Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Oct 23, 2018 3:24 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Da li moze ovo?
PostPosted: Tue Apr 21, 2015 12:23 am 

Automobil: Lada samara
Pozdrav svima.Imam Ladu samaru 1500 koja mi stoji u dvoristu i resio sam da je sredim.Limarija je odlicna kao i vecina toga ali nema motor posto ga je predhodni vlasnik upropastio ne sipanjem ulja.Mene zanima da li da na ovu samaru stavim motor sa 1500 ili da trazim onaj od samare 1300,cuo sam da on manje trosi a nije mi bitna brzina.Imam jos jedno malo glupo pitanje,da li mozda neki motor sa drugog automobila moze da pasuje na ladu?

Profile  

Post subject: Re: Da li moze ovo?
PostPosted: Tue Apr 21, 2015 12:29 am 

I da,koja bi bila neka realna cena za samarin motor?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 12:34 am 

desert sun wrote:
Mene zanima da li da na ovu samaru stavim motor sa 1500 ili da trazim onaj od samare 1300

Samo stvar licne potrebe i nacina razmisljanja ..... 1.3 prilikom pucanja kaisa ventili stizu klipove ....kod 1.5 toga nema jel je celo klipa upusteno .....ali onaj kome zupcasti puca ,u 99% slucajeva je neko ko se nemarno odnosi prema kolima ....

1.5 je jaci ....ima par konja vise ....pa samim tim i malo vise trosi ,i ima skuplju registraciju ....

Sad se ti prepoznaj gde si u celoj prici
desert sun wrote:
Imam jos jedno malo glupo pitanje,da li mozda neki motor sa drugog automobila moze da pasuje na ladu?

Nema glupih pitanja ....ima samo glupih odgovora ;)

U sraf koliko ja znam nemas nista sto bi moglo ......sa malo prepravki,kacis blok od 1.5,a gore zidas glavu sa 16V i dve bregaste .....sa jos malo vise prepravki ubacujes 1.6 16V iz 11x ali si vec duboko zakoracio u konverzaciju sa klasike na elektroniku .....itd .....inace mozes da stavis i V8 ako imas zivaca za prepravke ...

Ako ti je sve to nebitno ,vec ti samo treba auto za prevozenje od tacke A do B ,onda koji dovatis da je dobar i jeftin .....
desert sun wrote:
I da,koja bi bila neka realna cena za samarin motor?

To je jako diskutabilno ......totalno indivuidualna stvar .....od prodavca do prodavca

Profile  

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 7:30 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Za samare delova ima najvise od svih lada, trazi na kupindu, tamo sam ih vidjao. Cena 100 +-.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 9:44 pm 

Uzecu onda najverovatnije taj 1,3 ladin motor.

Ako sam vas dobro razumeo svaki motor od 1,5 koji ni ladin uz manje prepravke moze da se ubaci?Da li bi npr. Cliov 1,5 mogo da se ubaci ,koji bi ste mi vi drugi motor preporucili a da nije ladin i sta bi tacno moralo da se prepravlja ako mozete da mi kazete?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 9:58 pm 

desert sun wrote:
Ako sam vas dobro razumeo svaki motor od 1,5 koji ni ladin uz manje prepravke moze da se ubaci?Da li bi npr. Cliov 1,5 mogo da se ubaci ,

NE ,nisi lepo razumeo ....u samaru mozes SAMARINE 1.3 ili 1.5 bez prepravki ....SVAKI drugi zahteva prepravke ....Dakle ladin 1.5 iz lade kocke NE MOZES u samaru ,vec samo samarin u samaru.....

Ukoliko hoces BILO STA DRUGO ,sto izvorno nije samarin,to zahteva prilagodjavanje.Uzeo si primer kliov pa cu ti na tom primeru pojasniti.

Prvo da bi okacio motor na sasiju ,moras da prilagodis nosace motora.Samara ih ima tri,kod klija zavisi koji je.Da bi prilagodio nosace ,moras da izvedes limarske radove na karoseriji.Kad si okacio motor,sledi menjac.Samarin menjac ne moze na kliov motor,sto znaci da mora kliov.A kad ide kliov menjac,onda ti idu i kliove poluosovine i glavcine.Te glavcine,diktiraju kompletan trap,koji opet ne moze samarin nego kliov.....i sad pore sve tvoje zelje da to bude kliovo vesanje,kosevi samarini ti to nedozvoljavaju.Ti ih onda seces ,i pravis cevasti ram da se prilagodis kliovom vesanju.....ali avaj i za to.Na jednom kosu ti kod samare stoji broj sasije.Ne mozes ga odseci i baciti......

Da ne idem dalje ....shvatio si poentu .....a ne zaboravi da klio ima komp,te tako kompletno zicenje samare ide u kantu ,a kaci se kliovo.....a to je prakticno posao bez kraja....

Dakle nadji motor 1.3 iz samare za male pare ,okaci to ,zabodi mu plin ,i pevaj......Ti motori iz samare su skroz ok ....trce od 150 do 300 hiljada u zavisnosti od odrzavanja.....

Profile  

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 11:02 pm 

Ok,hvala.Juricu onda ladin 1,3 motor.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 22, 2015 12:55 am 
Ja bih radije jurio 1.5. Neinterferenatan je, ne trosi nista znacajno vise, a ide bolje :)

PostPosted: Wed Apr 22, 2015 7:17 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
I ja bih ugradio 1.5 jeste veca potrosnja i malo veca registracija ali si miran sto se tice kaisa nedaj boze da se iskida. Ali gledajuci oglase i ostalo sigurno je veca ponuda 1.3 motora ali opet ako se ukaze dobar 1.5 ne propustaj ga.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 23, 2015 8:31 pm 

Nasao sam motor od 1,5,navodno u dobrom stanju,treba da idem ovih dana da ga pogledam.Jer moze neko da mi kaze svoja iskustva sa samarom 1500 koja je potrosnja po gradu a koja na otvorenom putu?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 23, 2015 8:32 pm 

Automobil: 111
9-11 L plina.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 23, 2015 9:49 pm 

Imao sam 1.5 sa 80tak hiljada (nikad otvaran motor),i BUKVALNO se nije cuo kad je radio auto u leru.Nikad nije imala plin.Sa 10L sam isao i vracao se iz Beograda do Novog Sada.Po Beogradu ne znam kolko je trosila ,ali preko 10 nije sigurno .....mada voznja po Beogradu nije nikakvo merilo potrosnje.

Sa ovom 1.5 koju sada imam,presao sam manje od 200km.I ona nikad nije imala plin ,i ima predjenih 137hiljada......Na relaciji Kraljevo - Kragujevac - Topala - Mladenovac - Beograd (okruglo 154km) isto je potrosila oko 10L/12L .Ne mogu u gram jer ne znam kolko je ostalo u rezervoaru .....ali znam koliko sam sipao ,pa na osnovu toga izvlacim zakljucak.

Dakle 1.5 kada je sve ok ,ima skroz prihvatljivu potrosnju na otvorenom putu .

Stil i nacin voznje kod Lajki je takodje od bitnog znacaja ......sauh ,hladna ,a ti po gasu ....moze da trosi i 20L .

1.3 koju vozim trenutno ,ima plin pa je iskljucivo i samo vozim na plin ,ali benzina trosi kolko hoces jel je karb u k**u.Nije vozena na benzin ko zna od kad .....

Od naseg clana Gago sam vozio njegovu 1.3 na plin ,na relaciji BG - KV- BG.Auto trosi 7L plina !!!!!!
desert sun wrote:
Nasao sam motor od 1,5,navodno u dobrom stanju

Jel u kolima ili van kola ??? Ako je van kola ,kako ga proveris dal je u dobrom/losem stanju :?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 23, 2015 10:58 pm 

Za sad je jos u kolima.Ta lada je imala neku saobracajku a navodno motor nije ostecen.Kad budem isao da vidim motor povescu samnom rodjaka mehanicara pa ce mo da vidimo kakvo je tacno stanje.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 2 hours