Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Oct 15, 2018 11:40 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: paljenje, ler gas
PostPosted: Sat Mar 11, 2017 11:09 pm 

Automobil: lada 110 8v
Imam ladu 110 1.5Li 8v, od kako sam je kupio imam problem sa paljenjem, tj. kad je hladan pali ko mina, ali kad je zagrejan nema šanse dok temperatura ne padne na 70 stepeni, strah me kad stanem da natočim plin ili benzin posle toga nikako ne pali dok se ne ohladi. Užas. Odskora imam problem sa ler gasom koji šeta od 500 obrtaja do 2700 obrtaja, ludim kad stanem na semaforu. Ako imate neki koristan savet unapred hvala. Inače je bilo normalno na 900 obrtaja.

Profile  

Post subject: Re: paljenje, ler gas
PostPosted: Sat Mar 11, 2017 11:28 pm 
To ti je sve sasvim normalno kod lade, kod nas isto tako radi 1.5 8v, zeza kad je prelazni period 10-15 stepeni onda neće da upali, upali pa se ugasi, staneš na semaforu a ona nabije 15000030309948 obrtaja :D
Nabavi obd skener pa spojiš na žice, ja ću to ovih dana da probam. Više sam pisao na ovoj temi: viewtopic.php?f=10&t=5435&start=90

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 12:41 am 

Automobil: Lada 112 8v
To nije normalno kod lade. Mora da pali kako vruć tako i hladan. Nikada nisam imao ovakav problem pa ti ne bih znao ništa konkretno reći. Kreni od osnovnih stvari svećice itd

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 9:11 am 

Automobil: Lada 111 1.5 16v
Imao sam problem da neće da upali kad je vruć motor. Očisti kućište i klapnu leptira, motor ler gasa.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 3:46 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Gori li check engine lampica? Ko što Ajvanho kaže, pride proveri i senzor temperature rashladne tečnosti na 20 celzijusa treba da ima otpor 3520 oma, na 50 C - 973 oma, 100 C - 177 oma. Kakav je plin ugrađen? venturi, lambda kontroal sekvent... probaj skinuti minus sa kleme akumulatora na 10-15 minuta i onda jedno vreme voziti samo na benzin, i to baš voziti na radnoj temperaturi motora ne upaliti po 5 minuta na leru.
Kakvo je stanje kablova i svećica?

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 5:48 pm 

Malopre sam promenio senzor elektronskog sauha, neko crevo koje je bilo pocepano, mislim da je vezano za plin i filter za gorivo. Sada radi normalno na oko 900 obrtaja u leru. Step motor je promenjen pre dva meseca. Bio sam na benzinskoj pumpi upalio je odmah, nisam morao da čekam da se ohladi. Nisam neki stručnjak za kola, ali dok ne uzmeš stvar u svoje ruke, ništa. Majstori me odraše, samo menjaju delove. Da sam samo ranije znao za ovaj forum. Mnogo mi je pomogao. Videćemo kako će da se ponaša, za sad da kucnem u drvo. Sutra idem za Skoplje pa ću da je testiram. Videćemo da li sam ubo prave delove. Pozdrav svima.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 5:53 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Svrati dole u neki servis, mislim da imas dobrih.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 10:31 pm 
Nemoj da ubadaš delove nego nabavi obd2 blutut skener, prepoveži ga na žice i iščitavaj greške na mobilnom telefonu. Imaš gore link ka temi.

PostPosted: Mon Mar 13, 2017 11:15 pm 

Može li bilo koji elm327 bilo koja verzija?

Profile  

PostPosted: Mon Mar 13, 2017 11:21 pm 

Proveri prvo da li imaš OBD2 ili ALDL port

OBD2
Image

ALDL
Image

Profile  

PostPosted: Tue Mar 14, 2017 4:23 am 

Automobil: lada111
bruyoni wrote:
Proveri prvo da li imaš OBD2 ili ALDL port

OBD2
Image

ALDL
Image

Ja imam ovaj drugi a obd2 blutut iz Kine :roll:

Zaboravih, pisano je o tome, koja je najednostavnija fora da spojim to? Da se nešto novo nije pojavilo u medjuvremenu, neki kabal?

Profile  

PostPosted: Wed Mar 15, 2017 10:45 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16V
mirkomirko339 wrote:
Malopre sam promenio senzor elektronskog sauha, neko crevo koje je bilo pocepano, mislim da je vezano za plin i filter za gorivo. Sada radi normalno na oko 900 obrtaja u leru. Step motor je promenjen pre dva meseca. Bio sam na benzinskoj pumpi upalio je odmah, nisam morao da čekam da se ohladi. Nisam neki stručnjak za kola, ali dok ne uzmeš stvar u svoje ruke, ništa. Majstori me odraše, samo menjaju delove. Da sam samo ranije znao za ovaj forum. Mnogo mi je pomogao. Videćemo kako će da se ponaša, za sad da kucnem u drvo. Sutra idem za Skoplje pa ću da je testiram. Videćemo da li sam ubo prave delove. Pozdrav svima.

Niti postoji elektronski sauh niti postoji senzor elektronskog sauha. Ako ti je te nazive rekao neki majstor, onda bih ti savjetovao da ga se kloniš, jer očigledno ne razumije osnove rada injection motora. To sam već nekoliko puta objašnjavao pa da se ne ponavljam, možeš potražiti po forumu.
U svakom slučaju, pošto vidim da spominješ step motorić, pretpostavljam da je spomenuti senzor, zapravo senzor položaja leptira gasa (na engleskom TPS, throttle position sensor), jer je on jedini blizu step motorića. Lako moguće da je on bio problem, jer ako on daje pogrešan podatak, ECU ne zna koliko je otvoren leptir gasa, pa ne može točno dozirati benzin, a ako ne valja smjesa benzina i zraka, auto neće da upali.

To spomenuto crijevo koje je bilo puklo je vrlo vjerojatni uzrok šaranja ler obrtaja. Inače to je vjerojatno vakumsko crijevo koje ide sa usisne grane na isparivač plina, jer je to jedino crijevo na plinskom sustavu kroz koje ne prolazi plin, da se radi o bilo kojem drugom onda bi ti plin smrdio ispod haube. Kada pukne vakumsko crijevo, motor vuče kroz njega falš zrak (zrak koji prođe pored MAF senzora), a falš zrak je jedan od glavnih uzroka šetanja ler brtaja, pogotovo ako se radi o tako drastičnom šetanju kao što je bio kod tebe slučaj.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 16, 2017 8:54 pm 

Hvala rascho, u principu ja bih se klonio ovih kod kojih sam bio, kažem, nisam stručnjak za auta. Ali ovaj forum mi je pomogao da sam rešim problem, koji su oni morali a nisu znali ili nisu hteli da reše. Otkrio sam i uzrok zašto mi trese papučica gasa na 2000 do 2500 obrtaja, razlabavljen držač motora sa desne strane kada se otvori hauba ima zazor bar 5mm, ali zatezanje teško ide jer ili je zapekao ili ja to radim pogrešno.
Što se tiče očitavanja, imam ALDL, naručiću neki elm 327 ima ih za negde oko 5 dolara nije skupo pa i ako ne radi na ladi poslužiće nečemu ili nekome.

Attachments:
20170314_160907.jpg
20170314_160907.jpg [ 312.96 KiB | Viewed 2792 times ]
 Profile  

PostPosted: Sat Mar 18, 2017 7:51 pm 

Ima ALDL na OBD adapter, baci pogled na Alixpress i eBay, čini mi se da nisu nešto mnogo skupi

Proveri ti taj nosač motora da nije otišao, a baci pogled i na nosač na menjaču, moraćeš se zavući pod auto. Da se nekome vremenom šrafovi na njemu nisu odvrnuli, osim ako nisu bilo dobro zavrnuti u startu.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 19, 2017 7:19 pm 

Nosač motora je izgleda dobar, učinilo mi se da je odvrnut, menjao sam ulje i filter za njega ovog vikenda i još neke poispadale šrafove, nemam kanal pa moram da se zavlačim pod auto, promenio sam dva nosača auspuha mislim one gumice, još uvek mi trese na papučici za gas. Možeš li da mi pošalješ sliku kako izgleda nosač na menjaču. Pretpostavljam gde je to pošto mi je na jednom mestu falio šraf, to je po sredini napred ima jedna guma koja je dugačka desetak cm unutar metalnog kućišta na tom kućištu ima jedna rupa ispod kao za neki šraf ali ne znam da li uopšte treba tu neki šraf ili ne i koja je njegova veličina.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours