Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Nov 13, 2018 10:40 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ko je ovlasceni uvoznik Lade ??
PostPosted: Mon Aug 04, 2008 3:09 pm 

Evo o cemu se radi. Resio sam da kupim Kalinu 1119, danas sam isao u Kragujevac u auto kucu lazarevic. Uzgred da kazem utisci o automobilu su jako pozitivni. Razlog zbog cega sam isao u KG je to sto imaju automobil koji nije ocarinjen, sto je meni i potrebno jer automobil uvozim na invalida. Medjutim problem je u tome sto oni to ne mogu da odrade. U carini su im rekli da samo generalni zasupnik ili ovlasceni uvoznik sta vec, moze to da odradi. U auto kuci lazarevic su mi rekli da u Srbiji ne postoji generalni zastupnik, vec da njih 7 ima isti ugovor sa rusima, i da niko nije generalni zastupnik vec da svi rade za sebe i uvoze za sebe, i da ako oni ne mogu to da urade, ne mogu ni ostali uvoznici Lade. A pre neki dan sam zvao u BG Yugo Ladu i oni kazu da mogu da uvezu automobil za invalida i da je bas taj dan jedan invalid tako kupio automobil kod njih. Dakle, neko laze.
Takodje stvar koja me je iznervirala je to sto su mi u KG-u trazili za automobil 5 700 eura ( sa carinom i pdv-om 8 150eura) dok su mi u BG-u trazili 6 200 eura ( sa carinom i pdv-om 8 250 eura) . Kada sam ga pitao zasto toliko on je rekao da je tu i njegova provizija i da ne moze da mi da kola dzabe.
Koliko se ja razumem cena automobila se dobija tako sto se na fabricku cenu dodaju troskovi transporta, marze, i poreza drzavi. Dakle zna se kolika je cena automobila bez poreza i pdv-a , ali pojedini dileri su resili da malo zarade na invalidima, pa posto su njima ukinuti porezi povecavaju marzu. U auto kuci Viva u KG-u devojka koja radi mi je rekla da Kalina moze da se naruci kod njih i da kosta 8 150 eura, a bez carine, sa pdv-om 7 500 eura. Znaci ako sam oslobodjen carine, cena automobila odmah skace jer je ne moguce da carina bude 650 eura na taj automobil. No, necu vise da vas opterecujem time, zanima me samo ko je glavni uvoznik i kod koga mogu da zavrsim ovaj posao, ako neko ima savet, nek ostavi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Aug 04, 2008 11:41 pm 

Automobil: 2105
"Beogradska firma Jugo Lada (Beograd, Patrijarha Joanikija 17d, tel. 011/234 0117) postala je novi generalni zastupnik ruske Lade za Srbiju, Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu. Posle preuzimanja zastupništva od firme Impex IB, Jugo Lada je već oformila novu listu dilera. Novi uvoznik će se prvi put zvanično predstaviti i na salonu automobila u Beogradu, koji počinje 23. marta i traje do 1. aprila. Na njihovom štandu glavna premijera biće već poznata Lada 1118(Kalina) ali u tzv. hatchback verziji odnosno u varijanti sa 5 vrata i fabričkom oznakom 1119 (na slici)."

Citirano odavde

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:07 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
Pozdrav Cacanin, zaista mi nije jasna takva politika dilera lade da malo vise zarade na invalidima, zaista sramota.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:39 am 

Ziva istina. I sad nemam izbora nego da pristanem na to. A racunajte sami, automobil kosta 8250 eura, nema sanse da kosta 6 200eura bez carine i pdv-a .
Ostaje mi da za neki dan odem u BG i zavrsim to, i prezalim 400-500 eura.
Hvala za informacije.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:44 am 

I nije to samo kod dilera lade, vecina dilera tako radi. Poenta je da mnogi dileri moraju da drze cene koje zahteva ovlasceni uvoznik, kome je cesto stalo da cene njihovih automobila budu iste kod svih dilera. Medjutim u ovim situacijama dileri imaju slobodu. U stvari kada je yugo lada u pitanju, ona je generalni zastupnik, nije diler, a opet rade takve stvari uz objasnjenje da se carine ne racuna tako lako kao sto ja mislim da je to neka visa matematika, a kada 5 800 pomnozite sa 1.2 pa onda i sa 1.18 dobijete okvirno 8250. A po njihovoj visoj matematici kada 6200 pomnozite sa 1.2 i 1.18 dobijate 8250, a u stvari to izlazi nekih 9000 . Kako god da se racuna carina, nemoguce je da ja toliko gresim.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:01 pm 

Automobil: Лада 110 1.6 16v
Nisam vidjao Kalinu (ili ih kriju) uopste po Cacku izgleda ces biti prvi :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Aug 05, 2008 6:27 pm 

Jedna zena iz Mijakovaca kupila jednu pre neki dan, ali ne znam koliko cesto dolazi u grad :-)
Izgleda da cu biti medj prvima :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 03, 2008 8:21 pm 

I gde sad npr. kad bi neko hteo da kupi tu Kalinu, gde da ide, ko je zvanicni uvoznik kod nas, gde je zvanicno salon, gde npr. u NS ima da se kupi? Sve druge marke mozes naci jedino s Ladom posebna prica.

p.s. restilizovana Kalina
http://fd.img.v4.skyrock.net/fd8/ladain ... mall_1.jpg

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 03, 2008 11:32 pm 

Automobil: lada 112 16v
ima u zemunu beolada,prizrenska ulica uvoze sve modele lada,i ovlasceni servis.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 13, 2008 10:58 am 

Gledam sada reklamu u SAT-u kod Jugolade ima sve Kaline (i karavan) sa klimom.

Profile  

Post subject: Re: Ko je ovlasceni uvoznik Lade ??
PostPosted: Sun Aug 14, 2011 11:56 pm 

Automobil: l 110 8v
Kako se kreću cene Kaline sa klimom ovih dana?

Profile  

Post subject: Re: Ko je ovlasceni uvoznik Lade ??
PostPosted: Mon Aug 15, 2011 10:14 am 

Automobil: vaz21214-20
cini mi se da je novi cenovnik u pripremi...nasa posla....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours