Mokre svjecice

Moderators: dejca, dejo, Rus

Post Reply
dr.scelt
Automobil: vaz 2105

Mokre svjecice

Post by dr.scelt » Sat Apr 06, 2013 5:25 pm

Zahvaljujem se svima na odgovorima.Evo opet problem.Svjecice svako malo budu mokre,ne crne i garave nego mokre.Izludi me auto.A to otkada sam stavio zastavinu elektroniku.Sta da radim sad?Inace kad ih ocistim radi ok,auto pali i vuce,ali kad je u lokalu pod cokom skvasi mi svjecice.Na dalje je ok.Koje da stavim,sad imam bosna super fe65p,i daje li elektronsko paljenje slabiji ili jaci napon,od platina?Pozdrav svima!

Sinisa R
Automobil: Riva 2107

Re: Mokre svjecice

Post by Sinisa R » Sun Apr 07, 2013 3:29 pm

Mokre svecice su uglavnom posledica previse bogate smese, tj. na saugu auto dobija previse benzina. Elektronsko paljene ima mnogo veci napon od klasicnog (kontaktnog) paljenja. :!: Naravno ako je sve dobro ugradjeno... :)
Build for Siberia, not for suburbia!

dr.scelt
Automobil: vaz 2105

Post by dr.scelt » Sun Apr 07, 2013 7:48 pm

Kako da nastelujem smjesu,model je 2105 1.3 motor?
Imam 2 serafa sa strane karburatora,valjada su joj to dizne?Osim naravno ler dizne i serafa za ler gas.Auto me ubija u zadnje vreme,a 7 godina nisam znao sta znaci da je se pokvarilo stagod

Sinisa R
Automobil: Riva 2107

Post by Sinisa R » Sun Apr 07, 2013 10:47 pm

Probaj prvo da vozis bez sauga, da vidis dal ce opet da se kvase, eventualno stavi svecice manje toplotne moci, da bi visak benzina lakse sagoreo, mada sve mi se cini da ta zastavina elektronika ne radi bas najbolje...
Build for Siberia, not for suburbia!

Post Reply