Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Sep 23, 2018 3:12 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Uvoz 2106
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 11:34 pm 
Site Admin
Site Admin

Automobil: /
Doticni model se jos uvek pravi u Rusiji, sa katalizatorom, pa samim tim zadovoljava ekoloske norme.
Postoji li mogucnost porucivanja, tako da doticni stigne u kontigentu sa ostalim Ladama?
Postoji li homologacija u carini?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 11:37 pm 

Uh i ja bih novu Samaru II..... jel moze to?
jel zna neko?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 11:38 pm 
Site Admin
Site Admin

Pitam, zato sto mi se hvali jedan tip da je sve proverio, i da ce cim dodje do love, poruciti 2106 na tu foru. Nesto mi tu smrdi...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 11:39 pm 

Decky ta Samara ne zadovoljava Eoro 3,tako da tesko :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 11:40 pm 

Meni se cini da ne moze da poruci od Ladinih uvoznika.....jer VAZ odredjuje gde ce sta prodavati....a 2106 nije im u planu nigde sem u Rusiji....jedino preko ovih firmi sto uvoze?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:09 am 
Site Admin
Site Admin

I nema homologaciju...

Ako ispunjava Euro 3 norme, mogao bi da se uveze kao polovan auto...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 15, 2007 1:59 pm 

Не знам зашто уопште показујете интерес за "шоху", када она није ни сенка оне од пре два'ес' и кусур година? Оно што сам ја виђао од ње је нека кутија са које су очерупали све што се дало очерупати. Годинама у назад производила се у ИЖ-у, а не у ВАЗ-овој фабрици, а лимарија се штанцовала и пластика се лила са старом, већ израубованом опремом, што је као резултат довело до ужаса на точковима. Уз то, нисам сигуран да се 2106 производи и дан данас.

Од правила о увозу аутомобила знам да се половни увозе са стандардом - не ниже од Евро-3 мотора. Ко зна више, нека напише шта се још тражи.

Од 1.1 наредне године у Русији заиста СВИ произведени и увезени путнички аутомобили мораће да испуне тај Евро-3. Не тако давно, пренео сам вест о томе да ће сви произведени ВАЗ-ови испуњавати и тај стандард чак и пре то почетка 2008-ме.

Сви ти стари модели аутомобила, типа 2105/7 су код нас још одавно прошли кроз хомологацију, мада је мало мука за "Самару 2" јер је добила нове фабричке ознаке у односу на старе "Самаре" (и такође са испуњеном домаћом хомологацијом) – 2108 је сада 2113, 2109 је 2114, а 21099 је 2115, али колико ја знам (или не знам?), када се ауто увезе "на лице", хомологација није потребна. Опет кажем, ако неко има нове информације о тим правилима – нека напише.

Поведен оном причом која је почела када сам ономад пренео вест о Евро-3 стандарду у Русији и када је било и питања колико све то може да кошта, питао сам једног познаника, који ради у Русији и који тамо поседује 112-цу, о процентима пореза и регистрацији, одговорио је у краткој реченици да је то све заједно сића-лова. На жалост, ништа конкретније не рече о томе.

Исто питање, о дажбинама тамо, поставио сам неким Русима на једном форуму и објаснио зашто то питам, а они уместо траженог одговора препоручише да купим "Патриота" (што ме је подсетило да, осим ВАЗ-а, можете тамо купити "два-дана-половне" и увести и УАЗ-ове и "Волге" (потражићу и њихове цене). Ваљда и они те све дажбине код њих не сматрају битном ставком, па не одговарају. Но наћићу све те податке чим пре.

Значи, у варијанти увоза "два-дана-половне" "Ладе", локални порези и регистрација (вероватно) нису велика ставка.

Него, да озбиљно питам. Је л' неко заиста озбиљно заинтересован за неку такву варијанту куповине модела којих код нас нема? Пре неког времена поставио сам ценовник ВАЗ-а код дилера "Торгмаш", па направите неки груби предрачун.

Ne znam zašto uopšte pokazujete interes za "šohu", kada ona nije ni senka one od pre dva'es' i kusur godina? Ono što sam ja viđao od nje je neka kutija sa koje su očerupali sve što se dalo očerupati. Godinama u nazad proizvodila se u IŽ-u, a ne u VAZ-ovoj fabrici, a limarija se štancovala i plastika se lila sa starom, već izraubovanom opremom, što je kao rezultat dovelo do užasa na točkovima. Uz to, nisam siguran da se 2106 proizvodi i dan danas.

Od pravila o uvozu automobila znam da se polovni uvoze sa standardom - ne niže od Evro-3 motora. Ko zna više, neka napiše šta se još traži.

Od 1.1 naredne godine u Rusiji zaista SVI proizvedeni i uvezeni putnički automobili moraće da ispune taj Evro-3. Ne tako davno, preneo sam vest o tome da će svi proizvedeni VAZ-ovi ispunjavati i taj standard čak i pre to početka 2008-me.

Svi ti stari modeli automobila, tipa 2105/7 su kod nas još odavno prošli kroz homologaciju, mada je malo muka za "Samaru 2" jer je dobila nove fabričke oznake u odnosu na stare "Samare" (i takođe sa ispunjenom domaćom homologacijom) – 2108 je sada 2113, 2109 je 2114, a 21099 je 2115, ali koliko ja znam (ili ne znam?), kada se auto uveze "na lice", homologacija nije potrebna. Opet kažem, ako neko ima nove informacije o tim pravilima – neka napiše.

Poveden onom pričom koja je počela kada sam onomad preneo vest o Evro-3 standardu u Rusiji i kada je bilo i pitanja koliko sve to može da košta, pitao sam jednog poznanika, koji radi u Rusiji i koji tamo poseduje 112-cu, o procentima poreza i registraciji, odgovorio je u kratkoj rečenici da je to sve zajedno sića-lova. Na žalost, ništa konkretnije ne reče o tome.

Isto pitanje, o dažbinama tamo, postavio sam nekim Rusima na jednom forumu i objasnio zašto to pitam, a oni umesto traženog odgovora preporučiše da kupim "Patriota" (što me je podsetilo da, osim VAZ-a, možete tamo kupiti "dva-dana-polovne" i uvesti i UAZ-ove i "Volge" (potražiću i njihove cene). Valjda i oni te sve dažbine kod njih ne smatraju bitnom stavkom, pa ne odgovaraju. No naćiću sve te podatke čim pre.

Znači, u varijanti uvoza "dva-dana-polovne" "Lade", lokalni porezi i registracija (verovatno) nisu velika stavka.

Nego, da ozbiljno pitam. Je l' neko zaista ozbiljno zainteresovan za neku takvu varijantu kupovine modela kojih kod nas nema? Pre nekog vremena postavio sam cenovnik VAZ-a kod dilera "Torgmaš", pa napravite neki grubi predračun.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 3:31 am 
Site Admin
Site Admin

A zasto to ozbiljno pitas?

Ja da uvezem novu 2106, prvo bih je rastavio u param parcad. Uradio zastitu od korozije i od delova koje imam svuda po kuci i supama, sastavio 2106 koja bi bila ista kao pre 30 godina, ili bar priblizno takva.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 4:29 am 

@Josife

Pa samo si sebi kupio posao jbg. Koji ce ti djavo da ti oduzima vreme i novac.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 8:36 am 

Pa Koba, limarija im je toliko izvitoperena (zbog izraubovanosti presa), da je tužno videti "taze" 2106.

Па Коба, лимарија им је толико извитоперена (због израубованости преса), да је тужно видети "тазе" 2106.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:03 am 
Site Admin
Site Admin

Nemoj da prepricavas sta drugi pisu (po ruskim sajtovima sigurno), video sam novu 2106 uzivo, dobro izgleda. Ne racunam enterijer itd. Karoserija je odlicna.

Last edited by Marko on Sun Dec 16, 2007 5:43 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 1:59 pm 

Ja sam mislio da se ni Samara vise ne uvozi, al u CG zvanicno imaju u ponudi...
evo dole na spisku...cak i Riva Lux...

http://www.auto.cg.yu/Firme/Montelada/Montelada.htm

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 9:10 pm 

Имам и неке оданде који су ми рекли ти исто о 2106 при крају производње у ИЖ-у, јер сам и и сам питао како то да се и она производи. ИЖ је и своје моделе склапао врло аљкаво, баш као и Ладе на њиховој траци. Не помаже јој ни једна боја да изгледа како ваља, тј, како је изгледала пре 20 година.

Imam i neke odande koji su mi rekli ti isto o 2106 pri kraju proizvodnje u IŽ-u, jer sam i i sam pitao kako to da se i ona proizvodi. IŽ je i svoje modele sklapao vrlo aljkavo, baš kao i Lade na njihovoj traci. Ne pomaže joj ni jedna boja da izgleda kako valja, tj, kako je izgledala pre 20 godina.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 9:35 pm 
Site Admin
Site Admin

Unutra verujem, nagurali silnu plastiku. Medjutim, bas sam zagledao spolja novu, u metalik boji, i nemam zamerki. Svi zazori na mestu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 1:07 am 
Site Admin
Site Admin

I ja sam je gledao novu, ovde, kod nas.

Limarijski je sasvim ok. Mozda je bilo primeraka koje nisu valjale, ali...

Nema otvore za lajsne na pragovima i na rubovima blatobrana, i fali joj hromirana maska i imitacija drvenih aplikacija. Ostalo je u redi.

E sada dugotrajnost, pokazalo bi vreme. Kao sto rekoh, prvo rastavljanje i pravljenje prave 2106.

@Alekre, hobi. :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours