Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed May 23, 2018 11:10 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 787 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Next
Author Message
 Post subject: Iz Samare u Samaru
PostPosted: Mon Feb 24, 2014 8:55 pm 
Sve sto je dobro ne treba menjati pa tako ja iz Samare predje opet u Samaru. I to tri godine stariju od one koju sam vozio. Oduvek sam voleo starije ali o tome neki drugi put, ipak je ovo forum o kolima tj club ljubitelja Lade. Imao sam para za neki bolji, jaci, lepsi, konforniji auto ali sam se jednostavno zaljubio u Samaru i to je to. Bila je to ljubav na prvi gas i eto, traje jos uvek. Planirao sam zadnjih par godina da pronadjem jedan ovako ocuvan primerak, priznajem, bila je to nemoguca misija ali sam je ipak ostvario zahvaljujuci vama, dragim kolegama.
"Somborsku" Samaru ste svi imali prilike da vidite na slikama sa oglasa za prodaju, zato cu je sada samo malo detaljnije predstaviti a slike neki drugi put.

Image
Placena je 670e, sa svim troskovima odlaska gledanja, odjave, placanja prenosa, prevoza do bg i bg tablica, izasla je na okruglo 800e.
Sta reci, odrekao sam se godisnjeg odmora za ovu godinu i jos nekih uzitaka a za uzvrat sam dobio auto koji u voznji ne pokazuje znake umora. Presla je 80000, motor odlicno vuce i poteze a za predjenih 200km do bg potrosnja je bila oko 6.5-7 lit benzina. Trap odlican, kocnice ok, sve 4 zimske gume nove i u garanciji, akumulator u garanciji, auspuh od izduvne grane komplet nov, nova benzinska creva, nova pumpa goriva, altenator servisiran, novo ulje i filteri, nova letva volana itd itd... Limarijski zdrava, jedino rupa velicine malog klikera ispod vozacevih nogu i to je sve. Brave na vratima kao nove, svi elektro uredjaji rade a od ulaganja jedino treba promeniti lezaj prednjeg tocka i manzetnu homokinetickog zgloba. Danas sam obavio sistematski pregled kod cika elektronicara tako da ce je on bolje i strucnije opisati.

Post subject: Re: Iz Samare u Samaru
PostPosted: Mon Feb 24, 2014 9:04 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
8) :prvi

Profile  

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 9:15 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Prelepa Samara :prvi

Profile  

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 9:50 pm 
U kakve je ruke dospela Samara, neka vas uveri slika mog letnjeg ljubimca koji je takodje 87 godiste i u prvoj je boji i u prvom fabrickom sjaju. Predstavicu ga u nekoj drugoj temi a ova Samara je upravo postala moj zimski ljubimac. :D

Image

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 9:52 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
AU :angel

Profile  

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 10:20 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Svaka čast.
Drago mi je da još ima ljudi koji vole perfekciju i na starijim kolima. Tu smo isti ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 11:47 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Epa uzdravlje da se voziš i što više stoperki da gi kačiš. :twisted:
Tu rupu na patosu da pregledaš i da zakrpiš da se nebi širilo.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 25, 2014 11:59 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
samarica bila kod mene u dvoristu da pokusam da joj nadjem mane.
Ma kakve mane i nedostaci ? Pa sve toliko sija i blista da sam zaslepeo. Odusevljen sam kako izgleda. Kilometraza izgleda prava, prtljazni prostor kao nov, izgleda da je ova samara vise boravila u garazi nego na putu.
OK, ima par sitnica, ali s obzirom na godiste to je zanemarivo. Predlog je bio da se pod hitno nabave korube.
Inace sta dodati ? Pa kad se covek preracuna koliko kostaju cetiri nove zimske gume, akumulator, komplet creva, ... tesko da je bivsi vlasnik povratio ne tako davno ulozene novce.
Sedista ocuvana, tapaciri nebuseni, lik je tek razmisljao o ugradnji autoradija pa nikada i nije ugradio zvucnike. Pepeljara cista, kao da niko nikada nije pusio u autu. Nebo perfektno belo i cisto. Ma prosto nemoguce za sve ove godine da skoro nema nikakvih znacajnijih tragova koristenja.
OK ima. Sofersajbna ima ispod retrovizora naprslinu kao crtu duzine nekih 5 cm sa unutarnje strane, mada mi nije jasno kako je ta naprslina mogla da se pojavi.
Oko zadnjeg levog ruba malo gitovana, izgleda da ju je neko malo ocesao ali nista strasno i to je sanirano. Suvozacevo sediste malo pocepano na jednom mestu pa zakrpljeno ali opet nista strasno jer je bas na sednom delu a naslon je ko da je sad iz fabrike.
I sta dodati ?
Ae da mu ponudim kljuc za kljuc ovu moju crvenu samaricu 5v na benzin i TNG ? Mozda i pristane jer njegova nema TNG, ima samo 4 brzine na menjacu i samo 3v :? :roll: :lol: :xixi :xixi :xixi
Poglavici porucujem da bolje ne prilazi ovoj samarici jer ce pozeleti da menja svoju 112 kljuc za kljuc za travelmanovu samaricu ;)

Profile  

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 12:11 pm 
Juce sam posvetio malo vremena novoj igracki, htedoh da je operem ali dzabe kada je sve cisto i kao novo. :D

Podugacak je spisak novih delova, nove svecice, novi kablovi, nova razvodna kapa a verovatno i ruka. Interesantno je da su cak i sve selne za dotezanje nove. Na altenatoru je novi regler pa je verovatno i on servisiran.
Image

Nova je i benzinska pumpa a i sva benzinska creva.Inace ovaj urolani papir mi je prvi privukao paznju kada
sam podigao haubu. Na njemu pise datum promene ulja i svih filtera. Po kilometrazi, servis je uradjen nekih
500 km pre kupoprodaje.
Image

Svaki komentar je suvisan, ako neko tera Samaru kod krstenog majstora da bi zamenio ulje onda je to dovoljan zakljucak kako je ovaj auto odrzavan.

Image

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 12:47 pm 

Eh koji si ti sretnik, blago tebi sa tom samarom. Ma sve je super, ali samo da je jos sa cetvora vrata tvoja mozda nebi ni bila.
Kad si bio kod gazde da je kupiš, dali si ga pitao zašto je prodaje kad je toliko ulagao u nju.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 1:04 pm 
Da je bila sa 5oro vrata, ne bih je ni kupio. :) . Vise mi se dopada sa troja, imam odraslo dete tako da sam te decije bolesti prelezao a i oduvek sam vise preferirao kola sa dvoja vrata.

Vlasnik je deda od 82g, verovatno je Samaru kupio kada je otisao u penziju a sve pravne usluge je obavljao, predpostavljam, njegov unuk koji je imao ovlascenje za sve to. Razlog prodaje ne znam, a i nisam se puno raspitivao jer sam zurio da je sto pre uzmem dok se ne predomisle i zadrze je za sebe.

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 1:48 pm 

Meni odgovara sa četvoro vrata zbog tovara gajbi sa cvećem, to je razlog. Ono jeste kola sa dvoja vrata su čvršća.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 2:16 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
dobra dobra. stvarno svaka cast na kupovini. samo, i ja moju Samaru teram kod majstora da promenu ulja i filtera. :oops: :mrgreen: evo sad cu, nadam se za koji dan. a moram i zupcasti kais da menjam.

sve mi se cini da ce Jugo da dodje u moje ruke na jesen, pa se razmisljam da prodam Jugasina i Samaru i uzmem neki drugi auto za pare koje budem dobio za ta dva. para za vise trenutno nemam, pa razmisljam u ovom pravcu za sledecu kupovinu:

http://www.polovniautomobili.com/oglas9 ... ara_1300s/

P.S. ova Samara je dugo na oglasima, godinu dana unazad sigurno. ne znam zbog cega, mozda zbog jake cene. do pre 2-3 dana je bila 1000e.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 3:22 pm 

Quote:
kompletna zaštita urađena odmah pri kupovini u auto salonu Zastava promet.

Ako je ovo tačno i uradjeno kako treba to je ogromna prednost. Jer su oni svojevremeno vršili taštitu pragova špricanjem sa unutrašnje strane.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 01, 2014 1:12 am 
Moja prethodna Samara je bila kupljena nova u Zastavi i takodje je bila spricana sa unutrasnje strane.

Ova plava Samara mi deluje utegnuto i lepuskasto na oko sto je meni prvi znak da auto udje u uzi krug razmatranja ako sam zagrejan za kupovinu.

@BokeYGTi Ako i dalje budes zagrejan za nju i odlucis se za kupovinu, skoknucu i pogledacu je pre tvog dolaska.

Post new topic Reply to topic  [ 787 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Next

All times are UTC + 2 hours