Gasi se na leru

Moderators: dejca, dejo, Miljan

LadaRiva2013
Automobil: Lada

Gasi se na leru

Post by LadaRiva2013 » Tue Jul 31, 2018 10:20 pm

Odavno mi majstor jedan podesavao ler i vec dugo vremena se gasi na leru.

Isao sam kod tri majstora, svi cackaju one srafove na karburatoru ali samo pogorsaju stvar

Obrtaji mi stalno stoje na nuli iako je to kao 500 obrtaja ali radi kao traktor i obavezno kad pocne hladnjak da hladi on se ugasi. A onda naravno ne moze da se upali, pa verglaj do sutra.
Prebacim posle na benzin pa i na benzin jedva upali. Uglavnom isto sranje i na benzinu ko i na plinu.

Podesavao sam danas ceo dan te srafove na karburatoru, sa jedne strane ima tri a sa druge jedan. Jebo im pas mater ko ih postavi tako nezgodno ne mozes nista da stelujes. Uglavnom nista nisam postigao. Ili sjebem jos gore ili vratim da se opet davi. Kako god okrenem, a probao sam sve kombinacije, jedno 3 sdata sam ih vrteo nista ne daje boljitak. A boljitak je da se ler gas podigne na 1000 obrtaja.

Ima li neko neku drugu ideju?

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: Gasi se na leru

Post by aleko-2141 » Tue Jul 31, 2018 11:01 pm

Koja Lada, koji karburator, ako je sa mikro prekidacem onda njega pomeras, kako razvodnik stoji, crevo od serva tj vakuma da nije naprslo pa vuče fals, skini njega od grane i drži prst, ako proradi auto onda je ono otišlo, ima dosta stvari šta može biti, možda je sam karburator kriv pa vuče fals, gde se nalaziš?

LadaRiva2013

Post by LadaRiva2013 » Tue Jul 31, 2018 11:17 pm

au sta jos moze
pa jeste, crevo neko tanko sto ide u karburator od strane sofersajbne ispada i nikako ne mogu da ga fiksiram.
lada riva 2107 1991. godiste
a koji karburator nemam pojma
ni ne znam sta je razvodnik

pa tri srafa ima sa strana suvozaca a jedan sa strane vozaca
aj slikacu sutra
ostalo mi samo da probam sa prstom i granom

Sopot, dakleko od BG

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Tue Jul 31, 2018 11:23 pm

Vakum crevo ide od serva za kocnice pa na usisnu granu kod cetvrtog klipa. Ti skini kod usisne grane i tu zapusi otvor na usisnoj grani i onda probaj.

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Wed Aug 01, 2018 1:25 am

Imaš tanko crevo od razvodnika tj kape sa kablovima do karburatora to u principu nema svrhe na leru, ono služi kad das gas da se pomeri razvodnik tj palenje, ladin karburator ima i problem da se iskrivi ploča što naleze na usisnu granu pa tu pravi fals vazduh, ako nije crevo što smo ti rekli onda mora da padne skidanje karburatora i da se stavi na ravnu površinu da se vidi da nije kriv, ako je kriv, neka ravna i tvrdja podloga, smirgla pa ravnjaj :-)
Ako na karburatoru imaš ovaj plavi prekidač tj kod tebe je žut onda se on pomera a ne dizne na karburatoru

http://www.baro-ker.hu/product_info.php?products_id=667

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Wed Aug 01, 2018 10:26 pm

LadaRiva2013 wrote:Odavno mi majstor jedan podesavao ler i vec dugo vremena se gasi na leru.

Isao sam kod tri majstora, svi cackaju one srafove na karburatoru ali samo pogorsaju stvar

Obrtaji mi stalno stoje na nuli iako je to kao 500 obrtaja ali radi kao traktor i obavezno kad pocne hladnjak da hladi on se ugasi. A onda naravno ne moze da se upali, pa verglaj do sutra.
Prebacim posle na benzin pa i na benzin jedva upali. Uglavnom isto sranje i na benzinu ko i na plinu.

Podesavao sam danas ceo dan te srafove na karburatoru, sa jedne strane ima tri a sa druge jedan. Jebo im pas mater ko ih postavi tako nezgodno ne mozes nista da stelujes. Uglavnom nista nisam postigao. Ili sjebem jos gore ili vratim da se opet davi. Kako god okrenem, a probao sam sve kombinacije, jedno 3 sdata sam ih vrteo nista ne daje boljitak. A boljitak je da se ler gas podigne na 1000 obrtaja.

Ima li neko neku drugu ideju?
Koja tri srafa sa jedne strane ima karburator??????? Koji jedan sraf sa druge strane???????
Za podesavanje rada na leru, na karburatoru postoje dva srafa..Jedan za podesavanje kvaliteta smese, drugi za kolicinu smese.. Nemozes samo okretanjem napamet da podesis rad u leru (barem ne za rad na bezinu)..
treba poceti redom.. Za pocetak proveriti i ocistiti dizne (dve ih ima) za ler...proveriti da li su sve svecice, kapa i ruka ok.. neces nikad podesiti ler dok auto radi kao "traktor".
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

ZokRS
Automobil: Lada Samara

Post by ZokRS » Wed Aug 01, 2018 11:22 pm

Meni to mirise na fals vazduh.. tako motor, otprilike,radi kad kad vuce fals vazduh.. brekce kao pod vodom da radi. Sto kaze Aleko prvo provjeri crijevo sa usisne grane na kocioni servo I ono tanje sa razvodnika na karburator. Kako prima gas kad je na leru? Ima li one zadrske.. knedle sto kazu? Ili ti mozda radi na 3 cilindra.. baci pogled i na svjecice, kablove i razvodnik.

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Wed Aug 01, 2018 11:30 pm

Meni je bio karburator stegnut na tri srafa pa je vukao fals

LadaRiva2013

Post by LadaRiva2013 » Tue Aug 07, 2018 11:41 pm

e hvala svima na odgovorima ali nasao sam KONACNO CETVRTKOG po redu majstora koji zaista zna. tj zvao je i svog ortaka elektricara
uglavnom crkla je razvodna ruka i platima + morao je da se steluje ler.
kad su zamenili ta dva dela onda su okretali ceo onaj valjak na kojem se nalazi razvodna kapa, ne znam kako se to zove i tako nastelovali tj podigli ler gas da se ne gasi, pogotovo kad radi ventilator.

e sad imam jos jedno pitanje, da li staviti da se ventilator kasnije pali, na 90 stepeni ili na manje 82 stepena?
kad mi se kasnije pali ona kazaljka ode daleko preko polovine od ove vrucincine, a kad stavim termodavac koji pali ventilator na 82 stepena ono ladi skoro non-stop, i dok vozim

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Wed Aug 08, 2018 1:01 pm

Kako god nema na čemu al ne diraj više ništa pošto vidimo da se ne razimes u auta :-D
Zameni prvom antifriz, moj ti je savet da uzmeš Valeo 100 % protect, drecave je boje, ide litar njega i litar vode, ne znam koliko ide tečnosti u rashladni sistem, ako je auto dobro nastelovan manje će se i grejati, probaj auto sad kada je nastelovan kako se ponaša,

dejca

Post by dejca » Wed Aug 08, 2018 11:04 pm

Stavi termostat koji ti pali na 90c. ali i ugradi prekidac da po potrebi palis ventilator i rucno. Pa kad po vrucini zaglavis u guzvi upalis ga sam ili krenes uz neku uzbrdicu isto ga upalis rucno i ne dozvolis da podigne temperaturu.

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Wed Aug 08, 2018 11:38 pm

Termostat je jedno, a termodavač nešto drugo. ;)

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Thu Aug 09, 2018 12:18 am

Dejca, nema tog prekidača koji će ti pomoći ako ti je loš antifriz, termostat, hladnjak, pa ja budem u gužvi po sat i nešto vremena, vozim auto pun gas pa nikad nije prokuvao,

dejca

Post by dejca » Thu Aug 09, 2018 7:15 am

Aleko ma znam nego prekidac je tu iz preventive.
Dare znao sam da ce neko da me ispravi, kako se zove deo u bojleru koji ukljucuje i iskljucuje grejac, nema li tu istu ulogu i taj sraf koji je usrafljen u hladnjak i pali i gasi ventilator.
Termodavac ime vise odgovara srafu/delu koji je usrafljen u blok motora i ocitava temperaturu motora.

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Thu Aug 09, 2018 9:16 am

Kad je sve ok nema tu preventive, aj ti zakači prekidač na tvog pezoa gde komp reguliše sve, šta ćemo onda :-)

Post Reply