Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 19, 2017 8:28 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kvake na vratima, i jos nesto
PostPosted: Mon Nov 06, 2017 5:02 pm 

Zdravo svima!
Drugari, sta se ovo desava?! Je li ovo samo moja Riva ima problema, zadnji postovi su samo moji :).
Imao bih jedno pitanje za vas... Vozacka vrata se dobro zatvaraju, samo pustim i to je to, ali odnedavno, za otvoriti vrata izvana, treba dobro i brzo da potegnem, inace ce da ostanu negdje na pola zuba, a kvaka ostaje stisnuta, pa je moram vratiti rukom u normalni polozaj. Sipao sam malo WD40, nisam bas siguran da ima poboljsanja... Slicno se ponasaju i desna zadnja vrata, ali je to manji problem, jer ne ulazim tuda u auto :). Sta je to sa kvakom, moze li se nesto nastelovati, ili ima nesto drugo sto ce da pomogne?

I jos, kako to da neke kape razvodnika imaju dvije rupice oko fi2, sa strane, na otprilike 2/3 visine, a neke nemaju. Dobio sam jedan stari razvodnik, pa na njemu kapa sa rupicama, pa mi nije jasno?!
Hvala, i pozdrav!
Nile.

Profile  

Post subject: Re: Kvake na vratima, i jos nesto
PostPosted: Mon Nov 06, 2017 11:20 pm 

Automobil: lada
skini tapacirung sa vrata, raskaci sipkice (od zice) i skini bravu, poprskaj WD - om.. mada ces morati da malostelujes tu siku sto ide od rucice do mehanizma na bravi koji odbravljuje vrata.. ili se nakaci prljavstina, ili se ta zica - sipka, pokrivi, pa "ne gura " dovoljno mehanizam u bravi
to sa rupicama na kapi, obicno se radi kad bude pukotina na kapi, pa se na krajevima pukotine, buse rupice i onda kapa tera dalje...

Profile  

Post subject: Re: Kvake na vratima, i jos nesto
PostPosted: Mon Nov 06, 2017 11:45 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Nile wrote:
Zdravo svima!
Drugari, sta se ovo desava?! Je li ovo samo moja Riva ima problema, zadnji postovi su samo moji :).

Tako ti je to kad 2107 lade nestaju sa foruma, mozda smo samo ja i ti koji ih jos imamo na forumu, moja i na 3/5 klipa radi deluks, danas sam je bas forsirao.

bortlonger, ti je sve objasnio, skini tapacir, podmazi i nasteluj sta treba, stelovao sam i ja davno moju.
Na moju ladu razvodna kapa fabricki ima dve male rupice.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours