Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Nov 17, 2018 2:48 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Samara 1.3 koja se gasi pri skretanju, Lampice Stop i ru
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 1:15 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Tko je, moja 2107-mica presla 163.000, ja je imam od 80.000 i od tad i motor i lamela radi odlicno. I creva za vodu ja menjao nisam. A sto bi pa plastike stradale.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 11, 2016 5:15 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ja sam za 250 000km promenio jedni crevo i to je puklo zato što je matica od vodene pumpe pri 150km/h opalila po sred njega, bila bezanija po auto putu :-D

Profile  

PostPosted: Wed Oct 12, 2016 5:52 pm 
dejca wrote:
I kad prevarite nekog sta onda da kupi ?

Pa neki vw ili audi, može i novi hyundai ili kia 8)

Jbt na onoj ladi sve riknjava, da uđeš umre kvaka, aj dobro... Crkne i brava.... Prođe par meseci umre i druga, treća! Centralna! Pokazivači! Lampice! Procureli svi hladnjaci i menjani, prosrala je tada jedno 100 litara antifriza! Menjane krš lamele ruske non stop dok nije stavljena valeo lamela! Trese na 100 niko nema pojma šta je! Vergla i čuje se ko krunilica za kukuruz! Na celom autu radi jedan podizač i to rukom moraš da držiš staklo! Nikad ne pali iz prve, trese se i podiže obrtaje! Farovi neda ne mogu da se našteluju nego čuli nisu za onu automatiku a tek na šraf se ništa ne dešava! Ološ od auta! :evil: :evil:

Jbt da okreneš volan treba ti pomoć ostalih učesnika u saobraćaju! Ručnu da digneš mora sa obe ruke! Pa kakav je to auto pravljen u 21 veku?!???

Motori su tek đubrad za sebe, potpuno prolupaju na 150.000 km. Redovno sipana polusintetika i svaki put menjan filter ulja, jedino pred kraj smo sipali mineralno jer je trošila. Nikada nije prokuvala ali na 150 soma ćao zdravo sve se raspalo, uključujući i menjač koji je izbacio svo ulje.
U životu nisam vido tako prljave motore, svest vozača lade se toliko iskrivi da pomisliš kako su potpuno ludi: Pre neki dan mi devojka kaže - majstor mi oprao motor kako bi popravio (sav zasran bio) i kaže lada nije radila mesecima kako treba dok se opet nije sve umastilo. Pa dal je to normalno? U životu nisam vido ladin motor da nije bio ukenjan od ulja.

PostPosted: Wed Oct 12, 2016 7:34 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Pogledaj ovu a ima ih jos nekoliko dobrih na forumu a viđam po gradu dosta njih koje se voze bez problema

viewtopic.php?f=15&t=5516

Profile  

PostPosted: Wed Oct 12, 2016 8:28 pm 
Meni je ipak bolja ona altinjaninova tema, iščitao sam je od početka do kraja. Jedan post sve super, bajno, sledeći puko kaiš motor zakuco, šteta samo 400 ewra a vi ga tešite kako je super jeftino prošo i sad je miran :D :D Katastrofaaaa od auta.

Nađi mi deo na ladi koji se nije pokvario, jedan jbni deo! :kez

PostPosted: Wed Oct 12, 2016 11:01 pm 

Moj motor nikad opran nije u perionici, ja ga nekad prsnem vodom da sperem prasinu i to mu je. Nije staklo cist ali nije ni masan.

Profile  

PostPosted: Wed Oct 12, 2016 11:08 pm 
masan_motor wrote:
Meni je ipak bolja ona altinjaninova tema, iščitao sam je od početka do kraja. Jedan post sve super, bajno, sledeći puko kaiš motor zakuco, šteta samo 400 ewra a vi ga tešite kako je super jeftino prošo i sad je miran :D :D Katastrofaaaa od auta.

Nađi mi deo na ladi koji se nije pokvario, jedan jbni deo! :kez

Broj prezupcenih lada u odnosu na prezupcena germanska govana je stvarno mizeran :)

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 5:17 am 
Jedino lošiji auto od samare je ona tavrija, komšinica je svojevremeno radila generalnu na 25.000 km ili manje, ne sećam se bilo pre 100 godina :)

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 7:08 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
Meni samo nije jasno sto se ubedjujete sa ovim likom i toliko mu dajete na znacaju kad je ocigledno da je ovde dosao da podjebava i pljuje Ladu. Ja sam ga odavno pustio da obavi ovde svoju misiju i nastavi da voli njegovog vagena o kome smo samo culi od njega da ga ima a ni jednu sliku tog nemackog cuda od tehnike koji se ne kvari ne vidosmo.

Btw, mogu ja i dosta ljudi ovde sa foruma da nabrojim delove koji se nikad nisu pokvarili ali nema smisla spamovati vise ovde. Samo cu da kazem, posto sam procitao negde malopre da si pominjao kvake i brave kako se kvare na samari i 112ici, ja sam svoju samaru staru 22 godine i sa predjenih preko 200.000 km prodao sa ORIGINALNIM kvakama i bravama (kada kazem originalne mislim na one iz prve ugradnje, nikad ih nisam menjao osim sto su povremeno podmazivane). 112ica takodje ima ORIGINALNE kvake. Cao poz. :cool

Profile  

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 9:00 pm 
Pa kako da pljucnemo nemecka govanesa bez njega? :mrgreen:

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 9:30 pm 

:D Ja ne pljujem ni jedan auto, bez obzira na poreklo. Jednom je jedan nas bivsi clan (nazalost) travelman to lepo rekao, a i ja delim njegov stav, vozila delim na dobra i losa bez obzira na marku a dobar auto je onaj sa kojim mozes u bilo koje doba dana ili noci da krenes na put od 1000km bez razmisljanja.

Ja pored ruskinje imam i 2 nemca. Vectra mi je poslednjih 6 meseci izbila vise para iz dzepa nego samara za 22 godine. Da li je ona zato los auto? Nije. Samo nije adekvatno odrzavana u prethodnom periodu od strane mog tasta pa sad kad sam ja poceo da je eksploatisem jedno po jedno dotrajava i sazreva za zamenu. Ista situacija je i sa Ladom zakletog vagenovca odnosno njegove devojke, nije pravilno odrzavana. Sto sa Ladom koja ima duplo vise predjenih kilometara od njegove, nisam do sada imao ni jednog problema osim zamene EVAP-a koji u sustini i nije pravio probleme? Zato sto sam kupio auto od coveka koji je odrzavao, a svi znate kako i gde.

Dakle, mislim da sam bio jasan.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 10:32 pm 

Jeli a šta je bilo sa travelmanom, sve da pitam što ga nema pa reko možda će se javiti. Nestao skora, u istom periodu se prestao i on travelman oglašavati. :?

Profile  

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 10:47 pm 
BokeYGTi wrote:
Dakle, mislim da sam bio jasan.

Ja mislim da si ti preozbiljan :mrgreen: Jbg ne ide ozbiljno sa zajebantima, pa kad vidis da covek insistira na komendiji onda mu izadjes u susret. Imamo teme gde se da informisati, a imamo i ove zajebanstke ...

BTW travi nije ex clan :)

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 11:00 pm 

Pa nije valjda prodao samaru.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 13, 2016 11:24 pm 

Moramo malo i dozu ozbiljnosti da unesemo na forum. :) Niko nije ex clan ali ocigledno je da nece vise da se druze sa nama. Nema ni Skorica ni Travija, a bogami i Gago se izgubio, i jos po neko.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours