Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Oct 19, 2018 2:50 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Lada riva 1500 gubi snagu na uzbrdici
PostPosted: Wed Jul 27, 2016 10:47 pm 

Automobil: lada riva 1500
Postovane kolege POZDRAV! :hello Resih da Vam se obratim u vezi sa jednim problemom sa mojom lajkom. Naime,radi se o tome da sam putujuci na more u CG(Igalo) primetio da mi auto slabije vuce na vecim usponima. Da napomenem da sam po ravnicarskom delu puta koristio TNG a kada je poceo brdski deo puta presao sam na benzin. U autu smo bili supruga,cerkica od 5 godina i ja i nismo imali nesto veliki prtljag(kofer i torba).Do sada nisam isao na ovakva putovanja posto zivim kod Sombora,nisam isao na takve uspone... Na pojedeinim mestima,na putu Zabljak --Savnik morao sam da prebacim i u 2.brzinu a uglavnom sam se kretao 3.brzinom i to pod punim gasom. Nisam mogao da izvucem vise od 50-60km/h. Posto je ovo za mene novo iskustvo interesuje me da li je to normalno ponasanje motora od 1500 cm3? Unapred zahvalan Nebojsa! :angel

Profile  

Post subject: Re: Lada riva 1500 gubi snagu na uzbrdici
PostPosted: Wed Jul 27, 2016 11:23 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Može da bude dosta razloga. Od toga da ti blokira neki točak pa do lošeg štelovanja ili čak motora koji je za generalnu. Daj malo više detalja. Nadam se da si pre tolikog puta ipak prekontrolisao auto, stavio nove svećice itd. Paljenje isto mora da bude odlično uštelovano, najbolje stroboskopom mada može i na osećaj. Filter vazduha čist itd.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 7:23 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Tako se i moja ponasa, dobro moj motor je 1300 i uvek se vozi na plin. Kad sam sam ide to ali cim sedne neko odmah se oseti. Kad sam pre neku godinu isao za BG ona uzbrdica ispred BG (neznam kako je zovu) tu sam isao u 2 na auto putu, u kola smo bili 4 putnika.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 7:36 am 

Pre polaska na put uradio sam servis(nove svecice,ulje,filter ulja,filter vazduha),promenio pumpu za vodu,oba semeringa poluosovina,plocice prednjih tockova,servo kocnica,glavni kocioni cilindar i set kvacila! Prekontrolisao pakne kad sam menjao semeringe poluosovina... Prilikom zastanaka pipao sam tockove i ni jedan se nije grejao. :sad: Crevo iberlaufa mu stoji na filteru i nema gasova...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 7:48 am 

Bio sam ubedljivo najsporiji,ovi sa modernijim autima lete uzbrdo a ja sa mojih 60ak km/h bio sam kao puz... Ali zato nizbrdo... nije nam bilo ravnih...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 9:27 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ma baš te briga što ovi projure, ti uživaj u razgledanju prirode. Gde sam ja prošao i šta sve preterao mojom ladom oni to nikad neće.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 28, 2016 7:54 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Pa trebalo bi to fino da ide, vidi ti jos jednom kako je uzupcen, pregledaj kompresiju, mozda ti neki ventil ne zatvara dobro i tu odmah gubis snagu

Profile  

PostPosted: Fri Jul 29, 2016 8:07 pm 

nesto u motoru nije dobro nastelovano,
ta lada sa tim teretom treba uzbrdo na lokalnim putevima da ide 80-90 trecom u visim obrtajima, a uzbrdo na autoputu cetvrtom 100-110

za pocetak stanje razvodnika, ugao paljenja, stelovanje ventila, provera stanja lanca i uzupcenja motora

ovo ti je normalno stanje stvari za 1500ccm na ravnom putu kad je sve ispravno
https://www.youtube.com/watch?v=yeGNb0diYvQ

ubrzanje
https://www.youtube.com/watch?v=ZQ0l02QiJi4

nemam ni jedan snimak bas sa neke ozbiljne uzbrdice, ali veruj mi na rec, mora da ide mnogo brze nego sto ti kazes

Profile  

PostPosted: Fri Jul 29, 2016 9:03 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ja sam sa produvanim motorom uz brdo prema BG-u poznato kao bubanj potok na ravnom navučem jedno 130 petom i negde pred kraj vratim u cetvrtu, izadjem sa nekih 80-90 i to na plinu koji je slabiji od benzina, proveri kompresiju, zupcenje, ubaci el razvodnik, ako je kompresija dobra onda ce manje glava da te boli, stelovanje ventila i jedan dobar zatezac lanca.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours