Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 4:46 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Koliko je presla vasa Samara
PostPosted: Sat Sep 03, 2011 11:49 pm 

Automobil: Samara
Pozdrav drugari po prvi put.
Vec duze vreme se spremam da vam napisem ovo sto hocu. Kao prvo, pisem u ime mog caleta. On vozi Ladu Samaru 21 godinu. Kupio je novu i uglavnom je samo on vozio, dok je bio u mogucnosti redovno odrzavao. Sada je trenutno neregistrovana jer treba da joj se odradi nesto oko limarije a i posluzi se mojim autom kada mu bas zatreba. Hoce da je proda (ali i ne bi) sa cim se ja uopste ne slazem.
E sad ono zbog cega i pisem... On je sa tim autom presao 970.000 (da, dobro ste procitali - nisam pogresio :) ) i to bez generalne. Tj. radio je dve polugeneralne (tako ih bar on zove), odnosno dva puta medjao karike i gumice. Znaci, blok motora jos uvek nije dirao i on je u svim originalnim dimenzijama. Mislim da ni radilicu cak nije dirao.
Interesuje me da li je neko bar pribliznu kilometrazu presao, ili cak vise? :)

Pored ovoga, interesuje me da li moze ovo nekako da se dokaze. Da li postoji mogucnost da se po delovima utvrdi koliko je auto presao i kome bi eventualno mogao da se obratim? Pre nekoliko meseci sam pisao nekom ovlascenom distributeru (ne mogu da se setim kom) ali odgovor nisam dobio.
Palo mi je na pamet da, ako postoji mogucnost da se utvrdi kilometraza, posaljem neki mail proizvodjacu u rusiji kako bi im auto sluzio kao marketing i, naravno, sta bih ja dobio za to :xixi
Pozdrav.

Profile  

Post subject: Re: Koliko je presla vasa Samara
PostPosted: Sun Sep 04, 2011 10:16 pm 

a predstavljanje? :lock

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 9:30 am 

Izvinjavam se, i to je reseno ;)

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 11:17 am 

Automobil: Lada Samara 1.5,1.3
970000 km bez generalne???? :? :roll: Pa tu kilometrazu samara nemoze da predje sa 4 pa mozda cak i sa 5 generalnih :lol: :lol: :lol:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 12:39 pm 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Mnogo za samaru ako je dva puta menjao karike tu hilzni vishe nema "ajnzc" je zesce velik !
Znaci da je taj neko ko ju je vozio parkirao kuci na panjice i dok je parkirana da vrti kilometrazu !
Ne verujem da je toliko preshla , ali ajde ako ti tako kazesh !

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 1:04 pm 

Znao sam da ce biti neverica, lia ne znam zasto bih lagao. Uostalom, napisao sam i da moze da se proveri i da mi date savet gde i kako, ali pod uslovom da bude neki ovlasceni servis tj. ovlasceni distributer za Srbiju koji meze napismeno da mi da papir da je toliko presla i da blok nije diran.

Samo malo istorije... kada je kupljen auto moj cale ga je bas eksploatisao. Dnevno je znao da predje i po 1.500km, a 3x nedeljno je znao po toliko da predje. Kada je bila nova stvarno je redovno odrzavao i menjao ulje redovno. Jos tada, kada je bila kriza, on u Bosni kupi original modricino ulje. Postoje majstori (doduse samo 2) koji to mogu da potvrde jer su samo, i samo oni "cackali" oko auta. A mozda je na sve to i uticalo to sto je uglavnom samo jedan vozac vozio auto.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 2:47 pm 

ne bih da preterujem... ali danas je tehnologija toliko napredovala da moze da se izracuna.... kursumlija-beograd-ljubljana (po g-mapsu 797km), a povratak preko bosne ljubljana-banja luka-kursumlija (g-maps ne moze da izracuna). Uzmite u obzir da je od nisa do ljubljane autoput. Moguce je da je moj cale malo preterao u brojenju krugova, ali ako on mene laze onda i ja vas. A mozda je ova samara neka vanserijska :p
Usput, i tebi je racunica losa... 970.000km podeli sa 1.500 pa podeli sa broj nedelja u godini ispada da se ta kilometraza moze preci za 12 i po godina (znaci ako se prelazi 1.500km nedeljno). A da je znao dosta da predje u jednom danu to je 100% tacno. Secam se, on izjutra oko 5 sati krene na put, a vrati se sutradan oko 3-4 ujutro.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 4:53 pm 

Hajde jos jednom i da prekinem raspravu...
Ako se 970.000km podeli sa brojem godina (neka bude 20) ispada da je autom prelazio 48.500km godisnje. Zar mislis da je to nemoguce? E sad, dalje taj broj mozes da delis na mesece, nedelje, dane (4.041, 933, 133km) i da vidis koliko se u proseku dnevno prelazi autom.
Mozda nisam pravilno napisao, ali pod generalnom smatram busenje bloka i obrada radilice (za radilicu nisam siguran). Znaci - menjane su karike, gumice, lezajevi, ventili... i sta znam cega jos. Auto nije kao sto je izasao iz fabrike, znaci da nije imao nikakvih popravki.

I jos jednom, dobro bi bilo ako neko ima neki kontakt ovlascenog uvoznika Lada programa za Srbiju da mi posalje i da pokusam preko njih da sve ovo potvrdim.
Pozdrav.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 8:16 pm 
Bogme tebi je za tu kilometrazu otisao jedan fin auto D segmenta, i to ako si sagorevao plin :D

Ne verujem da za Srbiju postoji jedan glavni/generalni/ovlasceni itd uvoznik.Postoji veci broj firmi koji se bave uvozom Lada.

http://www.beolada.rs/v2/index.html
http://www.ruski.co.rs/
http://www.manik.rs
http://www.impexib.co.rs/

Sumnjam da ce bilo ko od njih zeleti da se bavi utvrdjivanjem toga sto te zanima.Ako te ne mrzi kontaktiraj proizvodjaca direktno http://lada.ru/ pa ko zna mozda ti se i posreci ...

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 8:40 pm 

Sto neko rece, vrlo je verovatno da ste se u tom merenju krugova km sata "malo"zeznuli,a i sam kazes da to nista nije sigurno.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 8:42 pm 

Automobil: lada 112 16v
Ja verujem da je toliko presla,sto da ne,poznajem taxistu koji je sa lajkom 2105 83 godista presao oko 800 000,vozio je dok se nije raspala,a poznajem dosta osoba koje zive u kolima zbog posla,i to su sve kilometraze da te glava zaboli,mislim na relacije Beograd-Bec-Minhen-Berlin-Pariz-Madrid,pa nazad preko Francuske,Italije,pa tako 4-5 godine,pa onda ka Turskoj itd..e sad,bilo bi mozda bolje da se javis direktno u Rusiju,Vaz imas sajt,jer nesto sumnjam da ce ovi nasi da se pozabave,oni ni nova vozila ne gledaju i bas ih briga,a kamoli stara 20 i kusur godina.Pa mozda i upali nesto :)

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 9:15 pm 

altinjanin wrote:
Ja verujem da je toliko presla,sto da ne,poznajem taxistu koji je sa lajkom 2105 83 godista presao oko 800 000,vozio je dok se nije raspala,a poznajem dosta osoba koje zive u kolima zbog posla,i to su sve kilometraze da te glava zaboli,mislim na relacije Beograd-Bec-Minhen-Berlin-Pariz-Madrid,pa nazad preko Francuske,Italije,pa tako 4-5 godine,pa onda ka Turskoj itd..e sad,bilo bi mozda bolje da se javis direktno u Rusiju,Vaz imas sajt,jer nesto sumnjam da ce ovi nasi da se pozabave,oni ni nova vozila ne gledaju i bas ih briga,a kamoli stara 20 i kusur godina.Pa mozda i upali nesto :)

Cisto sumnjam da te relacije prelaze Ladilakom. 970k km bez generalne je nerealno ma koliko god lada bila van serijska predjena kilometraza se ne moze dokazati tako da se mozemo prepucavati do besvesti bez ikakvog smisla jedni ce verovati drugi nece ....Ja bi voleo da vidim neku sliku tog cuda od auta ako je moguce

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 9:18 pm 

Automobil: lada 112 16v
Zaboravih da dodam nije lajkom,ali zaista vozi teca moj,za posao je vezan i evo vec 20-ak godina cepa samo tako.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 05, 2011 11:32 pm 

Naravno da ne mogu da budem siguran za broj krugova jer sam ja taj auto vozio nekih 300-400km, a kada je kupljena ja sam imao 7 godina.
Evo, sad razgovaram sa caletom, kaze da je belezio kada je brojac okrenuo krug. Znaci, kada je sredjivao motor, tj. kada je menjao karike i gumice obavezno je menjao letece i lezece lagere. Sada mi rekao da je radilicu radio na prvu specijalu.
Auto se naravno moze videti u Kursumliji, a sutra cu da ga uslikam i da podelim slike sa vama ;)

Ja ruki veze nemam, onaj njihov sajt sam jos odavno video ali nisam nigde nasao e-mail adresu. Sad sam pronasao e-mail koji sam slao manik-u ali mi nista nisu odgovorili.
Pozdrav.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 06, 2011 1:18 am 

Pa kad tako gledas,menjane karike 2 puta,radjena radilica na specijalu,i nije to bas tako nemoguce,ali opet i nije nesto za sta ce ti neko dati nagradu,ipak je to otvaran i RADJEN motor,i to dva puta,tako da ne ocekuj da naletis na cuda sto se tice odgovora...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours