Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Aug 16, 2018 1:37 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Lada nemirno radi na leru itrza na manjim obrtajima
PostPosted: Tue Feb 05, 2013 10:53 pm 

Automobil: lada riva 1500
Postovane kolege da li neko ima resenje za moj problem...? Naime radi se o sledecem: pre nekoliko dana moja lajka je pocela da se cuno ponasa,motor je poceo nemirno da radi kao da mu jedna svecica ne radi kako treba i pri brzini od 60ak km/h u cetvrtoj brzini malo trza. Promenio sam joj kablove i svecice ali opet isto. Razvodnik je nov. Platine su mi se cinile u redu pa sam ih samo malo ocistio finom smirglom. Nakon ciscenja platina kad sam upalio motor kao nov, utisao se, radi ujednaceno kao nikad do tad... Nije proslo ni pola minuta a ono opet isto :( Dodje mi jedan komsija i kaze da je on imao isti slucaj na svom stojadinu i da promeim platine i bice sve ok. Uradim ja to i isti slucaj,opet pola minuta sve super a onda po starom... Probam da provozam, stvarno ne trza vise ali opet nemirno radi i prekida... U autu imam plinski uredjaj i do sada nisam imao nikakvih problema sa njim... Palio sam i na benzin ali isti slucaj... Predpostavljam da je u pitanju nesto oko struje( imao sam slucaj da je razvodnik bio u kratkom spoju ali tada uopste motor nije hteo da upali).... U pitanju je Lada 1500(2000to god.) Ako je neko imao slicnih iskustava neka se javi sa savetom sta da preduzmem... U napred zahvalan...! :?

Profile  

Post subject: Re: Lada nemirno radi na leru itrza na manjim obrtajima
PostPosted: Wed Feb 06, 2013 3:21 am 

proveri da li ima lufta u osovini razvodnika

Profile  

PostPosted: Thu Feb 07, 2013 11:30 am 

Automobil: vaz21214-20
i vidi da nisu zazori na svecicama preveliki za karburator ne smeju da bidu vise od 0.8 a za platinsko paljenje i manje 0.6 ili 0,7 maximum...

Profile  

PostPosted: Sun Jan 04, 2015 10:17 pm 

Automobil: vaz 2105
Ja sam ugradio elektronsko paljenje zastave 128 ali avaj.Evo i meni slican problem,cak mi gubi naglo gas u voznji pa opet povuce,trokira kao da je nesto zagusi,pa proguta i poslije radi normalno.Nase su Lade jako cudna auta...

Profile  

PostPosted: Mon Jan 05, 2015 9:24 am 

nisi mogao da odaberes gori razvodnik za prepravku od zastavinog

Profile  

PostPosted: Mon Jan 05, 2015 8:28 pm 

Automobil: vaz 2105
A sto,je li taj zastavin sklon problemima?Sta ja znam bilo mi najlakse jer sve je isto samo je malo kraca osovina,tako da sam ga najlakse uklopio.Pase da se uzupci u ladin pogon razvoda kad se nastavi osovina za koliko je kraca.A platina i kondenzatora sam se namijenjao uzasno mnogo,i kapu i ruku i razvodnik i bobinu,sve,ali platine gore i gore.Kablove nove,dzaba sve..To me natjeralo jer sam skontao da platine neko extra falsira kao i kondenzatore.A elektronika nema toga,osim da krepa spula razvoda,komutaor i sl.Lakse mi je i ti rjesavati nego smirglati,mjenjati i stelati platine svako 15 dana ili 200km...

Dizelcina je auto.Traktoriras ga 1km,upalis,ostavis traktor,sjedes u dizel stroj i goni oko ekvatora samo ga nemoj gasiti.Jebem ti benzin

Gledo sam crevo od serva i ok je a trza mi u leru,i nemirno radi.A sve od skoro.Ne znam koji je vrag?

Spojio sam ti poruke u jednu, nemas potrebe pisati jednu poruku za drugom, preglednije je ovako. dejca

Profile  

PostPosted: Mon Jan 05, 2015 9:03 pm 

dr.scelt wrote:
Ne znam koji je vrag?

Struja ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jan 06, 2015 8:52 am 

ne znam zasto su ti zastavini razvodnici skloni problemima, nisam nikad imao zelje da trazim sta je crklo, ali samo znam da sam ih dosad gomilu crknutih bacio

Profile  

PostPosted: Tue Jan 06, 2015 3:44 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Nikad nisam imao problema sa tim razvodnicima, a gomilu sam ih ugradio kad prelaze ljudi sa platina, i prepravljene, na Ladu, Reno 4, Ficu...
Postoje stariji koji od dzeka do namotaja imaju dve tanke zicice, i noviji kod kojih pinovi iz dzeka direktno ulaze u namotaj.
Kod ovih sto imaju zice, kad vakuumski korektor u radu povlaci namotaj, zice taru o kuciste i vremenom moze da se desi da se osteti izolacija pa probijaju, resenje je samo da se izoluju i to je to. Mada se to bas retko desava i na kilometrazama preko 150k.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours