2105 karburator detaljno

Moderators: dejca, dejo, Rus

Post Reply
dr.scelt
Automobil: vaz 2105

2105 karburator detaljno

Post by dr.scelt » Thu Jan 23, 2014 10:39 pm

LJudi,pozdrav svima!
Da li netko ima slike iz prospekta ili nebitno,da li neko zna detalje 2105 karburatora?Mislim po detaljima na podesavanje mehanizma od coka,kao i na podesavanje smjese gorivo-zrak ako je to na njemu uopste moguce postelavati.Moja lada ima dvije dizne sa strane,jedna velika i jedna mala sa strane,malko onako kad se gleda iskosa stoji.Cemu to sluzi?
Kad potegnem cok upali ladna ali odma trokira dok ga ne vratim na oko1/3.I nema mi turazu pod cokom.Nesto mi se obatalilo,paljenje je odavno ugradjeno elektronsko ali mi je karburator nejasan.A ranije nisam imao tih problema.I cesto mi zagaravi svjecice kad je hladno vreme.
Trese u leru,nekad se zna ugasiti mada rijedje.Uzas jedan.
Ja sam odvrtao jednu diznu iznad velike i produvavao ali nista. :( :x

dr.scelt

Re: 2105 karburator detaljno

Post by dr.scelt » Thu Jan 23, 2014 10:48 pm

I da li moze pojasnjenje za membrane cemu sta sluzi a najbolje bi bilo objasnjenje popraceno sa slikama ako neko ima,bilo bi najjasnije.Htjeo bih da nadjem i otklonim kvara a da budem siguran da necu smjesu poremetiti mada se izgleda poremetila sama.Samo joj jos fale moji prsti. :(

nemanjaelite
Automobil: lada

Post by nemanjaelite » Fri Jan 24, 2014 9:08 pm

Evo ovde ima objasnjenja, ali su na ruskom:

http://vazik.ru/plugins/content/content.php?content.18
Last edited by nemanjaelite on Sat Feb 15, 2014 7:46 pm, edited 1 time in total.

dr.scelt

Post by dr.scelt » Tue Jan 28, 2014 1:02 am

Hvala mnogo drug!Veoma je koliko sam vidio iscrpno i detaljno,a jeste ruski problem ali imam google translate pa polako.I mama mi je uicila ruski,pa cemo polako.Samo dok ja magistriram ladu krepace motor i lim se raspasti jer sporo magistriram...

Post Reply