Gasi se odjednom

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

branko111
Automobil: lada111

Gasi se odjednom

Post by branko111 » Mon Aug 28, 2017 8:45 pm

Pozdrav kolege, evo malopre da upalim, iz prve ali posle sekunde se ugasi. I tako nekoliko puta. Dodam gas radi normalno, čim pustim papučicu ugasi se.

Šta li može da bude? Očigledno nema dotok benzina tjs sauh kao da je otkazao odjednom.

Da nije zbog prljave pumpe koju nisam nikad čistio u životu? Tps senzor, senzor bregaste? Modul paljenja nije jel ne bi palio onda? Znači auto radi normalno ako držim papučicu, pali ko mina?

Kao da nema goriva u rezervoaru, ali ima sigurno 7 litara.

Da nije ler dizna, jel ima ovaj auto LD?

111 16 v 1.5

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Re: Gasi se odjednom

Post by Ajvanho » Mon Aug 28, 2017 8:53 pm

Jel se pali check engin?
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

branko111

Post by branko111 » Mon Aug 28, 2017 10:48 pm

Ajvanho wrote:Jel se pali check engin?
Ne ne pali. Držao mi je drugar gas, ja sam posmatrao motor šta se desi kad pusti papučicu, odmah se ugasi i kod dizni uradi fsssss

Da se nisu dizne zapušile?

Ali opet da li bi onda normalno radio sa dodavanjem gasa. Znači sasvim normalno radi tada.
Možda je tps crkao skroz, mads sam ga menjao pre nekoliko hiljada ali nije ruski

Pane
Automobil: lada 110 8li

Post by Pane » Mon Aug 28, 2017 11:17 pm

Da se uklucim iako sam vise puta rekao da sam amater, ali ja ipak cackam po kolima i sticem znanja. Kazes da pumpu nikada nisi cistio. Ako vozis na benzin, a ne na plin, cini mi se da se trebas potsetiti kada si menjao filter za benzin. Jer, mozda je zaprljan, pa kada dajes gas probija se nekako benzin pod vecim pritiskom. A filter treba menjati, ja to radim jednom u dve godine i miran sam. Ono sto si pisao u prethodnojh rubrici, da ti se ponekad ventilator upali kada ti je auto ugasen a dajes kontakt kako bi upalio auto, ukazuje na problem sa strujom. Naime, trebas videti dali imas dobar kontakt na termodavac, tacnije da otstekas dzek i popravis kontakt, mozes spricnuti i kontakt sprej. Jer, taj dzek kada izvadis, odmah se ukljucuje ventilator, pa to je dobar momentalni recept ako imas problema sa dizanjem visoke temperature da sprecis kuvanje motora. Pa, ako vec imas problema sa strujom, onda se oni mozda mnoze i daju lose informacije kompjuteru. Naravno, simptomi ukazuju i na TPS, ali ako je relativno nov, ne bih tipovao na njega, mozda bi ga mogao otvoriti i spricnuti kontakt sprejom. Moj je savet da menjas filter pumpe i ocistis kontakte svih senzora, dzek modula za paljenje, klema od akumulatora i svih zica koje daju masu (-), pa ako nema rezultata, da ides na dijagnostiku.

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Mon Aug 28, 2017 11:21 pm

sta si menjao? tps senzor?
jedno je tps, drugo je step motor... nisu dizne, nije pumpa... polako...
proveri instalaciju i kontakte oko usisa i ... za pocetak
Last edited by bortlonger on Mon Aug 28, 2017 11:24 pm, edited 1 time in total.
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Mon Aug 28, 2017 11:22 pm

Pane wrote:a.. Jer, mozda je zaprljan, pa kada dajes gas probija se nekako benzin pod vecim pritiskom.
pritisak goriva nema veze sa dodavanjem gasa...
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

branko111

Post by branko111 » Tue Aug 29, 2017 2:17 am

Ono što je indikativno, vozio sam ga zadnjih mesec dana na gorivo koje držim u kanti, juče sipah zadnjih pet litara..
Filter je menjan pre godinu dana uz čišćenje rezervoara ali sito pumpe nisam nikad čistio.

Pane, ne verujem da ovo ima veze sa problemčićem u vezi vventilatora koji je prisutan od uvek.
Druga stvar, pre neki dan uzbrdo je na jak pritisak papučice počeo na trenutak da trokirs, isto kao pre zamene tps senzora kada je stavljanjem novog bio rešen taj problem( ovo po mom istraživanju kod mog motora može da bude iz samo dva razloga, tps senzor ili zato što sam ga vozio na 5-6 litara, a bilo je +35 a kažu mora makar 15 l da bi hladilo pumpu-.

Zatim sam sipao 10 l više se nije desilo trokiranje. Do ovog večerss..što može da znači da je povezano ali i da nije.

Što se tiče tps sam negde pročitao da riknjavaju posle par hiljada km. Pogotovo što ja vozim na ler često. Bilo bi interesantno da neko da mišljenje da li tps može ovako da gasi motor u sekundi čim pustim gas.

Da napomenem, danas sam ručno punio akumulator nekoliko sati(klasičan, punjiv)

A pre toga danas, mi se auto ugasio na semaforu, tjs još u vožnji kad sam pustio gas, ali je upalio naravno u sekundi i normalno sam prešao još pet Km do kuće. Ovo se desilo u dvorištu tako da mu ne uzimam za zlo :)

edit: sad mi pade na pamet, da nisam ecu poremetio vadjenjem akumulatora..sutra ću da probam da ga otkačim sa struje ne neki min.

edit2: otkačio akumulator, sve ostaje isto.

Dakle plastično objašnjenje Kad upalimo hladan auto injection, normalno poraste broj obrtaja, sajla gasa je malo nategnuta i auto radi na leru Ovde izgleda da milisekundu posle paljenja uopšte ne dolazi do sauh gasa, tjs sajla je nepomerena, bribijena uz onaj metalni jezičak.

Ako pak odmah nakon paljenja blago dodam gas i držim tako motor normalno radi, tjs sajla je blago napeta (motor malo iznad 1000 obrtaja)
Čim pustim papučicu odmah gasi iste sekunde.

Da nije step motor riknuo :mrgreen:

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Aug 29, 2017 11:00 am

Ima sigurno 7 litara? Prodaj to i kupi bicikl.

branko111

Post by branko111 » Tue Aug 29, 2017 11:31 am

masan_motor wrote:Ima sigurno 7 litara? Prodaj to i kupi bicikl.
Shvatam poentu. Nego jel imaš neku ideju šta može biti, ili nemaš pojma. Ko po običaju.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Aug 29, 2017 11:42 am

Ma daj, njega ono malo pameti napusti čim sedne na WC.

Proveri i da ti negde ne curi falš vazduh i crevo regulatora pritiska goriva. Step motor je naravno prvi na spisku za proveru i ćišćenje a probaj i da raskačiš senzor leptira, možda je zaista u nekom kratkom spoju pa daje potpuno pogrešne podatke. Kako se gasi da li osetiš kako se muči pa se ugasi ili samo stane? Ako samo stane proveri da nije nešto oko struje.

branko111

Post by branko111 » Tue Aug 29, 2017 11:49 am

bruyoni wrote:Ma daj, njega ono malo pameti napusti čim sedne na WC.

Proveri i da ti negde ne curi falš vazduh i crevo regulatora pritiska goriva. Step motor je naravno prvi na spisku za proveru i ćišćenje a probaj i da raskačiš senzor leptira, možda je zaista u nekom kratkom spoju pa daje potpuno pogrešne podatke. Kako se gasi da li osetiš kako se muči pa se ugasi ili samo stane? Ako samo stane proveri da nije nešto oko struje.

Znači, čim kresnem upali na pola sekunde i odmah ugasi, bez mučenja.
Ako pak upalim i istog momenta pritisnem papučicu, čak i malo normalno radi. Pustim papučicu odmah ugasi u sekundi. Kao da je prazan rezervoar. A nije. Kako da testiram step motor?

Snimiću video posle

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Aug 29, 2017 12:07 pm

Prekontorliši i kombinaicju alternator+akumulator OK punio si ga ali to na znači da na većem opterećenju drži potreban napon. KO što rekoh probaj raskačiti TPS a da dodam i protokomer. Takođe prekontroliši creva vazduha od filtera do usisne grane

branko111

Post by branko111 » Tue Aug 29, 2017 12:20 pm

bruyoni wrote:Prekontorliši i kombinaicju alternator+akumulator OK punio si ga ali to na znači da na većem opterećenju drži potreban napon. KO što rekoh probaj raskačiti TPS a da dodam i protokomer. Takođe prekontroliši creva vazduha od filtera do usisne grane
ok.probaću sve u toku dana, idem prvo da sipam desetak l svežeg goriva. Pa na kraju i pumpu da čistim i filter zameniti. Snimiću malo kasnije video.

edit: akum je nov, i super pali auto, samo eto, kao da kad pustim papučicu prestane dotok goriva. To je neki najplastičnii opis.

branko111

Post by branko111 » Tue Aug 29, 2017 1:33 pm

Evo, raskačio jedno po jedno, step, tps,protokomer, očistio svećice..sve isto. Idem gorivo da sipam.

Probao sam tps drugi, sve isto :(

Jedno važno pitanje i ako može mala pomoć od vlasnika benzinca. Šta biva ako se iskopča džek iz step motora?

Da li bi bili isti ovakvi simptomi, tjs gasio se bez komstantnog pritiska pedale gasa? Pretpostavljam da je vadjenje džeka iz step motora isto kao da je crkao step motor.

Može li neko da proba ovo u narednih par dana, da ne kupujem bez veze step motor? Hvala :prvi

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho » Tue Aug 29, 2017 4:17 pm

Palio si auto sa stisnutom papučicom gasa, pa je možda sad poremetio neke parametre vezane za ler gas. Pokušaj da otkačiš klemu na par minuta, da "zaboravi".
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

Post Reply