čak i obrađivana osovina i stavljena biksna. Onda, menjana diodna ploča, menjan regler... Bukvalno samo oklop i namotaji nisu dirani. Nisam hteo da se igram s njim jer osetio se i miris paljevine u jednom trenutku. Dosta je radio od 2002. do sad, vreme je za nov :)

dejca

Post by dejca »

Dobro to je onda druga priča, altenator na mojoj ladi za 17 godina koliko sam je vozio samo jednom tad je imao intervenciju.

Dare

Post by Dare »

Ovaj ih je imao više. Već na 14000km su otišli prvi ležajevi i oštetila se osovina, pa je obrađena i stavljena biksna. Posle su menjani još nekoliko puta, a pre godinu i po regler i diodna ploča plus ležaji.

Pane

Post by Pane »

Nekada davno, kada sam imao pezejca, kada se pokvario alternator, stavio sam polovan od trabanta i odlicno je radio. Intervencija je bila samo dve tri sajbnicke plus na strafovima koje sam dodao kako bi bio taman centriran. Hocu reci, nije lose ponekad koristiti i polovne delove.

Dare

Post by Dare »

Polovan košta skoro kao pola novog.
Ma nije mi žao ni malo. Lada se odlično pokazala i sad posle 18 godina uopšte ne žalim da stavim nov deo. Volim kada sija :)

dejca

Post by dejca »

Polovn deo može ali samo ako ima da se kupi u okolini stanovanja, proveriš i ako radi dobro je. Polovan deo nikako preko oglasa, tako sam kupovao kad sam morao i uvek našao manu.
Ali tebi Dare to lageri baš često stradali, na mom altenatoru sam ih ja menjao samo jednom i to preventivno, imao IKL stare ko zna koliko ali JUS kvalitet i njih stavio.

Dare

Post by Dare »

Da, stradali su nekoliko puta. Stavljao sam razne marke - FAG, SKF, ruske... Isti đavo.

dejca

Post by dejca »

Možda si bio remen pretego.

Post Reply