Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Nov 17, 2018 2:49 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 19, 2010 10:56 pm 

Meni lično više se dopada varijanta sa škrgama, naravno, a za ostale razlike mislim da je najmerodavniji Pera koji je ranije imao staru a sada vozi tu noviju. Mislim da su se te sa škrgama pravile negde do 1992-93 a posle samo varijanta karoserije bez one plastike oko farova i bez tih škrga...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 20, 2010 1:06 am 

Po meni,lepse je bez skrga,ali funkcionalnije je sa njima,jel kada pocnu da se magle zadnja stakla,postoji kola-tolka ventilacija i na zadnjem delu.
Nisam to nesto zapazao preterano na kojim godistima ima,a kojim ne,stara 1.3 90 god. je imala,ova novija (99) nema.
@samara1500
Ja sam tu oko godista primetio par stvari:
1.Mislim da se stari tip,sa kracom haubom pravio najdalje do 94.god
2.Bilo je i ovih starijih 90-91 sa duzom haubom,mislim da je to luks verzija,tako pise i kod mene (1500 L)
3.Instrument tabla je isla stari tip do 98-99 god,to je da kazem neki period preklapanja,mogu se naci primerci i sa starim i novijim tipom table (kao sto je kod mene),a cini mi se da je sedan verzija i cak do 2000 god.pravljena sa starim tipom table.
4.Luks verzija ima gepek oblozen plastikom
5.Luks verzija sa novijim tipom table ima tapacirung vrata oblozen nekom tkaninom u onom udubljenju oko rukohvata i kvake.
6.Verzije sa direktnim ubrizgavanjem do recimo 2000 god. imaju stari tip table.
7.Od 98-99 god. rucica menjaca je malo drugacija,tj,sama kugla,a takodje i rukohvat rucne.
8.Od 98-99 god pa na dalje fabricki je montirana unutrasnja lampa za citanje.
9.Za ovo nisam siguran od kad i koje verzije,ali znam da ova moja novija,ima u vratima po sredini jednu poprilicno debelu cev,stara to nije imala.
10.Noviji tip ima i posudu za pranje stakla drugaciju,sa ubodnim motorcicima.
11.noviji tip ima indikator na tabli za kolicinu rashladne tecnosti,tecnosti za pranje stakla,nivo ulja u motoru,i jos par,ne mogu sad da se setim.I jos jednu jako korisnu stvar,sipkica za merenja nivoa ulja u menjacu :)
12.Ne znam tacno koje verzije,pretpostavljam noviji tip kao kod mene,ima nazad naslone za glavu i pojaseve.
13.Nebo je na novijem tipu od drugacijeg materijala,tepih je crne boje na novijem tipu,na starom sive,nisam siguran da li je braon kod onih koje imaju braon enterijer.

Tolko se za sada secam,ako neko vidi neku gresku nek ispravi,ili nek doda nesto ako fali ;)

Profile  

Post subject: Re: Razlike u modelima Samara
PostPosted: Tue Mar 15, 2011 1:15 am 

Automobil: lada sputnjik
Ja imam sputnjika 1.3 sa 5 vrata koji je kupljen u Rusiji 91 god.Dobio sam ga na poklon. Kupio ga je rodjak i dovezen 3000 km iz Moskve. Svi pricaju da nema razlike od obicne samare ali ima. Elektronsko paljenje je drugacije, anaser sam jedva nasao,hauba i krila su duza.( Ima manju plasticnu masku) Bolje je opremljena ima dodatno svetlo na nebu, bolje tapacirunge, i enterijer uopste. Kada gledam po netu svi kazu sa su se sputnjici pravili samo sa 3 vrata i to samo za Rusko trziste. I da su oni bili preteca Samare. Ali nikad se nezna... Nego me interesuje da li ima neko prevedenu knjizicu (uputstvo) jer je moje na ruskom :? . Trebao bi mi i savet kako da zamenim zadnje paknove. Jer mi se jedan tocak bas cuje kao da mi je otpao aupuh pa ga vucem po asvaltu :evil:
Pomozite mi :x

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours