Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Apr 23, 2018 11:47 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Problem zamrzavanja bloka na 2106
PostPosted: Tue Jan 15, 2013 2:23 pm 

Automobil: Lada Vaz 21063
Ove zime mi je zamrzao motor dve noci na -12 stepeni, dok nisam skontao da nisam ispustio vodu...
Muci me to sto smo moj otac i ja na silu toplom vodom odmrzli motor, jer primecujem da se na strani ispod izduvne grane pojavljuju kapljice vode(mislim voda se sliva vljd odatle)... nzm sta je u pitanju... hladnjak i pumpa za vodu su ok... A isto tako motor radi odlicno i ne mesa vodu i ulje nzm stvarno sta se desava, koliko ja vidim ispod izduvne grane nema ni jedno crevo koje je moglo popustiti... Nemam digitalni aparat da slikam to, a na mobilnom nemam blic pa se to i ne vidi...
Molim vas ako je neko imao slican problem ili ako neko zna sta je u pitanju da odgovori na moj post...
Ili ako neko iz Nisa hoce da mi pomogne i pogleda da vidimo o cemu se radi...
Ja bih je i sam pogledao od ispod ali ima zastitu za karter i od nje se ne vidi nista...

Profile  

Post subject: Re: Problem zamrzavanja bloka na 2106
PostPosted: Tue Jan 15, 2013 2:24 pm 

hvala unapred

Profile  

PostPosted: Tue Jan 15, 2013 9:29 pm 

Automobil: lada 2102
Moje misljenje je da ti se na cepovima na bloku pojavila "posledica" zamrzavanja.Da li je u pitanju cep koji je posao napolje,ili je korodirao iznutra,pa ga je led probio,uglavnom,na tvom mestu,gledao bih da skinem izduvnu granu,pa ces videti u cemu je problem.Ako nisi upucen,svaki blok motora ima okrugle cepove uz svaki cilindar.Iza tih cepova je vodeni prostor i ti cepovi sluze da se "zaboravnim" vozacima kad zamrzne voda ne bi dogodilo da uvek moraju menjati(variti) blok motora,nego se cepovi vrate ili menjaju,ako su korodirali,pa procurili....Toliko od mene i nek' je sa srecom... :)

Profile  

PostPosted: Wed Jan 16, 2013 1:39 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja ne razumem kako to nekome moze da se desi ? Koliko to kosta antifriz, da bih svako vece razmisljao o ispustanju vode ?

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Jan 16, 2013 2:16 pm 

ma znam ja da antifriz nije skup ali je moj otac jako bolestan i ja stvarno nisam mogao sve da postignem.... ja sam veliki zaljuubljenik u lade ali zivot je zivot,tako da vas molim da me razumete, a i zbog te njegove bolesti nismo bili bas u najboljem finansiskom stanju da bi priustili nesto drugo osim lekova... sada je njemu bolje i oporavlja se tako da sada planiram da ladu dovedem do savrsenstva....
nego buni mi nesto sto je urke rekao za te cepove... jer meni voda malo kaplje po bloku sa strane kao da je od izduva pa na dole... a isto tako najcudnije mi je to sto kad sam ispustio svu vodu iz hladnjaka,bloka i onog balona sa strane nisam siguran kako se zove... i dalje su se pojavljivale kapljice.... nisu u pitanju neke velike kapljice(skoro kao rosa) ali ih ima....

Profile  

PostPosted: Wed Jan 16, 2013 8:03 pm 

Automobil: 2107 e39 525D
upali auto provozaj se dobro da zagriješ motor i onda zaviri pa kad se ohladi ponovo zaviri
meni je jedna 2107 1300 zaledila inače auto se već dugo nije vozilo i stajalo je ali nije ništa bilo ni bloku ni pumpi ni hladnjaku čak ni čepovi nisu izašli

Profile  

PostPosted: Thu Jan 17, 2013 12:25 am 

ja sam je vec palio i zagrevao na radnu temperaturu i sve normalno radi bez problema,vedecu i da je malo provozam da ispitam stvari jos bolje pa cu da proverim... cuo sam da i usisnoj grani ima kanal za vodu pa sumnjam da je mozda dihtung izmedju blika i grane popustio pa da odatle mozda kaplje ali nisam siguran moram to bolje da ispitam.... mozda se kapljica slivala i od zamrznute vode ako je ostala negde na motoru prilikom polivanja motora toplom vodom da bi ga odmrzli posto se slivala iako vode u motoru nije bilo stvarno nzm... provericu kao sto si mi rekao hvala :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours