Lose(mnogo lose) paljenje

Moderators: BokeYGTi, Goxxy, elektronicar, vojvoda, Samar-Guja, tommy

Post Reply
Igor88
Automobil: Lada Samara 1.5,1.3

Lose(mnogo lose) paljenje

Post by Igor88 » Wed Jun 01, 2011 5:04 pm

Drugari pojavio mi se problem sa paljenjem na mojoj samari :( .Prilikom paljenja nebitno da li je vruca ili hladna moram da verglam najmanje 10sekundi da bi ona nekako upalila :x ,a to se dogodilo samo od sebe jer nista nije dirano i palila je odlicno :evil: .Probao sam da proverim paljenje(razvodnik paljenja) da li je u + ili u - i video da je maksimalno okrenut u +(trebalo bi da je to + jer gledano u motor vakum na razvodniku je okrenut skroz unazad).Moje pitanje za sve vas je sta sad,sta mislite da je kvar? :angry :evil: :roll:
Hvala unapred
Srpskim putem jedna marka vlada,
a to je naravno ruska lada.

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Re: Lose(mnogo lose) paljenje

Post by zlatkodesign » Wed Jun 01, 2011 10:36 pm

Moguci razlozi:vuce fals vazduh kroz neko crevo, elektronska dizna na karburatoru, neka od membrana na karburatoru, labave svecice, lose svecice, istrosenost razvodne kape, losi kablovi za svecice, mozda neki relej zeza-star, automat na anlanseru, slab akumulator, labav zubcasti kajs, zapunjen filter goriva i los filter vazduha. To su sve problemi koje sam ja imao kad je zezalo paljenje.
Sledeci auto Priora coupe.

Pera

Post by Pera » Wed Jun 01, 2011 11:39 pm

Kakva bre elektronska dizna - jedina uloga joj je ler i da reaguje na cut off komandu.
Nisi rekao,jel je problem na plinu ili benzinu,ili na oba???
Kakve veze relej ima s tim...
Ako dobro vergla,automat takodje nema veze.
Labav zupcasti,svasta se moze cuti :roll:
Ne moze se on kvariti,koliko ga ja mogu popravljati.

Igor88

Post by Igor88 » Wed Jun 01, 2011 11:46 pm

Pera wrote:Kakva bre elektronska dizna - jedina uloga joj je ler i da reaguje na cut off komandu.
Nisi rekao,jel je problem na plinu ili benzinu,ili na oba???
Kakve veze relej ima s tim...
Ako dobro vergla,automat takodje nema veze.
Labav zupcasti,svasta se moze cuti :roll:
Problem je na plinu i na benzinu.
Svecice NGK stare 2 meseca,kablovi takodje 2 meseca,razvodna kapa i ruka menjani ali nema poboljsanja sve je isto.

Pera

Post by Pera » Wed Jun 01, 2011 11:52 pm

Proveri razvodnik,da nema lufta u cauri.
Nisam te dobro razumeo kako stoji razvodnik,ali kada ga pomeras u smeru kazaljke na satu,paljenje ide u ranije ili u minus,ako je skroz u plusu,to ne valja.
Svecice ne znaci kolko su stare,ja sam jednom naleteo na fals NGK,kolki je zazor svecica???

ilija90
Automobil: Samara

Post by ilija90 » Thu Jun 02, 2011 1:12 am

I kod mene je tako vergla 5-10 sekundi i upali samo na plinu a nekad upali i iz prve,nema sta nisam radio i nista jedino jos uvek sumljam u akumulator jer je dossta star ako dva dana ne palim gotov je!

Pera

Post by Pera » Thu Jun 02, 2011 12:03 pm

Moze biti jos jedna stvar koja mi se desila na staroj Samari,nemam bas neko ne znam kakvo objasnjenje,ali evo sta se desilo,podesavao sam par stvari na plinu i benzinu,namestim ler na benzinu prvo,pa zatim na plinu na onom srafu na isparivacu.Lepo ja njega ugasim,kad ono ujutru isto tako dugo vergla i tek onda upali,a do tada pali iz prve,sve redom gledam,sve je ispravno,opet upali tako,kad onda uzmem onaj sraf na leru malo da odvrnem,ler se nista nije poremetio i od tada do dan danas pali iz prve i na +40 i na -15,moje jedino objasnjenje je da je sraf na isparivacu bio malo vise zavrnut i da je membrani bio malo skracen hod,odvratnjem se sve vratilo u normalu.
A opet ako su vam stare membrane na isparivacu,moze biti i do toga.

vladista
Automobil: Lada Niva 1.7

Post by vladista » Thu Jun 02, 2011 3:15 pm

Jel brzo vergla?Da ti nije vremenom popustila neka cetkica na anlaseru,pa sad sporije vergla a da ti i ne primecujes.....ja sam zbog toga zamalo otvorio motor na Rivi 1.3.Probaj na gurku da je upalis...ako tako sveze na pola metra prekontrolisi anlaser....

Igor88

Post by Igor88 » Thu Jun 02, 2011 3:47 pm

Pera wrote:Proveri razvodnik,da nema lufta u cauri.
Nisam te dobro razumeo kako stoji razvodnik,ali kada ga pomeras u smeru kazaljke na satu,paljenje ide u ranije ili u minus,ako je skroz u plusu,to ne valja.
Svecice ne znaci kolko su stare,ja sam jednom naleteo na fals NGK,kolki je zazor svecica???
Da pomeren je skroz u smeru kazaljke na satu(do kraja).

Igor88

Post by Igor88 » Thu Jun 02, 2011 3:48 pm

vladista wrote:Jel brzo vergla?Da ti nije vremenom popustila neka cetkica na anlaseru,pa sad sporije vergla a da ti i ne primecujes.....ja sam zbog toga zamalo otvorio motor na Rivi 1.3.Probaj na gurku da je upalis...ako tako sveze na pola metra prekontrolisi anlaser....
Vergla kao luda jer je anlaser BOSCH-ov 100% ispravan. :)

Pera

Post by Pera » Thu Jun 02, 2011 9:33 pm

Probaj da ga vratis malo unazad

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Post by zlatkodesign » Thu Jun 02, 2011 11:05 pm

PERO i IGOR88 sve sto sam napisao moze da da ti napravi probleme sa losim paljenjem, vozim lade preko 20 godina, i molim te da me ne oslovljavas na forumu sa BRE, sve sto sam napisao je moje visegodisnje-decenijsko iskustvo sa ovom markom u nameri da ti pomognem. Pozdrav.
Sledeci auto Priora coupe.

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja » Thu Jun 02, 2011 11:11 pm

Meni ovo lici kao da ti je kaish prezubcio , meni je tako ranije bilo (bio losh aku pa paljena na gur) isto tako razvodnik bio skroz zavrnut ! Doshao drug i odmah bez skidanja kaisa , samo ga je svukao sa zupcanika i vratio za 2 zuba unazad (onako od oka) i okrenuo razvodnik na sredinu od tada samara pali na cvrgu !!!
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

xxx

Post by xxx » Thu Jun 02, 2011 11:30 pm

Zabrinete me ponekad kad procitam resenja koja nudite, ne igrajte se tako uzupcenjem na samari 1,3 je 2 zuba sasvim dovoljno da pokrivi ventile zna se kako se uzubljuje kais.
Igore nisi napisao kako se ponasa auto kad upali kakav mu je ler i kako vuce, sve ovo sto su napisali ljudi stoji da moze otezati paljenje ali iz mog iskustva vecinu tih problema prati i nepravilan rad motora.Paljene ti je svkako pre rano ako je sve podeseno kako treba razvodnik bi morao dati bude na sredini +,- do 2 crte.Kad pomeras pazvodnik zagrej auto i onda zakreci, trazis najmirniji rad motora a ne najbrzi

Samar-Guja
Automobil: Lada Samara 1.3S

Post by Samar-Guja » Thu Jun 02, 2011 11:38 pm

Zabrinete me ponekad kad procitam resenja koja nudite, ne igrajte se tako uzupcenjem na samari 1,3 je 2 zuba sasvim dovoljno da pokrivi ventile zna se kako se uzubljuje kais.
Nema shta da te brine meni je samara 1.3 i upravo je bilo kao shto sam naveo a to oko zupcenja je isitina sve zastave 101 jugici i golfovi koje sam proturio kroz ruke upravo ovako sam resavao paljenje 1 zub napred ili 2 nazad i svaki pali ko mina !
Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu !!! :)

Post Reply