PETICIJA za bolje puteve i simbolicne putarine

Moderator: BokeYGTi

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Fri Oct 15, 2010 9:29 pm

Ovde se toci samo tako,na svakoj pumpi ga ima,ne znam dokle misle zaista...jedino su na par pumpi/velikih/ NIS-a ukinuli,i umesto njega stavili evro-premijum,kao jos cistiji bezolovni,i skupli je za 10 dinara.
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

elektronicar
Automobil: 2108 + 21093 +2109

Post by elektronicar » Sat Oct 16, 2010 8:46 pm

dakle strasno !
autoput na izlazu iz Beograda prema Bubanj potoku je ogradjen za radove a nista se ne vidi da se radi i ko zna koliko ce tako !
koga to pokusavaju da lazu ??? prividna slika da se nesto radi a nista se ne radi a opet se stvaraju nepotrebne kolone, zadrzavanje saobracaja i nervoza vozaca
mozda dobijaju od drzave vece novce ako duze dana "izvode radove" kao da smo slepci svi mi koji tuda prolazimo svaki dan
dokle tako ?
pa nek ograde za radove onda kad stvarno nameravaju da rade i da se vidi da su radili da to rese a ne da razvlace posao
to sto stvaraju laznu sliku radova ne ide nikome u korist, ni njima ni nama vozacima ni drzavi, svima ide na stetu
zamislite kako je kad stranci prolaze kroz nasu drzavu i odu do npr. Grcke i vracaju se za koji dan i zateknu da nista nije uradjeno i da su bespotrebno obelezili radove i napravili kolone, onda s pravom stranci za nas kazu "ah, ti Balkanci" i potpuno su u pravu, pitanje je samo dokle cemo mi to dozvoljavati ili cemo se sklanjati iza sitnih interesa i precutno odobravati ovakve postupke putara
vreme je novac, putevi nam u losem i dotrajalom stanju, i umesto za krace rokove izvrse radove i predju na sledeci posao pa da za godinu dana odrade mnogo vise posla oni ko da tapkaju na mestu pored toliko nezaposlenih radnika na birou
koliko se secam istu deonicu puta popravljali su i prosle godine sto znaci da je nisu dobro ni uradili, nego kao da im je u interesu da vise puta muzu istu kravu za jedan te isti posao - e nece moci ! taj novac za puteve smo svi mi platili i putari nas vuku za nos za sve nase pare !!!
dokle tako ? jel treba opet neka revolucija ili ce svi zajedno propadnemo ili ce sposobni i dalje da napustaju nasu drzavu u potrazi za sposobnijim drzavama, vladama, rukovodiocima ...

altinjanin

Post by altinjanin » Sat Oct 16, 2010 9:51 pm

Sta da ti kazem,tako je,pa evo u Zemunu prosle godine su radili komplet ulicu jakuba kuburovica,asfalt,ivicnjaci i ostalo,a evo vec mesec dana je raskopana kao bomba da je pala,a kad ce biti gotovo...? ne zna se....

Gile_NBGD

Post by Gile_NBGD » Sat Oct 16, 2010 11:23 pm

Naravno da treba da rade u sve tri smene.Pored toga treba traziti detaljan plan obnove deonice puta.Da nebi smo dosli u situaciju da se ulozi u ulicu nekoliko miliona,a zatim posle mesec dana da je kopamo jer je neko zaboravijo da treba da zameni i cevi koje prolaze ispod asvalta.I naj vaznije!Svaki izvodjac radova bi trebao da daje garanciju od min 10god.Na uradjeni deo puta.Kao sto je to sada uradila Alpina(na deonici puta od aerdroma do gazele)...

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Post by zlatkodesign » Sat Oct 16, 2010 11:58 pm

Ljudi molim vas da pocnemo da formulisemo zahteve:
1. Manje akacize ma gorivo-plin
2. Promena politike osiguranja vozila
3. Znatno jeftinija registracija vozila
4. Povoljnosti prilikom registracije ekoloski prihvatljivijih vozila / npr. plin
5. Transparentost troskova za odrzavanje puteva u Srbiji
6. Transparentnost troskova za izgradnju novih puteva u Srbiji
7. Promena politike naplata putarina ili njihovo potpuno ukidanje
8. Povoljnosti prilikom registracije novog vozila
9.
10.

Cekam vase predloge?
Sledeci auto Priora coupe.

altinjanin

Post by altinjanin » Sun Oct 17, 2010 10:53 am

Uvodjenje novih vrsta goriva npr. od 95,98,100 oktana,pa ko voli neka sipa sta hoce

zbunjen

Post by zbunjen » Wed Oct 20, 2010 2:37 am

pojavila se prica da ce otpadi morati da rade reciklazu starih automobila, po toj logici bice jeftiniji ti stariji automobili... nece smeti da se prodaju polovni mehanicki auto delovi... Ja moram da zavrsim samo neke obaveze na faxu, pa cu poceti ozbiljno da se bavim ovim, to bi trebalo da bude gotovo za 10ak dana najvise... :x
Aaaa, pa to ne moze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom...

ВАЗ Майка

djape1977

Post by djape1977 » Wed Oct 20, 2010 8:23 am

ko ti je to rekao? gluposti. pa i u svajcarskoj mozes da kupis polovan deo na otpadu.
j***** auto bez kardana

zbunjen

Post by zbunjen » Wed Oct 20, 2010 6:11 pm

procitao sam u Sat plusu valjda... enterijer sme, kocnice ne smeju da se prodaju, cevovodi za ulja, servo sistem, viljuske, amortizeri, nosaci, osovina, pojasevi....
a sve ostalo bi trebalo da moze.... sedista, tapacirunzi, branici, brisaci, stakla, klima i limirija...

sve sam ovo prepisao iz Sat plusa koji je izasao 14.10.
Aaaa, pa to ne moze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom...

ВАЗ Майка

samara1500

Re: PETICIJA za bolje puteve i simbolicne putarine

Post by samara1500 » Fri Nov 05, 2010 1:32 am

Kod nas ima da bude što nema ni u švici, batice, Srbija je ovo, eksperiment in vivo... pa ko preživi...
"A jesu li ti tako rekli? E, neka ti onda oni ubudže, ja ne umem..."

Gile_NBGD

Post by Gile_NBGD » Fri Nov 05, 2010 11:52 pm

Evo jedan predlog.Ukinuti MONOPOL na uvoz naftnih derivata....

IlijaGM

Post by IlijaGM » Wed Nov 10, 2010 6:06 pm

on nove godine istice NIS-ov monopol,pa ce biti dozvoljen uvoz goriva

altinjanin

Post by altinjanin » Wed Nov 10, 2010 6:12 pm

da cuo sam,nadam se da ce konacno biti veci izbor goriva,naravno neka i cena bude razlicita,pocev od npr.bezolovni od 95 oktana pa 98 i 100 oktana,pa ko zeli neka sipa

Post Reply